Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek16281

co lepiej kupić ursusa 360 czy 385 do 20 tys złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    293

To zależy ile masz ziemi do uprawy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

to bierz c360 bo na spoko tym ciągnikiem tyle ha obrobisz bez sens kupować c385 na tyle ha ja do puki miałem 22 ha to robiliśmy c330 i c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pamiętaj że c-360 spali tyle samo co c-385 a mocy jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

w to że spali tyle samo to wątpie masz większe gary większa moc nie powiedział bym to już c385 jest stary ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No dokładnie.Ja kiedyś jak orałem 385 atlasem czteroskibowym to szła jak burza.Chciałem ją zagonić do siewu ale 904 lepiej idzie bo ma napęd no i wymieniłem pierścienie i teraz silnik jest elegancki.Co do spalania to prawie nie ma różnicy w normalnym eksploatowaniu.

 

@rolniku360 Nie można patrzeć na ciągnik po roku produkcji.Moja 385 jest z 1979r. i jest w eleganckim stanie.Silnik po wymianie pierścieni w tamtym roku, od tego czasu nie był ani razu w polu, stoi cały czas na podwórku.Jak był by nią ktoś zainteresowany to zapraszam za 12 tyś można zabierać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wojtek wiem ze chcesz ursusa ale zastanów się nad mtz do 20 zmieścisz się spokojnie a 4x4 pali jak na 80 km nawet mało pali no ale to moja propozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w to że spali tyle samo to wątpie masz większe gary większa moc nie powiedział bym to już c385 jest stary ciągnik

 

mój zetor 8011 jest z 72r i stan techniczny jak nowy blacharka stara reszta w bdb stanie tylko papierów nie posiada dla tego nie sprzedam go za 10 tyś bo to prawie za darmo, a nikt więcej nie chce dać, posłuży jeszcze z 20 lat.

 

nim kupiłem zetora 12145 byłem u rolnika co ma 10145 i 12145 i ci powiem że te dwa ciągiki palą tyle samo iż 10145 się meczy z czteroma skibami obrotowym pługiem a 12145 idzie na wolnych obrotach z tym pługiem a mocy w zapasie zawsze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak dla mnie to głupota jest kupowanie 385 na 12 hektarów, bo 360 to nie ma co na nich robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i głupota ale przynajmniej ma miękki przód wspomaganie półbieg mocny podnośnik i przede wszystkim siłe a kupi taniej od 60-tki. c-385 w lekkich pracach pali tyle co nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

ja Bym brał c385 zawsze to wieksza moc a wrazie rozwoju gospodarstwa wiekszy traktor już będzie , a jak nie znajdziesz 4x4 to po jakimś czasie możesz zawsze kupić sobie taki napęd za 6-9tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

tak racja z rokiem ale tak weźmy 60 która na pewno jest mniej zajechany niż stara 80 bóg wie co ona przeżyła u nas kupili c385A silnik żyletka skrzynia tak samo po roku leży u mnie w garażu bo zrobiliśmy silnik padła skrzynia pośrednia patrzymy a tam skrzynia też do remontu więc nie zależnie jaki rok bo robiliśmy 914 i był w gorszym stanie niż moje 904 pare lat starsze ale u mnie tylko wymieniliśmy sprzęgło i lata u nas 3 rok ale jak patrze na te świecące ursusy z 80 lat to aż mi się szkoda robi tych ludzi co ich kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Z pierwszego postu wynika że nie masz jeszcze maszyn do tego ciągnika więc dużo zależy od tego ile możesz na nie przeznaczyć bo wiadomo do 385 będą większe i droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i c-385 bardzo szybko idzie przerobić na 4x4, ale to twoja decyzja, przemyśl na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

360 i 385 to prawie takie same ceny są.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

locke tak z innej beczki co ty masz za kapcie u tego ursusa i jaki to ursus ? 1224 czy jakaś czwórka bo bym takie sobie założył bo 904 ;P

przód i tył i czy felgi zmieniałes czy na orginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek16281    0

chyba jednak sie zdecyduje na zakup ursusa 385 tylko niewiem jakie maszyny do niego kupić chce napewno 3 skibowy pług jakiś agregat uprawowy brony 5 zawieszane siewnik 3m i drobny sprzęt tak ze wszystko się zamknie w kwocie 50-60 tys mają to być maszyny nowe

jakie dobre marki mi polecicie? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

ja na twoim miejscu kupił bym pług 3 obrotowy(kuhn,niemeyer eberhart) albo czwórkę zwykłą ja miałem 902 i ciągałem 4 ,a co do agregatu to 3,60 albo 3,20 spokojnie mozesz brać najlepiej Rau na krótkiej sprenżynie , siewnik jak już to amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

locke tak z innej beczki co ty masz za kapcie u tego ursusa i jaki to ursus ? 1224 czy jakaś czwórka bo bym takie sobie założył bo 904 ;P

przód i tył i czy felgi zmieniałes czy na orginalnych

 

 

Ten na awatarze to w internecie znalazłem zdjęcie.A u siebie w 1214 to mam założone 480/70 R24i felg nie zmieniałem.Do 904 to chyba nie wejdą bo węższe felgi są.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj