kondziu123

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

kondziu123    3

Witam wszystkich mam taki problem ze skrzynią w reni 155.54 z 3 półbieganmi i rewersem elektrohydraulicznym : podczas ruszania ciągnik prawie nigdy nie rusza łagodnie tylko trochę szarpie i nie wiem czy tak w tych ciągnikach jest czy coś w niej jest nie tak, czasami też renia zaczyna wariować kontrololka (na panelu od skrzyni) za z wykrzyknikiem miga rewers nie przerzóca w ogóle biegu do tyłu a do przodu rusza po dłuższym czasie ale i to samo przeżuci na drugi póbieg . Wie ktoś jaka może być tego przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Sprawdź ciśnienie na hydraulice i na bloku zaworowym czy tarczki na koszach nie są nadmiernie zużyte.Filtry to podstawa. Sam tego nie zrobisz więc szukaj kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

mój tato z zawodu jest mechanikiem i sam wszystko zawsze naprawia więc pewnie i tym razem też tak zrobimy, a możesz mi powiedzieć jak sprawdzić ciśnienie nahydraulice?? podpinamy coś pod przewód czy jak, jeżeli chodzi jescze o hydraulikę to podnośnik renia ma do zrobienia tzn. jak mam podniesiony to pod obciążeniem drży a jak zgasimy to opada powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi    0

nie wiem jak to jest, ale wszystkie renoulty, a przynajmniej większość mają jakieś problemy ze skrzynią biegów i nie ważne czy to clio, cyz twingo czy jakiś inny model. Ale nie ma co kombinować i myśleć za dużo tylko pojechać do serwisu, żeby Ci to zrobili, jak jesteś z Wrocławia bądź okolic to śmiało możesz podjechać do Franceserwis. Tam naprawią Ci tą skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plkDowgird    0

Witam, podepnę się pod temat. Świeżo kupiony Renault 120-54 z elektrohydraulicznym rewersem i skrzynią z półbiegami. Świeciła kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i mrugała kontrolka z wykrzyknikiem, a w skrzyni było o wiele za mało oleju (poprzedni właściciel nie uzupełnił po regeneracji siłowników) i ciągnik tak stał kupę czasu. Wymieniliśmy pompę (nowa z serwisu), wszystkie filtry hydrauliczne 4szt, zalany nowy olej Total Dynatrans. Po tej kuracji ciągnik zaczął się ruszać ale nadal zaświecała się kontrolka ciśnienia w skrzyni, podłączyliśmy zamiast czujnika manometr (w bloku elektrozaworów) i pokazało na wolnych obrotach 13 bar, według zebranych informacji to za mało, więc kolega wykorzystując manometr wyregulował zawór tak aby było na wolnych 23 bar i po dodaniu gazu idzie do ok 25,5 bar i później odpuszcza z powrotem do 23 bar. Zaczepiliśmy pług i kolega pojechał na próbę. Okazuje się, że na pusto ruszając z 2-go półbiegu ciągnik szarpie, a z 1-go i 3-go dużo mniej szarpie. Natomiast w orce, pod obciążeniem absolutnie, żadnego szarpania, na żadnym biegu. I teraz panowie co otym sądzicie? Czy może tutaj chodzi o kalibrację? czy jeżdżąc w ten sposób nie uszkodzi się skrzyni? U nas w miejscowym serwisie Claasa to chyba nawet nie słyszeli o jakimkolwiek programie do takiej Reni, bo w ogóle nie chcieli się do niej podłączyć z kompem. Dodam jeszcze, że teraz kontrolka z wykrzyknikiem już nie mruga ale świeci cały czas :(

Edytowano przez plkDowgird

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

widzę koledzy że jest nas już coraz więcej z problemami skrzyń w Rani . Ja man 120,54 nectra i identyczny problem jak kolega

kondziu123. Wymieniłem olej, filtry , wyczyściłem rury ssącą i tłoczącą olej ze skrzyni , wymieniłem gumki na elektrozaworach, pomierzyłem ciśnienie i wszystko o kant d... potłuc . Kontrolka pali się jak paliła od skrzyni . Ciągnik jak pochodzi w maszynie jakiej to nie przełącza do tyłu io nie zmienia półbiegów . Acz kolwiek po zrobieniu tego wszystkiego, czas kiedy ciągnik wariuje znacznie się wydłużył. Ostatnio jak orałem to zaczeły się cyrki , ale jak pojeździłem trochę to wszystko wruciło do normy. I tak w kółko był wsteczny i go nie było . Już chyba nie obędzie się bez rozebrania skrzyni la eczy to coś da?

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

plkDowgird co do tego oleju to nie wiem my u siebie wymieniliśmy na orginalny dedykowany do reni olej Neste fakt że koszty duże ale jakość..

