Eryko

Jaki nowy ciągnik: MF-5455,5460,Valtra N101,NH T6,120,140,John Deere 6330,Case Maxxum 110,120.Claas Arion 430?

Polecane posty

Eryko    35

Jaki nowy ciągnik byście radzili kupić na 40ha Ziemi ornej + usługi jak i odśnieżanie. Zakup będzie na różnicowanie.Pozostało mi mało czasu na wybór.

Mam do wyboru.

-MF-5455,5460

-Valtra N101

-NH T6,120,140,155

-John Deere 6330,6430

-Case Maxxum 110,120

-Claas Arion 430

Są tu modele 4 i 6cyl. Wniosek złożony na max 120KM.

Cenowo wiem mniej więcej jak to wygląda,teraz tylko kwestia który z nich będzie najodpowiedniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Za dużo to nie powiedziałeś do czego potrzebny itp. ja z tych które są podane kupiłbym NH t6 120 a dla siebie do 120KM kupiłbym DF Agrotron K 610 6cyl dobra cena reszta też jak pod moje oko super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ciagnik będzie robił jako główny,Orka,siew,agragat,transport.no i te usługi. DF mi jakoś nie podchodzi dlatego nie biorę go pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barluki    0

Valtry n101 już nie kupisz,bo nie produkują,a n 113 ma 124km.Cena to około 230tys netto,więc valtra odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Niby jeszcze N101 można zamówic. a co do N113 troche wychodzi poza moc we wniosku i by trzeba bylo aneksować.a cena chyba dużo wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Do takich zadań znajomy kupił właśnie JD 6330 też jest głównym ciągnikiem na podobnym areale i również pracuje przy odśnieżaniu...

I z tego co widzę traktor świetnie sie spisuje i są bardzo zadowoleni o czy świadczy zakup drugiego JD więc myślę ze tego właśnie mogę polecić :)

Ale powiem szczerz że ja osobiście do takich prac o których wspominałeś wolał bym jednak ciągnik 6 cylindrowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja to bym wybierał coś Pomiędzy Case 110 a New Holland T6 120 i John Deere 6430 u mnie gościu pracuje na usługach posiada 6330, 6530 , 6830 i te trzy pracują w zimę przy odśnieżaniu ładnie idą do pomocy mają trzy zetory Forterry a moge dodać że w mojej miejscowości tez jest 6430 i ciąga 4 skiby Kvernelanda spokojnie A New Holland i Case pochodzą z tego samego koncernu traktorki też fajne jeśli bym ja miał kupować Ciagnik to bym wybierał z tych 3marek ale i tak John Deere bym postawił wiem co te ciagniki potrafią bo miałem okazje Orać 6530(6cyl) 6330 z ładowaczem pracować w transporcie 28bel sianokiszonki po belownicy John Deere i u mnie ten usługodawca kupił te trzy i mówi że marki nie zmieni jak coś to 4 będzie wiekszy jeszcze nie narzeka na nie a maja juz od groma mth i tam siadaja takie drobnostki jak ręczny urwany lampki przepalone ale reszta chodzi jak należy New Holland jest tez ciagnikiem godnym uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Na podobny areał u mnie może niedługo będzie MF 5450 albo 5440 :) Z tym, że do pomocy zostanie mu JD 3140 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jedno ci doradzę do takiej roboty bierz 6 lepie daje sobie rade niż 4 tej samej mocy a jaka marka to kwestia gustu i kasy bo to wszystkie są porządne sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

DLG przeprowadziło testy w których porównało 2 DF o takiej samej mocy 4 i 6 cylindrowe, a także JD również 4 i 6 cylindrowe i w każdej pracy​ pracy oszczędniejsza była jednostka 4 cylindrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

no to powiedz ile na ha była oszczędniejsza w tycz testach ni powiedz z praktyki którym się lepiej robi którego prędzej udusisz w którym więcej musisz w biegach przerzucać i którego więcej sponiewiera w ciężkiej maszynie no i którego trzeba trzymać na obrotach aby to samo pociągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

ja mam problem bo muszę tez kupić ciągnik na podobny areał tj 40 ha i chciałbym odśnieżać ale wiadomo że z przetargiem może być różnie, myślę o tym T6.120 ale cena mnie powala bo to 213 tyś. netto . po ile u was takie chodzą??, boje się że jak wezmę takiego na kredyt to będę go spłacał przez 10 lat. mam w prawdzie 75 tys z Młodego Rolnika ale i tak się obawiam bo u nas słabe ziemie miejscami 4 klasa a tak to 5 i plony rzędu 5 ton to jest maksymalnie jak kiedykolwiek miałem i to jest najlepszy mój wynik, jak radzicie rzucić się na głęboka wodę i liczyć też na to odśnieżanie ?? czy kupić zwykłego TD i działa tylko w polu, dodam że mam też 10 krów i 10 byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no to powiedz ile na ha była oszczędniejsza w tycz testach ni powiedz z praktyki którym się lepiej robi którego prędzej udusisz w którym więcej musisz w biegach przerzucać i którego więcej sponiewiera w ciężkiej maszynie no i którego trzeba trzymać na obrotach aby to samo pociągnął

to co piszesz o trzymaniu na obrotach i przerzucaniu biegów tyczy sie silników sprzed ery CR. Teraz wszystkie firmy uciekają od ciągników 6 cylindrowych poniżej 140KM, aktualnie sterowanie silnika potrafi zniwelować brak 2 cylindrów. Chcesz się dowiedzieć jakie są oszczędności w spalaniu, to zapoznaj się z testami DLG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego nie wyskakuj mi z jakimiś testami tylko powiedz mi z swojej praktyki bo testy swoją drogą a praktyka swoje jeśli nie masz porównania 6 z 4 w polu to gówno możesz wiedzieć no i powiedz które firmy nie mają 6 poniżej 140 bo jestem ciekaw co znowu wymyślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Obecnie to JD już nie ma, Claas nie ma, Fendt nie ma, Valtra jest tak na styk [najmniejsza 6stka to 139km], Deutz i Massey w najnowszych modelach tak samo, zostaje tylko koncern CNH chyba z modelami 6 cyl o mocy ok 125km [moc znamionowa] ale równie dobrze oferuje 4 cyl w okolicach 140km. Niestety, sam nad tym trochę ubolewam, ale 6cyl dostępne tylko dla wyższych mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolego nie wyskakuj mi z jakimiś testami tylko powiedz mi z swojej praktyki bo testy swoją drogą a praktyka swoje jeśli nie masz porównania 6 z 4 w polu to gówno możesz wiedzieć no i powiedz które firmy nie mają 6 poniżej 140 bo jestem ciekaw co znowu wymyślisz

gówno to chyba Ty masz do powiedzenia :P Znajdź mi jakiegokolwiek praktyka, co miałby do czynienia z najnowszymi ciągnikami 4 i 6 cylindrowymi o takiej samej mocy. w takim przypadku tylko niezależne testy mogą przyjść z pomocą. Ale skoro Ty jesteś ten nieliczny co ma dostęp do takich ciągników, to zamilknę :lol: :lol: :lol:

Zadowolony z odpowiedzi kolegi kris14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jakoś nie widzę żeby to były wszystkie firmy a jd6330 ile ma no chyba że go już niema a ty inaczej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie tylko pytaniem i zastawianiem się testami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jakoś nie widzę żeby to były wszystkie firmy a jd6330 ile ma no chyba że go już niema a ty inaczej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie tylko pytaniem i zastawianiem się testami

 

jeśli Cię to uszczęśliwi, to jeździłem tymi ciągnikami i 4 cylindrowe spaliły mniej niż 6 cylindrowe :lol: Czy jesteś tak ograniczony, czy tylko udajesz? Jeśli nie jesteś ograniczony to podaj mi dowody, że 6 cylidry pali mniej niż 4 cylindry w jakieś pracy, ale nie podawaj przykładów 20 letnich ursusów tylko tych ciągników które są aktualnie dostępne na rynku. Jakieś wykresy, pomiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

b0gdan

 

kolego zaczyni czytać posty od początku bo się miotasz czy ja twierdziłem że mniej palą 6 czy ty wyskakujesz z tym ja tylko się ciebie zapytałem ile jest oszczędniejsza 4 na ha od 6 a ty mi wyskakujesz nie wiadomo z czym a wystarczyło napisać ile mniej i tam są inne pytania też niewiedze odpowiedzi ,następna sprawa twierdzisz ze teraz aktualnie sterowanie silnika potraf zniwelować brak dwóch tłoków a to co 6 to jest era 20 letnich ursusów i w nich sterowania silnika niema ,a teraz podam ci przykład z pola kolega ma nh6010 agregat dwa rzędy zębów 3m z siewnikiem na ha wyszedł 8,5 litra

a nh 6030 ta sama szerokość tylko 3 rzędy zębów cięższy siewnik zestaw wo gule o pól tony cięższy i spalanie poniżej 8 litra na ha i nie twierdze że w innej robocie może być odwrotnie bo spalanie będzie podobne ,a teraz postaw 4 z katalizatorem cząsteczek a szóstkę z adblue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a postaw 4 z scr i 6 z scr to będzie lepsze porównanie

 

a co do nh 6010 to tam za nowoczesny silnik nie siedzi niestety no i nie zapominajmy o różnicy mocy bo 6010 ma 101 a 6030 117 kM przy nieiele większej masie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

DLG przeprowadziło testy w których porównało 2 DF o takiej samej mocy 4 i 6 cylindrowe, a także JD również 4 i 6 cylindrowe i w każdej pracy​ pracy oszczędniejsza była jednostka 4 cylindrowa.

a jakie to były Df mogłbyś podać? bo nie wiem jakie to były DF ale smiem twierdzić ze musiały miec roznice w pojemnosci skokowej i dlatego tak wyszło ale wracajac do tematu i sterowania układami wtryskowymi to przy takiej samej pojemnosci 6 stka napewno wypadła by lepiej.Nawet porownujac stare ursusy to 4 cyl przy pojemnosci 4.5L A 6 cyl poj 6.8L to w ciezkiej pracy 4 daleko zostaje w tyle. Dla mnie jedynie jedynym plusem [przy takiej samej mocy i pojemnosci] 4 ki jest zastosowanie do ładowacza bo jest bardziej zwrotna.A i przyszło mi teraz do głowy to moze jakiś tescik jest valtry n 163 i np. t 163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj