Skocz do zawartości
madcap

ile mocy pobiera prasa kostkująca

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
prasa

madcap    0

Witam pytanie jak w temacie ile mocy w kW/KM pobiera prasa kostkująca typu sipma 224 lub podobna

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    111

Naszym c-330 spokojnie presujesz bo ma sprzęgło dwustopniowe są goście co 25 konikami T-25 presują tak więc 38 koni co podaje fabryka to spory zapas mocy

ahme999    115

polska prasa zadusza '30 w bardzo tęgiej słomie, w dodatku jest to dość ciężka maszyna do ciągnięcia (waga)-40 koni pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w sipmie.

strd    4

Famarolska z 511 ma nominalny pobór mocy na poziomie 30KM. Fakt jest dużo lżejsza od sipmy, ale 330M bez problemu radzi jej nawet w grubym wałku siana.

Klepk995    171

ja widziałem jak 330 prasowało z z-224 to można powiedzieć że stała w miejscu pod górę z tą prasą i nieźle ją ,,zdusiło" tyle że nie wiem w jakim stanie ten ciągnik jet bo widziałem go tylko raz i to było z tą prasą

marian2011    111

Robiłem tą prasą kiedyś masę ha rocznie to wiem robiłem 3p i jak bym miał MTZ czy jakiś 150 konny ciągnik to nim i tak szybciej bym nie presował niż 60 tką czy nawet 330 bo presa może przerobić tyle a nie więcej

Risto    16

Polska prasa kostkująca Sipma jest prasą wysokiego stopnia zgniotu o dużym przerobie. I niema zmiłój ale potrzebuje mocy od 47-65km uważam by zestaw był zgrany. Miałem taką z przeciwwagą z drabinką + przyczepa 4T pod MF255 i wiem jak silnik jęczał-zwalniał w sianie, słomie w momencie szarpnięć bo go wyhamowywała. W sianie i słomie żytniej śmigałem 1polowo a słoma z mieszanki 3-4 polowa. A są i te prasy nowsze bez przeciwwagi to te dopiero dobijają skrzynie w traktorku. Pamiętajcie, że na pusto nie latacie po betonie a wilgotna łąka też potrzebuje mocy jak i podpięta przyczepa i do tego upał

woyto    16

ja mam sipme 224/1 ciagam ja 3p super daje rade w ksiazce pisze ze potrzebuje 30kw mocy

emulegator    207

U mnie z parsą SIPMY Z224/1 śmigają przeważnie U C-360 , albo C - 330 i zawsze dają radę , no chyba że słoma jest na prawdę fest albo jest mokra :)

A tak wogóle mam pytanie do autora tematu , po co ten temant jest założony ? W jakim celu ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy