mrbogiwogi

uprawa ugoru i siew

Polecane posty

mrbogiwogi    0

Witam !

Mam pytanko, wziolem w dzierżawe 3 ha ugoru i mam w planach w tym tygodniu zasiać tam jęczmień ozimy.

Zastanawiam się co zrobić z chwastami kture mają 1,5m wysokości przyorać na głeboko tak by nie wystawały czy zesiec kosiarkom wysuszyć i spalić wolałbym przyorać ale niewiem czy to dobry pomysł prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

kolego jeżeli chcesz w tym roku zasiaś oziminę to raczej kosiarka i to zetnij jeżeli byś siał coś na wiosnę to mógłbyś to przyorać przez zimę by skruszało a tak to marnie się to zaorze i uprawi ewentualnie jakaś ciężka tależówka i to pociąć a później przyorać miałem podobnie tylko zaorałem na zimę ale i tak marnie się uprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Chłopie, jęczmień ozimy pod koniec września w ugór ??

A później ludzie narzekają, że niskie plony mają.

Spryskaj konkretnie Round*pem nawet 4l na ha.

Za 2, 3 tygodnie talerzówka.

Zaoraj na zimę na sztorc a na wiosnę posiej owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Już jest pewnie po zabawie ale ja bym zrobił to tak:

 

- glyfosat

- orkan

- pług

i zapomniał o siewie w tym roku.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Witam panowie. kilka dni temu wziąłem pole 2 lata nie uprawiane co doradzicie co zasiać nA wiosne na tym jak to uprawić jak zarosło. ziemia jest ładna glinka ale chwasty na metr miejscami trawa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

miałałem podobnie w tamtym roku, wiosną orka to co odbiło randapem a w czerwcu ciężka talerzówka i łubin na poplon, w tym roku piękna pszenia zimowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego najlepiej jak byś najpierw zastosował kosiarkę  typu sadowniczego albo bijakową i poczekał żeby to odbiło na to randap  5-6 liter plus dichocherb albo chwastox plus siaczan amonu i dopiero po zadziałaniu sirodków talerzówka z wałem głębosz i orka.bo jeżeli opryskasz to bez koszenia to później będziesz miał problemy przy orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Wiecie, że to jest temat z 2012 roku ? Morbogiwogi już pewnie dawno o nim zapomniał.

Edytowano przez adam8056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj