Skocz do zawartości
madcap

ile mocy pobiera prasa kostkująca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
prasa
madcap    0

Witam pytanie jak w temacie ile mocy w kW/KM pobiera prasa kostkująca typu sipma 224 lub podobna

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    112

Naszym c-330 spokojnie presujesz bo ma sprzęgło dwustopniowe są goście co 25 konikami T-25 presują tak więc 38 koni co podaje fabryka to spory zapas mocy

ahme999    115

polska prasa zadusza '30 w bardzo tęgiej słomie, w dodatku jest to dość ciężka maszyna do ciągnięcia (waga)-40 koni pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w sipmie.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

strd    4

Famarolska z 511 ma nominalny pobór mocy na poziomie 30KM. Fakt jest dużo lżejsza od sipmy, ale 330M bez problemu radzi jej nawet w grubym wałku siana.

Klepk995    171

ja widziałem jak 330 prasowało z z-224 to można powiedzieć że stała w miejscu pod górę z tą prasą i nieźle ją ,,zdusiło" tyle że nie wiem w jakim stanie ten ciągnik jet bo widziałem go tylko raz i to było z tą prasą

marian2011    112

Robiłem tą prasą kiedyś masę ha rocznie to wiem robiłem 3p i jak bym miał MTZ czy jakiś 150 konny ciągnik to nim i tak szybciej bym nie presował niż 60 tką czy nawet 330 bo presa może przerobić tyle a nie więcej

Risto    16

Polska prasa kostkująca Sipma jest prasą wysokiego stopnia zgniotu o dużym przerobie. I niema zmiłój ale potrzebuje mocy od 47-65km uważam by zestaw był zgrany. Miałem taką z przeciwwagą z drabinką + przyczepa 4T pod MF255 i wiem jak silnik jęczał-zwalniał w sianie, słomie w momencie szarpnięć bo go wyhamowywała. W sianie i słomie żytniej śmigałem 1polowo a słoma z mieszanki 3-4 polowa. A są i te prasy nowsze bez przeciwwagi to te dopiero dobijają skrzynie w traktorku. Pamiętajcie, że na pusto nie latacie po betonie a wilgotna łąka też potrzebuje mocy jak i podpięta przyczepa i do tego upał

emulegator    207

U mnie z parsą SIPMY Z224/1 śmigają przeważnie U C-360 , albo C - 330 i zawsze dają radę , no chyba że słoma jest na prawdę fest albo jest mokra :)

A tak wogóle mam pytanie do autora tematu , po co ten temant jest założony ? W jakim celu ?

Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cash8791
      Witam serdecznie z góry przepraszam jeśli temat się powtarza ale nie mogłem znaleźć informacji na temat mojego problemu otóż mój problem polega na tym iż kostki wychodzące z prasy są w kształcie mniej więcej trapezu z tym szczegółem ze zawsze jedna strona jest krótsza a druga dłuższa , nadmienię iż wszystkie kostki są związane oraz to ze przeprowadziłem remont całego młota wraz z listwami prowadzącymi jak i wymieniłem dźwignie tnące i palce na aparatach i nic to nie dało (myśląc iż wina leży po stronie młota), nagarniacz również był wyregulowany i zamocowany nowy naciąg sznurka wraz z porcelanowymi tulejami kostki są zawsze związane ale krzywe jeśli ktoś ma wiedze na ten temat to mam nadzieje ze podzieli się informacja co jest przyczyną takich kostek.
      PS. Sznurek jaki używam to Jubilat 2500
      Pozdrawiam
    • Przez AgroKolo
      Witam. Ostatnio mam problem z prasa kostkujaca sipma, mianowicie tworzy jedną wilelką bele... tak jakby jej nie zakańczała i nie tworzy nowej.. proszę o szybką poradę. Dziekuję.
    • Przez Patrycja12
      Dzień dobry! Jeśli dodałam źle forum lub tagi to przepraszam nie znam się. 
      Tata kupił jesienią prasę kostkujaca New Holland 276. Teraz wyczyścił ją, nasmarował, wymienił jakieś drobne części.  Zabrał się za prasowanie ale niestety pękły igły i skrzywiony został wieszak iglic (inaczej kołyska). Igły kupił nowe ale nie mozemy nigdzie znaleźć tej części.  Wie ktoś może w jaki sposób można to naprawić lub gdzie w świętokrzyskim lub w okolicach Miechowa można kupić ten wieszak? Ewentualnie z jakiego innego modelu prasy nadaje się ta część?
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez exile12
      Witam. Mógłby mi ktoś objasnić lub zaznaczyc na załączonym zdjeciu jak przepuscic sznurek przez aparat wiążacy w/w prasie? mam problem ponieważ prasa nie wiąże kostek. urywa sznurek lub wiąże po dwa sznurki a nawet trzy tak jakby nie ucinało.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.