Skocz do zawartości
jaro1003

strona http://zostanrolnikiem.republika.pl/

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal97rolnik    396

Zapewne kiedy myślisz o rolniku wyobrażasz sobie człowieka umęczonego ciężką fizyczną pracą i bardzo wczesnym wstawaniem. Obraz ten jest jednak bardzo nieprawdziwy. Obecny rolnik jest rolnikiem tylko na papierze a swoje bogactwo czerpie między innymi z Twoich dochodów Bzdura !!!!

TheBociek1996    515

@michalrolnik Coś w tym prawdy jest. Chodzi mi o tą pracę fizyczną, bo na rolnictwie trzeba pracować, ale nie koniecznie BARDZO ciężko. Nie raz wystarczy trochę pomyśleć i się nie narobić .

Michal97rolnik    396

Tak masz rację. Można powiedzieć że kierowałem się tym jak było kiedyś.Chodzi mi o to ile np. chłop musiał się nałazić za tym koniem i zaorać ziemie

Klepk995    171

HAHA błazen jakiś to napisał i myśli ze na wsi jest tak dobrze ale ja jakoś tego nie widzę bo rolnicy ścian oblepionych w pieniądzach nie mają , ten mądrala to nich się lepiej zastanowi co pisze i nich sprawdzi o czym pisze bo w rolnictwie wcale tak łatwo nie ma

StasiekS    72

Zapewne kiedy myślisz o rolniku wyobrażasz sobie człowieka umęczonego ciężką fizyczną pracą i bardzo wczesnym wstawaniem. Obraz ten jest jednak bardzo nieprawdziwy. Obecny rolnik jest rolnikiem tylko na papierze a swoje bogactwo czerpie między innymi z Twoich dochodów Bzdura !!!!

Dlaczego bzdura? Wiesz skąd brane są dopłaty albo dotacje do twojego, nowego ciągnika? Bo chyba sam sobie ich nie wypłacasz.

Sadek    450

A czy komuś się broni aby został rolnikiem ???

Autor niech kupi sobie wspominany 1 ha i żyje jak na rolnika przystało za 14 500 zł/ha może sobie stworzyć wspominany luksus, ludzie gromadę pieniędzy wkładają w własny biznes nie wiedząc że za 14 500 zł można sprawić sobie LUKSUS w życiu.

Ja osobiście każdemu mówię że na wsi jest luksusowo bo wiem że jakbym słuchaczowi powiedział że jest ciężko to mnie nie współczuję tylko będzie miał powody do nabijania się i wypowiedzi typu " wiesz ja to w pracy nic nie robię i jeszcze mi za to płacą kasę" itp a tak to pacjenta zżera zazdrość że rolnik który był poniewierany w pewnym okresie dziś żyje sobie dostatnio.

Może przyczyniają się moje wypowiedzi do takich stron jak to rolnikowi jest dobrze.

• Like 1

StasiekS    72

Zainteresowanie ziemią czy młodych gimnazjalistów i trochę starszych wskazuje na to, że na wsi nie jest źle i chętni są.

binek    264

skoro jest tak dobrze i jest takie zainteresowanie, to skąd w naszym kraju ponad 1 milion hektarów odłogów ?

StasiekS    72

Może dlatego, że nie wszystkie grunty rolne to III klasa. Sporo odłogów leży także przy większych drogach i czekają na sprzedaż jako grunty inwestycyjne. Bo w moim regionie nie zobaczysz dobrej klasy ziemi która leży odłogiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      W związku z brakiem odpowiedniego tematu na forum dotyczącego "codziennej polityki" zakładam nowy wątek. Tutaj bez obaw możecie poruszać tematy polityczne związane m. in. z dopłatami bezpośrednimi czy projektami ustaw
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy