farmtracker

Sprzegło 690DT (hydrauliczne) [Połączone]

Polecane posty

farmtracker    10

Witam. Jak każdy posiadacz farmtracka wie sprzeglo w nim nie chodzi najlżej. Do mojej 690-tki planuje zamontowac tura no i to niebedzie zbyt wygodne wciskac to sprzeglo setki a moze tysiace razy dziennie. Nie macie jakiegos pomysłu na "podrasowanie" tego oto ciagnika zeby to sprzeglo wpadało w podłoge? Prosze o doradzenie.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Sprzęgło jest na linkę?

Tak, raczej tak :D


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Więc można pobawić się w przebudowanie tego układu na hydrauliczny stosowany obecnie np w Farmerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chyba że gdzieś przy pedale sprzęgła zamontujesz sprężynę odciążającą, ale musi być tak dobrana, żeby ona sama nie rozłączała sprzęgła, tylko pomagała przy wciskaniu pedału. Ale z tym trzeba uważać żeby się sprzęgło potem nie ślizgało w czasie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

smarowałem ale to praktycznie nic nie dało a co do tej sprezynki to fajny pomysł


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie wiem jak jest obecnie, ale w moim 685 siedzą 2 sprężyny, jedna przy pedale a druga przy skrzyni i to dzięki nim sprzęgło ciężko chodzi, kiedyś tą pod kabiną wyjąłem ale wtedy sprzęgło było zbyt lekko :(.

 

@NhBartek masz te zdjęcie mocowania siłownika? Najchętniej poprosił bym o zdjęcie z obu stron tzn. ze strony od kołą i od zaczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

post-28488-0-48441600-1347573241_thumb.jpgpost-28488-0-39952200-1347573266_thumb.jpgTak to mniej wiecej wyglada...

 

Mozesz opisac jak to zrobiłes? Teraz sprzegło chodzi bardzo lekko?


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Mozesz opisac jak to zrobiłes? Teraz sprzegło chodzi bardzo lekko?

 

 

 

Kolego to jest mocowanie silownika wspomagajacego podnosnik a nie sprzeglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

post-28488-0-48441600-1347573241_thumb.jpgpost-28488-0-39952200-1347573266_thumb.jpgTak to mniej wiecej wyglada...

 

 

Dzięki za fotki, jednak jeszcze jednego elementu mi brakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Brakuje mi dolnego mocowania siłownika, możesz mi podać jego długość, szerokość oraz grubość poszczególnych boków?

 

zdjcie0088k4u4w.jpg

 

Edit:

Nie potrzebne mi już te wymiary, jutro będzie dosłane te mocowanie :)

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Witam. Szukam geniusza który wie jak przerobić sprzęgło z linki na siłownik w FARMTRACU 690. Mimo smarowań kolano puchnie :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

o ile dobrze pamietam w fabryce już zrobili sprzegło hydrauliczne zamiast linki czytałem o tym ... zbiorniczek mały od płynu hamulcowego moze byc .. mały siłowniczek dwustronnego działania no i pompka moze byc od 360 .. i sprezyna do powrotu dosyc mocna ...

 

jednostronnego dzialania ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Dobrze by było zarwać jakis schemacik czy zdjecie jak to wygląda i co tam potrzba. szkoda ze dopiero teraz to wymysleli a nie rok wczesniej co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

A co tobie w tym sprzęgle nie pasuje w moim chodzi lekko no chyba że się linka zaciera to zaczyna ciężko i wtedy trzeba na nową wymienić i jest ok. Co do sprzęgła hydraulicznego to nie chce więcej tego badziewia na oczy oglądać miałem to w zetorze 7245 to co chwile albo pompa albo wysprzęglik i do tego przy zmianie biegów trzeba dwa razy wciskać żeby dobrze wysprzęgliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

To weż zobacz jak będzie chodzić jak wyjmiesz tą sprężyne moze jest za twarda u mnie jak pękła to znowu za lekko pedał chodził


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Jutro zobacze jak bedzie bez tej sprężyny. A linka nowa nasmarowana i przy turze to troche trzeba popedałować a kolano mam po wypadku i cos chcem wykąbinowac żeby to lżej działczyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Żeby hydrauliczne lżej działało to trzeba stosunkowo większą powierzchnie tłoczka pompki od wysprzęglika a to już trzeba trochę pokombinować .A ile masz w nim mth zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fester
      Witam, jaki ciągnik wybrać? FarmTrac 690 DT czy Ursus C-385? Dużą role gra cena. 
      Pieniadze z premi dla młodych rolników. Czy ktoś ma informacje o tych ciągnikach? Jak się sprawują, czym różnią ? 
      Dzięki za podpowiedzi. 
      Łukasz. 
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez zxy
      .
       
    • Przez Wwwws
      Witam.Na wiosnę w 2017 roku kupiłem ciągnik Farmtrac 555dt. Na początku odkręcały się różne pod zespoły (nawet tylnie koło),  później odkręciła się pompa wtryskowa. Zaczęło się spod niej lać. Jak zapali i jest zimny obroty spadają poniżej 500. Później jak się zagrzeje trochę się to normuje. Ciągnik jak jest zimny chodzi głośno, a jak się zagrzeje to automatycznie się wycisza praktycznie przy jednej temperaturze (podobno tak ma być). Teraz mam znowu problem z biegami. Czasem nie można wbić biegu bez zgrzytu, a czasem trzeba wyciągać biega na siłę, no nie wysprzęgla do końca. Nie wiem czy to jest problem sprzęgła czy skrzyni biegów. Niedługo gwarancja będzie się kończyć i nie wiem co robić. Proszę o rady. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem przy zakupie nowego Farmtrac 690 Dtn wyposażenie : 
      -skrzynia 24 na 24 ona ma jakiś reduktor czy  polbieg mechaniczny czy jak? Bo słyszałem że on ciężko chodzi ? czy brać ta 12 na12 bo taka mam obecnie w Farmtraku 80 
      -opony przód 320 /70 r 24 Tyl 480/70r30 brać takie czy brać z wyższym profilem 85? Bo wtedy byłby szybszy
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj