Zaloguj się, aby obserwować  
sebasss

Chora kura nioska - prośba o pomoc!

Polecane posty

sebasss    0

Witam!

Proszę o pomoc.

 

Dziś zuważyłem, że moja kochana kura nioska, ma na języku pionowy czarny pasek. Przyjrzałem się z bliska, nie jestem pewien, czy to wynik jakiegoś skaleczenia i po prostu szrama w wyniku przełknięcia np. kawałka szkła, czy jakaś infekcja? - bo pod językiem, przy krawędzich dzioba, na dole, ma czarne plamki.

Proszę o pomoc, kura nie chce jeść, jest w takim stanie od wczoraj :( Posmarowałem jej język żelem dentystycznym Sachol - antybakteryjny, na choroby jamy ustnej, owrzodzenia itd. ale nie wiem czy to coś da :(

 

Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie robiąc sobie żartów z tak poważnego tematu,zalożyciel tematu powinien pomysleć nad zmianą tytułu.np."Bezwzględna walka o zycie,mojej ukochanej kury" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mów,tu o takich przyrzadach ,bo wlasciciela trza będzie reanimować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Siekiera to proste ale jakże uniwersalne narzędzie służące do ogłuszania a nawet do reanimacji pacjenta


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebasss    0

Bardzo mi się nie podoba takie podejście niektórych ludzi. Sam wychodzę z założenia, że jeśli mam powiedzieć coś głupiego, wolę się nie odzywać. Założyłem temat, bo potrzebuję pomocy i oczekiwałem porad, myslałem, że być może ktoś miał podobne problemy, tymczasem widzę, że pojawiło się grono niewrażliwych żartownisiów, cóż - Drodzy Państwo żal mi Was i współczuję Wam, bo "głupota" to żadna fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@sebasss o jakie podejsciu Ty mówisz,poczytaj sam siebie ze zrozumieniem.Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem,zeby kurze w dziub zaglądać,i widzidziec az tak dobrze co i jak.Drób choruję na różne przypadłości.Plamy na języku ,jak tam mówisz mogą byc spowodowane chorą wątrobą.Ale to tylko domysły.Jak już ,wez ją do wetrynarza,bo jedna to kit jej w ucho,ale stado to już problem jakby mialo paśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

@ania25 ma rację a z tą siekierą to było na poważnie


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Sebas ( autorze tematu) pocałuj ją z języczkiem a ten pasek czarny jej zniknie--zobaczysz :D:P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

ja w zeszłym roku kupilem około 10 kurczaków i po kilku dniach zaczeły dostawac biegunke potem zdechly wiecie dlaczego tak sie stalo? trzymałem je w cieplym miejscu dawałem pasze kruszony chleb oraz wode przegotowana (raz zdazyło mi sie im dac kranówki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

chleb to zły pomysł dla kur,

A ci co piszą o rychłym uśmiercaniu owej kury mają nikłe pojecie o przywiązaniu do zwierzęcia, tak samo można się przywiązać do kury jak psa,kota swini i reszty zwierząt. Bo jak pies zachoruje to też go siekierą w łeb od razu?

Bo ta kura to już raczej zwierze domowe niż chodowlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie przesadzajmy i nie popadajmy w paranoje ... To tylko kura! Zwierze które daje jajka i rosół ... Sorry ale tak jak ktoś tutaj słusznie zauważył nie jest to jakiś majątek .... Jakbyśmy mieli tutaj stado powiedzmy 50 kur to wtedy można coś domniemywać ale jedna?? Co do wetów dużo nie zdziałają ... Musi to być osoba wyspecjalizowana w tej dziedzinie.... Mi nasuwa się tylko jedna choroba... Kokcydioza najczęściej spotykana choroba u drobiu i bardziej obstawiał bym ją u kolegi Bercik92

 

Nasuwa mi się jedna rymowanka panująca wśród lek. wet:

" Chora kura jest ponura

nastroszone na niej pióra.

Kał wodnisty z niej wycieka

Z utęsknieniem śmierci czeka."

 

:D :D :D

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

chciałabym odświeżyć temat

 

Na wstępie od razu napomnę, proszę nie drwić z tego że proszę o poradę z powodu jednej kury, jak to wyżej miało miejsce. Nie jestem wielką farmerką posiadającą tysiące sztuk kur, gdzie nie ma różnicy czy jedna w tę czy w tamtą. Mogę się wypowiedzieć na temat bydła, ale jeśli chodzi o kury, to jestem pasjonatem, uwielbiam ich różnorodność, odmiany, rasy... I dokładnie tak ma się moje przydomowe stado 30 kur najróżniejszych, gdzie każda jest dla mnie ważna.

 

Ale do rzeczy.

Jedna z niosek dostała biegunki. Całe piórka z tyłu miała zarobione. Od parcia na kał wynicowała się cała kloaka na zewnątrz. Wyglądało to coś w stylu jak wypadnięta macica u krowy. U mojej kury balon ten wisiał aż do ziemi. Było widoczne wejście do jajnika nawet. Nie mam pojęcia jakie leki można podawać dla drobiu. dałam jej co miałam w domu, czyli nospę na to parcie, i nifuroksazyd na biegunkę. Dodatkowo włożyłam jej tą kloakę spowrotem do jamy ciała i zapiełam agrafkami aby nie wypadła powtórnie, tak jak się to robi krowie po wypadnięciu macicy.

Na wieczór sprawdziłam, żyła, podałam leki jeszcze raz, nawodniłam. Kloaka była na miejscu.

 

To taki ciekawy przypadek, jeszcze nie zdarzyło mi się nic takiego z kurami. Proszę powiedzcie jakie konkretnie leki można podawać dla drobiu, bo oczywiście metabolizm ptaków różni się od człowieka i nie wszystkie te same leki można podawać. Jaich leków/substanji nie w o l n o podawać ptakom? Co jest najlepszego dla nich na biegunkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

w moich rejonach się mówi, że kura się wypukła. no i rosół wtedy tylko.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ChKrzysztof
      Witam,
      Mam zamiar zacząć hodowlę 7-8 tyś sztuk kaczki rzeźnej w hali łukowej, znalazłem ciekawą ofertę hali, mam grunt pod budowę, zaczynam starania w starostwie o warunki zabudowy no i oczywiście część wkładu finansowego....
      Niestety to za mało ...
      Kontaktowałem się z miejscowym ODR-em ... niestety otrzymałem informację, że nie łapie się na żaden program, otrzymałbym dofinansowanie na zakup hali łukowej gdybym chciał hodować bydło lub świnie.... lub utwardzić, ogrodzić teren gospodarstwa...czytając program dofinansowania w mojej opinii łapie się na rozwój małych gospodarstw i dofinansowanie 120 tyś nawet na zakup hali do hodowli drobiu...Dodatkowo po kontakcie z papfu spełniam warunki na zakup takiej hali...
      Stąd moje pytanie, czy odr ma rację i żadne dofinansowaniem mnie nie dotyczy?
      Gdzie szukać jakiegoś wsparcia finansowego/ jakiegoś programu unijnego?
      Czy zostaje tylko kredyt/pożyczka w banku?
      Dodam, że jestem młodym rolnikiem i nie mam milionów monet na koncie ani nie mam rodziców co śpią na pieniądzach a chcę być na swoim i się rozwijać 😉
    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj