Skocz do zawartości
PanJoker

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew.

Polecane posty

PanJoker    2

Na początku chciałbym nadmienić iż szukałem na forum odpowiedzi ma moje pytania aczkolwiek ich nie odnalazłem. A więc tak jak w temacie rozlgądam się usilnie za agregatem uprawowo siewnym. Najbardziej zainteresował mnie agregat z firmy Grano System ponieważ ma duży wybór wałów. I też tego dotyczy moje pytanie. Waham się między wałem gumowym i croskillem. Nie wiem który był by lepszy, wał croskillowski wiem że bardzo dobrze kruszy ziemie jednak to mi aż tak bardzo potrzebne nie jest, bardziej zależało by mi na jej ugnieceniu. Czy wał gumowy będzie wtedy dobrym wyborem, bo domniemam że też w jakimś stopniu ją pokruszy. I moje drugie pytanie jest odnośnie pazurków. Otóż jaka jest różnica między tymi prostymi a tymi zakulonymi??? Chodzi mi o to jaką funkcję pełnią? Bo jedni się upierają że te zakulone są lepsze ponieważ bardziej pracują w ziemi i lepiej ją spulchniają a drudzy uważają znowu że te proste są lepsze?? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia lub też z opini które Wy gdzieś usłyszeliście??

Reasumując ja byłbym przychylny do zakupienia agregatu z 3 rzędami prostych łapek i do tego wał gumowy. Jak sądzicie??

navaho13    1

Na lzejsze i średnie gleby lepszy gumowy. ja mam rurowy na lekkich ziemiach i jest ok., ale troche mógłby lepiej ugniatać, no i kamienie. Też chciałem gumowy,ale okazał sie za drogi. Zęby pracują raczej podobnie, tylko te podgięte mogą wiecej wyciagać na wierzch zaoranych kłączy perzu jeśli coś takiego było w ziemi. Ja wybrałbym gumowy i zęby proste na lekka glebę, a podgięte na ciężejszą

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teścou kupił sharka 3.0 talerzowego z wałem packera i efekt jest naprawde rewelacyjny, ziemia wymieszana, wyrównana i ugnieciona.

Wiadomość z agroFakt.pl

PanJoker    2

Agregat talerzowy raczej nie wchodzi w gre, bo ciągać ma to 110 konny ciągnik a z racji tego iż mam spore wzniesienia z uprawą na nich może być różnie wtedy. No i gdybym miał kupować talerzowy to grubber był by zbędny wtedy. A ja do talerzowania ścierniska nie jestem jakoś przekonany. Zresztą na przodzie mam jeszcze wał pacera także myślę że pazurki w zupełności mi wystarczą z tym że nie wiem jeszcze jakie, czy te proste czy zakulone. Dzwoniłem dzisiaj zapytać się o cene takiego agregatu jednak przedstawiciel nie oddzwonił do mnie :/ ale będe jeszcze próbował się dowiadywać :)

PanJoker    2

Tak, na przednim tuzie służy do takiego wstępnego kruszenia i ugniatania gleby :) I spisuje się znakomicie :)

Arek    137

Proste zęby są idealne na świeżą orkę na lekkie i średnie gleby. Ale niestety nie sprawdzają się na cięższych ziemiach zwłaszcza na uwrociach i zamiast spulchnić ziemię odegną się i idą po wierzchu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bigfarmer
      Witam czy można razem rozsiewac wapno granulowane i nawóz chodzi mi o to czy składniki w nawozie i wapnie w połączeniu będą działały jak należy???
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez banbus123
      witam panow jak ustawiacie swoje grubery bo nie mam pewnosci czy mam dobrze mam 3m rabewerka z talezami i walem rurowym i gesia lapka prosze o pomoc
    • Przez aprochota
      witam planuje kupno sn 300 na bronie talerzoweji mam pytanie do was bo te agregaty mozna kupic tylko z walem packer albo gumowy i ani jeden ani drugi mi nie odpowiada bo mam lekkie ziemie i na swiezej orce sie pcha tezeba trzymac na podnosniku a to nie robota .mam teraz w starym agregacie wal rurowy i jest bez problemu czy do sn300 mozna by zalozyc taki rurowy wal? czy zapadnie sie pod ciężarem siewnika?
    • Przez damiandg
      Noszę się z zamiarem zakupu agregatu talerzowego i jaki wygrać wał na dość ciężką ziemię żeby rozbijał dobrze bryły. Może polecicie coś?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.