Polecane posty

Fartrac675dt    90

U mnie sasiedzi posiadają 5080M i se chwalą a patrze cena aż taka duza nie jest dodatkowe oswietlenie do tego siedzenie pasarzera rewers elektro warto brać moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujek ma ten model na przodzie ma 700kg odważnik, podnośnik bardzo mocny dźwiga agregat uprawowo-siewny 3m!! masa prawie 2T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJDJ    2

Trochę sporo jak za 70km M <_< ale rewers jest to targuj i bierz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Mam identycznego JD tylko bez tego oświetlenia dodatkowego. U mnie chodzi on tylko w lekkich pracach, prasa kostkująca, rozsiewanie nawozów, kopanie buraków, ewentualnie jakieś bronowanie no i najważniejsze, na wiosnę wąskie koła i do oprysków i siewu buraków. Nie narzekam na niego bo jest komfortowy i spełnia swoje zadanie ale jeżeli miał on by byc najważniejszym ciągnikiem w gospodarstwie, np do orki to nie polecam... jest strasznie, ale to strasznie zamulony, według mnie ma za dużo hydrauliki jak na swoją moc. Na przykład nie nadaje się do wyciągnięcia jakieś przyczepy z pola itd bo rewers strasznie wolno działa także metoda "przód-tył" całkowicie odpada... zwykłe C-360 jest bardziej żwawe niż on. A zimą to już w ogóle jest tragedia, większy mróz i nawet jak godzinę stoi zapalony to i tak na pusto nie ma siły się rozpędzić do 30 km/h. Dopiero po 1-2 godzinach jazdy można się rozpędzić do magicznych 40 km/h. Polecał bym Ci 5080M, ciut większy silnik już robi swoje :) ale jeżeli ten ciągnik miał by byc do takich prac jak u mnie to jak najbardziej polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam we wniosku widełki od 65 do 75 KM więc pewnie też wybiorę M-kę, przede wszystkim jest gabarytowo większy od konkurencji w tej mocy. Przekonuje mnie też w nim konstrukcja ramowa, co jak co ale stare Deery mają dobrą renomę, więc jest coś w tym, że przeciążenia rama "przechwytuje" a nie obciążają bloku i skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonidasPL    0

Witam ,Mam zamiar kupić JD 5070M(wersja podstawowa) i chciałbym się dopytać ile on mniej więcej spala. Proszę o wypowiedz osoby które użytkują lub wiedzą z wiarygodnych źródel coś na jego temat ,i chciałbym wiedzieć jeszcze jak jest z jego awaryjnością. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LeonidasPL ja użytkuje 5080M , jak narazie jesem z niego zadowolony , ciągnik współpracuje z ładowaczem czołowym, u mnie jest to ciągnik pomocniczy , w rozsiewaczu nawozów 1000 litrów spala mi ok 8 l/h w ładowaczu nawet poniżej , co do awaryjności nie było z nim jak narazie żadnego problemu ani awarii. ogólnie OK Jak będziesz kolego kupował to pomyśl o skrzyni 32/16 naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

Zainteresował mnie ciągnik John Deere 5070M.

Ile ha (minimum) trzeba mieć na ten ciągnik?

Czy to dobry model?

Ile trzeba za takiego dać?

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKOTpl    0

z 17 - 20 ha na ten ciągnik ale on kosztuje z 165 tys zł standardowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

raczej nie na 20 ha tylko na 120 jako ciągnik pomocniczy do tura pracy przy bydle itp. Gospodarstwo 20 ha nigdy nie będzie na taki ciągnik stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340
Napisano (edytowany)

Oj hyba nie na 20 h to już powinien taki dostać wystarczy dobre uzasadnienie a dużo masz h my jak zetora w 2002 roku braliśmy na młodego rolnika to 17 h mieliśmy z dzierżawą to na 65 km dostaliśmy a tu masz 73/2 km dokładnie nie pamiętam to 20 h powinieneś śmiało dostać ale lepiej spytaj się w agęcji

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateos355    8

Jak na PROW to opłaca się brać nawet na 20ha do takiego ciągnika jeszcze maszyny jak przejdziesz na VAT to 63% unia zwraca to z 300tyś 80 gdzieś byś musiał zapłacić ze swoich no i wiadomo kredyt ale na takim areale raczej to się nie zwróci.

Co do jaśka Gravit Zamość za 5080r zaśpiewał 170brutto bogatsza wersja bez tura.

 

Pzd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Za Rkę 170 brutto? Mi oferowali netto za 5080R tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

zależy co uprawia jak warzywa to nawet czasami na 20ha dwa traktory po 80 km za mało tak że jak unia daje to trzeba brać :)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateos355    8

Kris tak mówił ze za 5080r za 210 już turem i z czymś jeszcze a za tą co mówiłem 100% 170brutto we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ja kupułem 5080m na 11 ha bez dzierżaw tylko ciągnik exploatowany prawie codzienne przy produkcji mlecznej mam już 860mth od 18m-cy go i nabite już 860mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

Znajomy kupił takiego rok temu jest jako jeden z mniejszych ;D Lipa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Mam JD 5m od 2 lat tylko troche mocniejszego 90KM :). Kosztował nas 180tys brutto w comforcie. Ciągnik nabite ma ponad 1000 mtg i nie narzekamy na niego, świetnie pracuje. Jest to głowny ciagnik w gospodarstwie wykonuje praktycznie wszystkie prace i we wszystkim sprawuje się elegancko (orka- 3 skiby obrotowy, agregat uprawowo siewny 3 metry bez zajaknieca podnosi rozłozony siewnik do pelna zaladowany bez dzwigania przodu ciagnika, duzo pracuje w ładowaczu tez radzi sobie bez problemu z wydajna pompą, lecz przy tym mogłby troche mniej palic, podobno R z CommonRail mniej spali przy lekkiej pracy). Jednak nie ma co ukrywać ze ma tez wady: zaszła potrzeba wymiany pompy paliwowej ponieważ pociła sie dosyc mocno ale na gwaracji oczywiscie za darmo, oraz przy tej mechanicznej skrzyni (przynajmniej w moim egzemplarzu) czasami szaripe na sprzegle, była robiona kalibracja skrzyni i bardzo duzo pomogła ale nie dokonca, serwis powiedział ze te skrzynie w poruwnaniu do skrzyni z R nie sa tak bardzo dopracowane. Ogolnie jestesmy zadowoleni ponieważ sprawdza sie we szystkim mały i zwinny :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

Witam mam problem ponieważ zamierzamy kupić John Deere 5070m lub DF agroplusa 315 , ja proponuje tacie wziąć JD ale tata jest uparty ja df ponieważ nie wiem czy to prawda ale w JD most tylni jest chiński i tata nie chce go brać ;P co proponujecie opiszcie trochę mi te ciągniki , prosiłbym posiadaczy o napisanie o jakich kolwiek awariach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj