Polecane posty

wodzu    5
Do zalet można napewno dodać silnik 3P ;)

No to jest zaleta jak chodzi, a jeśli chodzi o części do niego to już nie jest tak wesoło, nawet uszczelkę pod głowicą trzeba dorobić.. Skrzynia biegów mogła by być lepiej przemyślana, a raczej jej przełożenia.. ale znów załączanie blokady jest bardzo dobre.. trochę tył lekki, na błocie ślizga jak głupia po lodzie i przy zbyt szybkiej jeździe czasem obróci nawet o 180 stopni, dobrze że hamulce ma dobre ;) Nadaje się głównie do pracy na równym podłożu, choć z niewielkich zagłębień też coś da się wybrać... Jest bardzo zwrotna.. Z pełna łyżką piachy można sobie spokojnie śmigać po podwórku i przewozić różne rzeczy tak do 700kg, chyba że ktoś lubi jeździć na dwóch kołach.. Trzeba uważać gdzie się z nią wjeżdża bo przy 4metrach wysokości nie jeden dach by się podniosło.. Co do przecieków jak się dwa rozdzielacze zregeneruje i przewody są całe..to praktycznie nie ma gdzie z niej kapać..

A tak po za tym to koparka warta uwagi.. żaden cyklop jej nie dorówna i zawsze przyczepę czy nawet dwie można spokojnie ciągnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@wodzu, dlaczego piszesz że nie można dostać części do 3p?

Przecież to jest na tyle popularny silnik że w mojej okolicy [nie wiem jak w twojej] nie ma problemu z częściam.i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

w agromie gdzie kupuje części to na miejscu można by złożyć 3/4silnika :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
w agromie gdzie kupuje części to na miejscu można by złożyć 3/4silnika :rolleyes:

To weźcie mi jakąś agromę podajcie?? w jakiej miejscowości jest, bo u mnie nic nie mogę dostać :/

Do MFF255 są części, ale ona ma troche inne i już jest problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

chyba mówimy o silniku :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
A co ona ma innego?

Układ zasilania paliwem, smarowania, chłodzenia, rozrządu.. kadłub jest inny, pompa paliwowa i wodna..

No nie wiem jak tam wygląda sprawa tłoków, panewek, korbowodów i wału.. Jak by miały takie same to chociaż coś by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A myślałem że silnik jest taki sam :rolleyes:, w ogłoszeniach piszą że 3P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
w ogłoszeniach piszą że 3P :rolleyes:

i prawidłowo piszą ;) tylko że konstrukcyjnie jest troche zmieniony i jest odwrócony co wpłynęło na poszczególne zmiany..

Ale szczerzę powiem że jest bardzo dobry i oszczędny silnik, jak przy kamieniach robiłem z 6-8godz. to ok 10l paliwa spalał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wada (nowego typu) jest brak przeciw wagi po prostu tył sie unosi jak za duzo podniesiez bo łapy podporowe sa na samym przodzie w starym typie to inaczej wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Niema co porównywać koparki samobieżnej z przyczepiana, trochę byś popracował samobieżna to byś nie chciał wsiadać do cyklopa czy jakiegoś trola, przede wszystkim chodzi o wygodę w przemieszczaniu się i oszczędności paliwa bo dobierzesz sobie obroty odpowiednie do wykonanej pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Od jakiegoś czasu jestem uzytkownikiem Tiha musze przyznac ze maszyna sprawuje sie jak narazie świetnie jego zaletą jest mocna hydraulika czasem gdy sie za duzo podniesie potrafi tyl podnosic :), silnik bardzo ekonomiczny . Kabina dosyć duza , ogrzewana, jak jest szczelna to w zimie sie niechce z niego wysiadac heh . jak by miala naped na 4 koła to by bylo juz super bo juz raz ją zakopalem . Skrzynia 6 biegów do przodu 2do tyłu. W tihu wystepują 3 pompy jedna od wspomagania , druga od skretu wysiegnika i sterowania lewą łapą podporową a trzecia główna pompa zasila reszte układu. Polecam ta maszyne mialem okazje robic na cyklopie ale to nie to co Tih . Ceny Tih - ów są bardzo atrakcyjnie za cyklopa juz można miec Tiha a komfort pracy jest nieporównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

A myślałem że silnik jest taki sam :D, w ogłoszeniach piszą że 3P :D

 

 

TO NIE JEST SILNIK 3p LECZ TO JEST SILNIK FIAT w ciągnikach UTB 445dt występowały


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harrry    0

moim zdaniem wada (nowego typu) jest brak przeciw wagi po prostu tył sie unosi jak za duzo podniesiez bo łapy podporowe sa na samym przodzie w starym typie to inaczej wygląda.

 

stary typ to Fortschritt T-159, produkowany do polowy lat siedemdziesiątych. posiadał podobno 2-cylindrowy silnik IFA. Następnie produkcja została do Rumunii, tam został przeprojektowany i tym sposobem powstał Universal TIH 445, później TIH 445DH.

 

Ja posiadam TIH-a z 1988 roku. Jestem z zadowolony z tej maszyny, choćby dlatego, że w swojej klasie maszyn, nie ma w ogóle konkurencji. Nie znam innych samojezdnych ładowaczy chwytakowych o podobnej konstrukcji. jeśli można by porównywać TIH-a z czymkolwiek, to odpowiednikiem mogłaby byc rolnicza Ładowarka Białotuś, JUMZ BH 025.

 

TIH, mógłby mieć mocniejszy silnik i więcej masy przeniesione na tył, tak jak w Fortschritt-cie, byłby bardziej mobilny i więcej można by przewieźć w łyżce, a nawet wziąłby balota z sianokiszonki. TIH jest jednak przeznaczony bardziej do pracy w miejscu i wtedy radzi sobie doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Z jaką max prędkością porusza się tih?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

coś koło 25km/h, jednak trzeba nabrać wprawy strasznie szybko reaguje na lekki ruch kierownicą i naprawdę trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
js231074    0

Cześć jestem tutaj po raz pierwszy ale to cudo mam już osiem lat jeśli chodzi o wagę 4,5 tony. Mam jeszcze jeden wielki problem a chodzi mi dokładnie o skrzynie.Padła mi 2,3,5,6 i nie wiem jak się do tego zabrać,czy można dopasować całą skrzynie od czegoś innego,czy musowo ją naprawiać.Mam też prośbę o jakieś namiary na części i sklepy.Proszę o szybką odpowiedź bo czas goni a cudo muszę ciągać ciągnikiem.

Edytowano przez js231074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek402    0

Chcę kupić nową pompę hydrauliczną do ładowarki TIH gdzi można ją kupić?Proszę o odpowiedzi.

 

Pompę do tiha zamówiłem po regeneracji w agrodarze płocisz. Nowe też tam są na zamówienie, ale słono kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

A możesz podać do nich telefon?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj