Zaloguj się, aby obserwować  
MalyJohn

John Deere 3140 - PROBLEM

Polecane posty

MalyJohn    246

Witam. Od kilku dni mam problem z John Deerem 3140. A więc, jak dobrze rozgrzeje mu się olej w skrzyni, to nieraz dzieje się coś takiego, że podnośnik nie chce podnieść, oraz blokuje się wspomaganie. Np. podczas wczorajszej uprawy, po 2 godzinach pracy "zablokowało go" na jakieś 3 min. Za jakieś 40 min znów to samo, i potem za 15 min. Mam go rok, i przez ten czas nic takiego się nie działo. Jak do mnie przyszedł, w skrzyni miał max oleju. Przez ten rok mało co mu ubyło, więc nie dolewałem. Poprzedni właściciel nie wiedział jakim olejem jest zalana skrzynia. Czy to może być wina oleju w skrzyni? Tak w ogóle, to jakiego oleju trzeba tam dolewać? Najzwyklejszy hydrauliczno-przekładniowy, czy może jakiś inny, specjalny? Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Czas go może wymienić, albo filtr masz zakotłowany już, kolejnym problemem pompa może być


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Myślę że podobne problemy w podobnych modelach John Deere są opisane. Nie jestem mechanikiem,lecz sporo czytałem o tych ciągnikach na forum-posiadam model 1640. Co do oleju to stan sprawdzaj na zapalonym ciągniku,podobno różnica jest około 5litrów. Olej najlepiej zmień ,nie ma co kombinować z dolewaniem skoro nie wiesz jaki jest zalany. Przy okazji zmienisz filtr który może być przytkany syfem. Zapewne masz filtr siatkowy na smoku wyczyść go,w pompie jak się nie mylę też jest jakaś siatka do wyczyszczenia. Najtańszym olejem jaki możesz kupić to Agrol U, lub nieco droższym Agrol Stoun. Poczytaj dobrze forum, dowiesz się więcej.

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

W sobotę bierzemy się za wymianę oleju i filtra. Tylko mam 2 pytania. W którym miejscu dokładnie znajduje się ten filtr? Oraz ile wejdzie oleju do skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej1234    1

Witam. Od kilku dni mam problem z John Deerem 3140. A więc, jak dobrze rozgrzeje mu się olej w skrzyni, to nieraz dzieje się coś takiego, że podnośnik nie chce podnieść, oraz blokuje się wspomaganie. Np. podczas wczorajszej uprawy, po 2 godzinach pracy "zablokowało go" na jakieś 3 min. Za jakieś 40 min znów to samo, i potem za 15 min. Mam go rok, i przez ten czas nic takiego się nie działo. Jak do mnie przyszedł, w skrzyni miał max oleju. Przez ten rok mało co mu ubyło, więc nie dolewałem. Poprzedni właściciel nie wiedział jakim olejem jest zalana skrzynia. Czy to może być wina oleju w skrzyni? Tak w ogóle, to jakiego oleju trzeba tam dolewać? Najzwyklejszy hydrauliczno-przekładniowy, czy może jakiś inny, specjalny? Liczę na waszą pomoc.

 

Miałem dwa takie podobny problem przyjechali z serwisu pochodzili i wstępna wycena minimum 20 000zł pompa i tp.

Znajomy dał mi namiar na kolesia który już robi u mnie 5 lat przy john deere przyjechali pomieżyli ciśnienia wszystko wytumaczyli w jednym zaworek sprężyna pękła coś dopasowali pużniej wymienili na nowy działa do dziś ciągniok u znajomego następnego było trzeba rozebrać koszt jak pamiętam 9000pln i tego mam na innym gospodarstwie traktor nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj