Skocz do zawartości
Junkers

Belarus 952 dymienie przy odpalaniu

Polecane posty

Tomasz78    287

Itak masz solidny serwis ja swój wyrzuciłem na 3 przeglądzie i wziołem porządnego mechanika,wolałem utracić 3 miesiące gwarancji niz patrzeć jak serwisant się poci z braku wiedzy.

SZYMANOX    376

Fajnie ze nareszcie się udało zwalczyć dymienie:) A co do ustawień fabrycznych to w moim fabrycznie były zawory tak ustawione że nie dało się szczelinomierza wsadzić żadnego ;) Więc ustawienia w ciągnikach to raczej kwestia szczęścia :D

Edytowano przez SZYMANOX

Wiadomość z agroFakt.pl

Witek2010    32

Dobrze ,że już wszystko jest jak ma być ale takie rzeczy dawniej w nowych ciągnikach chyba nie występowały... A dziś wszystko jest możliwe.

adikon532    0

pozwole dołączyć sie do tematu mam problem ziązany z odpalaniem belarusa 820 kiedy jest zimny cięzko odpala gaz musi być na maksa po ok 15 sek kręcenia rozrusznikiem odpali ale obroty są na poziomie 500-700 po nasępnych 15 sek obroty sie zwiekszają gaz nadal musi być na maksa w innym przypadku ciągnik gaśnie i po tyc 30 sek obroty sie zwiekszą można obniżyć gaz i jest dobrze za druim razem odpala bez problemu ciągnik nie dymi niedawno orałem nie odczułem spadku mocy

johenek    3

pozwole dołączyć sie do tematu mam problem ziązany z odpalaniem belarusa 820 kiedy jest zimny cięzko odpala gaz musi być na maksa po ok 15 sek kręcenia rozrusznikiem odpali ale obroty są na poziomie 500-700 po nasępnych 15 sek obroty sie zwiekszają gaz nadal musi być na maksa w innym przypadku ciągnik gaśnie i po tyc 30 sek obroty sie zwiekszą można obniżyć gaz i jest dobrze za druim razem odpala bez problemu ciągnik nie dymi niedawno orałem nie odczułem spadku mocy

U mnie jak się działo podobnie jak u cb wystarczyła wymiana pompki zasilającej, i wszystko wróciło do normy :)

PS: o tą pompkę było całe zamieszanie

http://allegro.pl/pompa-pompka-zasilajaca-mtz-belarus-zapraszam-i3620789298.html

Edytowano przez johenek

audi80b4    1

a ja mam inny problem po wymianie końcówek wtryskiwacza tłoków i pierścienie traktor strasznie dymi i jest bardzo słaby wie ktoś co mu dolega?

LTZ55a    22

Miałem taki przypadek raz, że po wymianie końcówek zostałem bez traktora  :)

Trzeba było stare z powrotem dać.

Zobacz czy dobrze ustawiłeś zawory bo jak bardzo musiały by wtryski lać żeby ci traktor tyle mocy stracił a i przy okazji sprawdzajcie sitka we wtryskiwaczach . One mają kilka warstw siatki a ta środkowa jest bardzo gęsta zdarzało się że przez tyle lat zużywające się elementy pompy potrafiły zapchać sitko i paliwo pod ciśnieniem rozrywało siatkę i  kawałeczki jej wpadały do końcówki wtryskiwacza. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się