Skocz do zawartości

Polecane posty

alex00123    0

Witam. Mam pytanie a zarazem problem. Przejąłem po rodzicach gospodarstwo i w oborze na stanowiskach dla krów podłoga jest drewniana, ułożona z desek a nie jest wylana posadzka betonowa. Czy może tak zostać, czy obowiązkowo musze wylać cement? Nie wiem jak to dokładnie jest w przepisach

adamkon    15

O ile się orientuje to w przepisach nie ma nic o tym czy drewno czy beton. Ale moim zdaniem lepiej wylać betonowa posadzkę bo jest praktyczniejsza i dużo trwalsza.

Wiadomość z agroFakt.pl

dazio80008    0

Mam nadzieje ze nie dostane za to zadnego %%. Jestem nowy a Bog kazał wybaczać. Czy ktoś mi podsunie jakiś pomysł bo juz czekam i czekam jak rzerobić obore 6m szer na 15m dł na opasy? Chce je trzymać na uwiezi. Chce tak to zrobić aby dało tam sie wjechać z turem. Prosze jezeli mógłby ktoś pomóc. Jezeli coś mam fotki. Z góry dzieki. Zapraszam.

Cytuję: "Bóg dał oczy by nimi czytać."

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Karolt    0

a mógłbyś wrzucić zdjęcia. W środku są podpory czy ich niema jakim ciągnikiem chcesz tam wjeżdżać

dazio80008    0

Tylko musisz mi powiedzieć gdzie. Bo do galerii nie mogę. Są podpory. To stara obora jeszcze z kamienia;) mam nowa ale tą stoi i niszczeje.

A ciągnik to ursus 3512. Z kabina.

Ogólnie robię wykończeniówkę ale na to pomysłu nie mam. Wy macie różne rozwiązania. Może coś wspólnie dało by radę.

A podpory są na samym środku. Na każdym treglu jest podporą.

Karolt    0

wyślij mi na e-mail karolste16@wp.pl Na jakiej wysokości jest strop

Edytowano przez Karolt

malymiro1    2

Witam ja również się przyłącze do pytania czy byki trzymać na tzn dylach (deskach) czy na betonie

czy ta ma jakiś wpływ na choroby czy na przyrost masy ?

...i...

Karolt    0

rozchodzi się chyba oto ze na beton mocuje się deski i bydło nie leży na betonie tylko na deskach

wysłałem ci przykładowy rzut

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?

• Przez xxadixx23
      Witam . Mam w mojej hodowli pewnien problem gdyż od x czasu zawsze zdychają mi młode króliki w wieku od 6 do 10 tygodni . Króliki powyżej 3 miesięcy i dorosłe mają się bardzo dobrze . Młode króliki karmię wyłącznie owsem i sianem  , ( nie raz gotowane ziemniaki z otrębami jak samica dostanie ) + woda . Słomę mają zawsze suchą .  Nie szczepiłem młodych gdyż są zazwyczaj jeszcze za małe na szczepienie . Dużych królików mam około 20 . Co może być przyczyną że te młode zdychają? Proszę o pomoc bo juz nie mam pojęcia ;/ . Dodam jeszcze że króliczki w jeden dzień zaczynają być mało ruchliwe i już prawie nie jedzą a na drugi dzien leży już martwy . Może troszeczkę chudsze też są ale nie zauważyłem żeby aż tak bardzo ;cc Jakieś pomysły?
    • Przez Cichyares
      Witam zwracam się do was o prośbę odczytu błędów w ciągniku Renault Ares 815RZ są to błędy 132 i 134 Nie wiem od czego są ciągnik mam od nie dawna i jeszcze za dużo o nim nie wiem...
      Wie ktoś możne od czego są i czy można je usunąć samemu ?
    • Przez Kamilek1
      Witam, kupilem siewnik kleine multi corn taki jak na foto nizej, potrzebuje do niego tabele wysiewu nasion poniewaz sie nie zachowala. Nawozową mam. Z gory dziekuje za pomoc, prosilbym o jakies foto itp moge nawet zaplacic za taka informacje Pozdr

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.