 

co do reszty to nie mam zielonego pojęcia jak to z tym wszystkim jest nie dawno zmieniliśmy filtry (wszystkie na orgianlne Classowskie ) ale to dalej nic nie pomogło natomiast jeżeli chodzi o tą kontrolkę to u mnie tato popsikał wszystkie styki takim specyfikiem do złączy elektronicznych i kontrolka przestała migać pozostaje jeszcze problem wstecznego i szarpania podczas ruszania

Edytowano przez kondziu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Powraca temat skrzyni i przełącznia biegów. Wczoraj orałem i znowu zaczeły się cyrki, ale jak poruszałem wtyczkami od tych dwóch zaworów (nr. 4411007102 4149) co są wkręcone w lewej strony skrzyni wszystko wruciło do normy. To są dwa zawory z przykręcanymi wtyczkami. Jedna jest oznaczona na kablu kolorem czerwonym a druga niebieskim. Dodoam że ciągnik szarpie jak się rusza. Słyszałem że króryś z tych zaworów jest za to odpowiedzialny. Jak pomierzyć te zawory czy są sprawne?

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

No właśnie u mnie też renia zwariowała i teraz wcale nie chce jechać do tyłu a do przodu rusza tylko z 2 półbiegu, jeżeli ktoś miał już taki problem to proszę o pomoc bo zaczęły się prace polowe a ja nie mam czym ciągać cięższego sprzętu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Jednak u mnie to chyba coś z elektroniką będzie;/ jak wyjmie się ten cały komputer na noc i później znowu podłączy to na jakiś czas jest cycuś glancuś a później znowu to samo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to?? :blink: samo wyjecie pomaga??? :D niby co wtedy sie naprawia?? :P:)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

kondziu123 u mojego wujka jak nie chciała zmieniać to okazało się że cewka przełączająca była spalona (od jednego półbiegu właśnie od drugiego i komputer nie przełączał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

dzwoniliśmy i ma przyjechać koleś z serwisu także zobaczymy co będzie, u mnie najgorsze jest to że renia nie chce jechać do tyłu;/

 

dzwoniliśmy i ma przyjechać koleś z serwisu także zobaczymy co będzie, u mnie najgorsze jest to że renia nie chce jechać do tyłu;/

no tak wyjeliśmy komuter wieczorem i następnego dnia było okej

Edytowano przez kondziu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

no to ciagniemy problemy z skrzynia u mnie 133.54 rewers przelacza ale ze zgrzytem jakby do konca nie wysprzeglala i na polbiegach bodajze 2 na 3 potrafi zdusic silnik mial ktos taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Witam, koledzy nikt sobie nie poradził z problemami skrzyń w naszych reniach.

JA wysłałem swój komputer do sprawdzenia ale , Pan twierdzi że to nie jest wina komputera tylko jest to stwara mechaniczna . Może ktoś już się z tym uporał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

no ciekawe tak dlugo i nic zadnych pomyslow ja mam rozebrana w drobny mak skrzynie polecialy synchronizatory spalone tarczki itp a problem jest pewnie w bloku zaworowym tak mysle ze cisnienie gdzies gubi trzeba poszperac a jak nic z tego to przekladka calej skrzyni od silnika do tylnego mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak z ciekawości: tylko te renie takie kapryśne skrzynie mają czy w innych markach też taka bieda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Witam więcu mnie renia jest już zrobiona ale wcześniej nie miałem czasu przybrać się i napisać co i jak. Rozwiązaliśmy tylko problem tego rewersu ( brak delikatnego ruszania zostawiliśmy gdyż jest to wina najprawdopodobniej tarczek na 99% i nie opłaca się tego robić ze względu na koszty) jeżeli chodzi o rewers to przyponę problem czyli ciągnik wariował nie chciał jeździć do tyłu a do przodu jeździł tylko na 2 półbiegu . Po podpięciu pod kompa okazało się że padł górny czujnik położenia przekładki (z lewej strony pod kabią z boku skrzyni są dwa czujniki górny i dolny) po wymianie jest tak jak trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Kolego kto podpinał Ci kompa pod renię. Podaj namiary na gościa (możesz na maila). Gdzie kupowałeś czujniki i ile za niego zapłaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

sorki że tak późno ale nie miałem jak wcześniej coś napisać;/ a więc to jest numer do serwisu 502473906 oni są z okolic siedlec , jeżeli chodzi o części to czujnik jest wstawiony orginalny czyli claasa ale to już wszystko załatwia koleś ten z serwisu, co do kosztów no to małe nie są ale jeżeli macie ogólnie niezłe maszyny to się opłaca na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj