Zaloguj się, aby obserwować  
alex00123

Obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alex00123    0

Witam. Mam pytanie a zarazem problem. Przejąłem po rodzicach gospodarstwo i w oborze na stanowiskach dla krów podłoga jest drewniana, ułożona z desek a nie jest wylana posadzka betonowa. Czy może tak zostać, czy obowiązkowo musze wylać cement? Nie wiem jak to dokładnie jest w przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

O ile się orientuje to w przepisach nie ma nic o tym czy drewno czy beton. Ale moim zdaniem lepiej wylać betonowa posadzkę bo jest praktyczniejsza i dużo trwalsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Mam nadzieje ze nie dostane za to zadnego %%. Jestem nowy a Bog kazał wybaczać. Czy ktoś mi podsunie jakiś pomysł bo juz czekam i czekam jak rzerobić obore 6m szer na 15m dł na opasy? Chce je trzymać na uwiezi. Chce tak to zrobić aby dało tam sie wjechać z turem. Prosze jezeli mógłby ktoś pomóc. Jezeli coś mam fotki. Z góry dzieki. Zapraszam.

 

Cytuję: "Bóg dał oczy by nimi czytać."

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

a mógłbyś wrzucić zdjęcia. W środku są podpory czy ich niema jakim ciągnikiem chcesz tam wjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Tylko musisz mi powiedzieć gdzie. Bo do galerii nie mogę. Są podpory. To stara obora jeszcze z kamienia;) mam nowa ale tą stoi i niszczeje.

 

A ciągnik to ursus 3512. Z kabina.

 

Ogólnie robię wykończeniówkę ale na to pomysłu nie mam. Wy macie różne rozwiązania. Może coś wspólnie dało by radę.

 

A podpory są na samym środku. Na każdym treglu jest podporą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

wyślij mi na e-mail karolste16@wp.pl Na jakiej wysokości jest strop

Edytowano przez Karolt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro1    2

Witam ja również się przyłącze do pytania czy byki trzymać na tzn dylach (deskach) czy na betonie

czy ta ma jakiś wpływ na choroby czy na przyrost masy ?

...i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

rozchodzi się chyba oto ze na beton mocuje się deski i bydło nie leży na betonie tylko na deskach

wysłałem ci przykładowy rzut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez niezlygagatek
      Witam, co sądzicie o przerobce opryskiwacza sadowniczego sleza na opryskiwacz polowy. Planuje zakup starej slezy za 2500zl  i odrobienie do niej lanc 15m. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was przerabial? Mile widziane wskazówki. Koszt gotowego opryskiwacza myślę ze zamknie się w granicach 4 tysięcy (część materiałów znajdzie się w garażu ). 
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś przerabiał belkę taka jak na zdjęciu do poziomowania siłownikiem?
      Opryskiwacz Biardzki 400 l ,12 m lanca.
      Belka jak widać niestety na sztywno w tej chwili. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj