Zaloguj się, aby obserwować  
bocianlask

MF 6170 Szybkie pytanie

Polecane posty

bocianlask    3

hehe... no to niezłe modyfikacje ktoś zrobił... :P albo dbał o bezpieczeństwo żeby ciągnik zawsze był widoczny:P

 

Pisałeś, że masz MF'a 8120... chciałem się zapytać ile on potrafi spalić, w ciężkiej pracy np orka, a ile w lżejszej....i czy nie ma problemu z turbiną? i ogólnie czy jesteś z niego zadowolony :P

Wiem, że jest to ten sam typ co 6170 tylko ma więcej kucy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

spalanie? hmmm nigdy nie mierzyłem :P ale jak jak teraz wlalem caly zbiornik (jakies 170l) to chodzil 2 dni w plugu 4x50 i jeszcze troche bylo i w takiej cięższej ziemi :P

problemy z turbina? na razie nic nie bylo

zadowolony jestem z niego :) tylko od kad go mam to gdy sie troche przydusi to dymi nie wiem czemu niby silnik igla a jak sie poddusi to kopci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

może musi przepalić nadmiar paliwa :P

 

zbiornik paliwa nie ma czasem 230l?

 

a te dwa dni to po ile godzin mniej wiecej chodził? bo mógł np po 6 albo po 10 :P

Sorki, że tak marudzę, ale może zamiast 6170 zdecydowałbym się na 8120... zapasa mocy może się kiedyś przydać... :D

Edytowano przez bocianlask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wlasnie sam sie zdziwilem bo w 3630 zalalem 250l i jeszcze nie byl pelny a tu wlalem pod korek patrze na miarke a tu weszlo 170l (no niech bedzie ze bylo w zbiorniku te 20l jeszcze)

mi wychodzilo ze w ciezkiej robocie (bo nie robi lekkiej :P chodzi w scierniskowcu i plugu) pali okolo 15 ale potrafi tez wziac i z 20 ale to juz na gorach ale w tym plugu dostaje dobrze w d*pe :P dla porownania powiem ze 3630 (15km mniej) w agregacie uprawowo siewczym nie cale 10pali :P a w plugu 5x35 palil tez blisko 20 :P

wszystko zależy od gleby ;P jak masz lekkie gleby to i spalanie bedzie mniejsze :P

 

a i pamietaj ze jak kupisz 6170 i bedzie przesilony to spali wiecej niz 8120 ktory bedzie chodzil na luzie :)

i tak dla porownania wlasciciel JD o mocy 200KM powiedzial mi ze mu pali 40 a ma tylko 50KM wiecej :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

no też właśnie o to chodzi, że może lepiej wziąć ciągnik, który nie będzie u nas wykorzystywał swojej maksymalnej mocy....

 

a jeśli chodzi o spalanie JD to wiem, że potrafią wziąć o wiele więcej od MF'a

 

btw dzięki bardzo za zainteresowanie tematem i odpowiedzi na moje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

aktualnie mam kupiony pług 4x40....

 

miał być ciągnik 6170 110km... to myślę, że ten pług byłby w sam raz, a jak się kupi mocniejszy ciągnik to może o większym pługu się pomyśli ale to na pewno nie ten i nastepny sezon....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja 4x40 ciagalem ursusem 1012 wiec mf spokojnie sobie da rade :) a moze wez 6190 i bedzie mial leciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

no zobaczymy jeszcze.... trzeba to wszystko przemyśleć na spokojnie... braliśmy pod uwagę 6170 bo nie ma turbo... a wiadomo z turbo wiecej pali....

 

szczerze mówiąc to już zgłupiałem....pewnie bedzie tak, że będziemy oglądać wszystkie od 6170do 90'tki i może 8110 i 8120 i który będzie najlepszy to się weźmie....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Silnik z turbo moze i więcej spali na godzinę. Ale i moc jest inna w rezultacie spalanie na hektar wyjdzie mniejsze a to jest realna miara spalania w rolnictwie. Mam mf a 390 bez turbo 80 km teraz mam tez 4255 95 km z turbo. Spalanie na godzinę minimalnie większe ale za to spalanie na hektar o wiele mniejsze na korzyść 4255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

no też właśnie wiem, że jest coś za coś....

zobaczymy co się znajdzie ciekawego i wtedy będziemy decydować który model wybrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Ja od czerwca tego roku mam 6180. Co do spalania to przy pługu 4x50 potingera na gliniastej zaschniętej ziemi ( praca 3 terenową na C i D ) to połkną 24L/ha ale już na normalnej ziemi ( 1 zając B i C ) to łyknął tylko 16L/ha. Agregat 3m. talerzowy z walem strunowym ( 1 zając na D ) ok. 10- 12L/ha. A co do dymienia to jak silnik się nagrzeje to nawet przy max obciążeniu nie kopcił - z czego sam byłem pozytywnie zadowolony.

Co do błędów EHR to dopóki nie pracowałem cięzko na podnośnik to też wywalało błąd 23 ale jak się pługi doczepiło to wszystko jest OK i żadnych błędów nie wywala. A tak na marginesie to z godzinę czasu zajęło mi nauczenie się ustawiania tego EHR.

Ostatnio podczas siewów ( agregat z doczepionym siewnikiem) to nawet mi przód z kompletem odważników podrywało a podnośnik nie opadał nawet na cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

hehe ja mialem lepiej ;p opuscilem plug ruszylem pare m i slysze ze zdycha odwracam sie za tam kolko nie zaskoczylo i plug po rame w ziemi bruzda wyszla okolo 60 cm :P wiec biore ehr w gore nic gazu i widze ze plug stoji a przod sie podnosi hehe :D dodam ze to 6 cylindrow a nie 4 i duzo dluzszy :)

 

autorowi chodzi glownie o spalanie wiec polecilbym ci 4 napewno mniej wezmie niz na 6 garach :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się 4 mniej spali z tym, że w tych seriach max moc będzie gdzieś do 100 KM. W serii 6265 ma chyba 112 Km. jeśli ktos chce więcej trzeba brać 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

6170 to chyba ostatni z silnikiem 4 cylindry dalej jest juz 6

6170 ma 4 cylindry i ma 115km :P jak sie domyslam przy 2tysiach obr. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

mi nie chodzi głównie o spalanie choć nie ukrywam, że jest to dość ważny argument....

 

4 jak dla mnie jest za mała....

 

na początku myślałem o 110KM później pojawiła się opcja 145KM z modelu 8120 lecz po obejrzeniu ciągnika jednak okazał się za duży....teraz jest na oku w niezłym stanie i za w miarę dobre pieniądze 120KM z modelu 6180

 

 

także myślimy intensywnie i myślę, że na dniach będzie konkretna decyzja który bierzemy...

 

P.S takie pytanko po oględzinach... czy hamulec i sprzęgło działa pobierając olej na swoje pompy ze skrzyni biegów czy działa to na podobnej zasadzie jak w starszych modelach czy samochodach, że pobiera płyn hydrauliczny z oddzielnego zbiorniczka?

 

Jeszcze raz dzięki wielkie za zainteresowanie tematem... :D

 

6170 to chyba ostatni z silnikiem 4 cylindry dalej jest juz 6

6170 ma 4 cylindry i ma 115km :P jak sie domyslam przy 2tysiach obr. :P

 

 

6170 ma 6 cylindrów bez turbo

Edytowano przez bocianlask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no tak racja 6170 ma 6 cylindrow ;)

 

sprzeglo nie wiem jak dokladnie dziala ale wiem ze jest hydrauliczne i chyba napedzane przez pompe w skrzyni :P

 

a hamulce? chyba tez ze skrzyni bo jak zlalem olej ze skrzyni to mi sie zapowietrzymy heh wstyd przyznac ale nigdy nie patrzylem jak dokladnie dzialaja hamulce w tych modelach :P

 

mowiles ze ogladales 8120 i ze jest za duzy :P chodzi ci ze za duzy gabarytowo? jakie mial oponki? czy nie wiesz ? :D

 

w serii 61 i 81 jak pewnie zauwarzyles sa bardzo szerokie opony jak do tej mocy to tez duzy plus ;)

 

w moim ferdku z przodu mam 480 (48 cm) a z tylu 580 (58cm) wiec to juz kawal gumy hehe :) (ale widzialem z jeszcze szerszymi ale nie kupilem bo to klekot byl jedynie fajne opony mial :))

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

bo właśnie jak oglądaliśmy 6180 to przestały działać hamulce i sprzęgło ( hamulce łapały przy samym końcu, a na wciśniętym sprzęgle ciągnik jechał...)

 

jak zobaczyliśmy na poziom oleju w skrzyni to bagnet ledwo się łapał...

 

i tak się zastanawiam czy wystarczy dolać oleju do skrzyni czy to coś poważniejszego....

 

Jeśli chodzi o tego 8120 to jest za duży w sensie mocy i ogólnie gabarytowo też kawał ciągnika.... jeśli chodzi o oponki to miał potężne, ale dokładnego rozmiaru nie pamiętam....

 

Tego co oglądaliśmy w naszej okolicy to jest trochę ściorany... misa od silnika była ściągana, opony przód do wymiany na przyszły sezon i ogólnie ktoś o niego za bardzo nie dbał.

Edytowano przez bocianlask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widze same egzempalrze pewnie w najniższej cenie wybierasz do ogladania. jeden mial dwa rewersy, drugi zgubił sprzegło i hamulce, trzeci rozbierany był. Taktyka szukania najtańszego nie przynosi zbyt dobrych rezultatów. Ciagniki z tych lat to czesto egzemplarze, które uległy awariom. Przyjechały do polski a handlarze je jakoś zlepili i szukają teraz jelenia. Jeśli spojżycie na agriaffaires np to widać ile tam kosztuje dobry egzemplarz. Wogóle wybrał bym serie 62xx te 61 nie cieszą się dobrą sławą ze względu na elektronike i spore juz przebiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

jeśli chodzi o ceny tych co oglądaliśmy to nie są wcale takie tanie.... nie wybieramy najtańszych... ale jak dzwoni się do gościa to mówi, że wszystko jest w porządku a jak jedzie się na miejsce zobaczyć to okazuje się, że złom kompletny....

 

nigdy nie ma pewności co się kupi... ten droższy też może nie chodzić jak się należy.... niestety na to nie ma zasady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Dokładnie tak jak mówi @hubertuss trzeba porównać ceny na zagranicznych poratlach aukcyjnych. Porównajcie też przebiegi, bo w Polsce każdy ciągnik niezależnie od wieku ma 4500mth, natomiast na zagranicznych sprawa nie wygląda już tak rózowo. Co to handlarzy w woj. łódzkim jest jeden w Białej miedzy Zgierzem a Strykowem => ma dużo MF'ów, w Domaniewicach pod Strykowem, Łowicz i Łyszkowice(tak po trasie). My 6260 kupiliśmy w Białej, i też polecam tą serię. Wymiana olejów i filtrów to podstawa, a potem można na całydzień w pole jechac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moj 8120 ma cos kolo 9tysi mtg :P nie wiem czy byl cofany czy nie ale pewnie troche byl

 

jak olej sie lapal na miarke to jeszcze wszystko ma dzialac :P i mowisz ze jak wcisnoles sprzeglo to on ciagle jechal i tu jest sprzecznosc bo gdy jest malo oleju to nie powinien wogole ruszyc tylko stac w miejscu :P cos z wysprzeglikiemma :P

 

hubertuss@ "Wogóle wybrał bym serie 62xx te 61 nie cieszą się dobrą sławą ze względu na elektronike i spore juz przebiegi."

tak tylko ze 61 ma jeszcze biegi normalnie a 62 nie ma juz biegow wlaczanych elektrycznie?

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj