marian7k

Uprawa traw na nasiona.

Polecane posty

marian7k    110

Pytam czy ktoś z forumowiczów uprawia trawy na nasiona dla firm na kontraktację.Głównie chodzi mi o rajgras włoski lub oldembuski {trawy szybko rosnące i dające duże plony}. jeżeli są takie osoby na forum to proszę o podzielenie się doświadczeniami.Jestem zainteresowany tą uprawą ale niewiele wiem poza tym co w necie tzn.teoria.

Inne trawy też mnie interesują.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz8641    7

jeśli jeszcze chcesz siać trawę na nasiona to napisz na priv, mogę ci zakontraktować każda ilość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonsio    1

Ja w tym roku posiałem trawy nasienne, więc jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, możemy się wymienić informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

i jak się udała ta trawa na nasiona?interesuje mnie ten temat w celu pozyskania nasion na własne potrzeby (na podsiewy)łącznie około 1 tony rocznie (rajgrasy,festulolium).proszę o porady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czyta ktoś w 2017?

To jakaś "wiedza tajemna" z tymi trawami ? Informacji praktycznych jak na lekarstwo. Od czego zacząć przygodę z uprawa traw nasiennych?

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

To powiedzmy jest do ogarnięcia. Granum kontraktuje. Ale jaki gatunek trawy na początek najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Musiał bym pogadać z ojcem co sial i co najlepsze bo ja już za swojej kadencji nie miałem styczności z trawą.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Byłbym dzwieczny za informacje prakyczne  :)  Kurcze nie myślałem ze to tak niszowy temat te trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mało się dowiedziałem bo ojciec juz mało informacji pamięta z uprawy traw. Ale pytaj kolegi @mathewc385 on w tym roku ma posianą trawę i z tego co wiem w poprzednim lub dwa lat temu miał też trawę to Ci udzieli kilku informacji. U nas ogólnie dużo osób sieje trawę i to juz po kilkanaście lat także informacje by się znalazły ale nie udzielają się na tym forum. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Dzieki Kolego za informacje w temacie. Jak to mówia kto pyta  nie bładzi :) Chciałbym u siebie wzbogacić płodozmian i podnieść dochód z ha, bez roboty ręcznej. To chyba ważne aby mieć jakaś pokosówke w pobliżu co by zbierać dwuetapowo.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jeśli będzie to rajgras nie trzeba Ci pakosówki tylko kosisz jak zboże ewentualnie trzeba dosuszac jak będzie nie równo się dojrzewać. Z tego co wiem to jednym z opryskow jest Puma na owies głuchy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Wczoraj był u mnie kwalifikator z Granum ws grochu. Rozmawialiśmy też na temat traw nasiennych. Mówił mi ze to wyższą szkoła jazdy, chodzi głownie o zbiór. Faktycznie, tak jak piszesz coraz popularniejszy jest zbiór z pnia po desykacji Reglone. Mówił ze jeśli jest tak mokry rok jak ten, to jeśli jest na pokosach i deszcze dobija, to dopiero jest problem. Wspominał, że kombajnista musi mieć doświadczenie, albo być zdolny i się nauczy na moim polu :) Ciekawe czy stosuje się sklejacze, aby ziarno sie nie osypywało? Później dosuszanie (albo i nie, zależy od wilgotności. Podobno kiedyś gmina Grabów k. Łęczycy była największym zagłębiem uprawy traw w Europie. To niedaleko, muszę się wywiedzieć.

 

Ciekawe na czym można lepiej zarobic: rzepak vs trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Rzepak odda lepsze stanowisko niż trawa, zysk pewnie podobny będzie. Co do zbioru to nie ma z tym najmniejszego problemu, normalnie kosi się jak zboże tyle ze będzie leżącą a nie stała jak zboże nawet skracanie nic nie pomaga. Teraz są różne odmiany można siać ją jesienią jak i wiosną (u mnie zawsze sialo się wiosną). Jedyne co jest uciążliwe to przewianie tej trawy (inaczej puścić ją na czyszczarke). Teraz popularne jest dosuszanie przez co zbiór jest jeszcze bardziej przyjemny i mniej pracochlonny.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ja ma zasiana trawe na nasiona pierwszy raz i teraz właśnie szykuje sie do pierwszego zbioru. Mam kupkówke i życice trwałą. Teraz czas mlocenia kupkowki, ale niestety przez pogode :wiatry i burze niestety jakies 30-40% poszlo sie j.... Plon zapowiadał sie naprawde ładnie, zbiór bedzie z pnia po dosuszeniu reglone i sklejaczu :-P Natomiast o życicy jeszcze sie nie wypowiem, bo narazie zielona leży plackiem na polu :-D :-D A o dochodach pogadamy na koniec lipca :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

a Koledzy jak wyglada z terminem zbioru?  Co sie pierwsze siecze rzepak, trawy na nasiona a kiedy jeczmień ozimy? Normalne zboża to wiadomo, natomiast tutaj nie mam doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jęczmień ozimy powinien wyjść pierwszy, trawa jeśli będzie posiana jesienią to zaraz za jeczmieniem będziesz ją kosił (gość kosił u nas 9 lipca trawę z jesiennego siewu). A na końcu rzepak wyjdzie chyba że trawę posiejesz wiosna to wyjdzie w podobnym terminie jak rzepak czyli wtedy loteria co kosisz pierwsze.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Napewno bardzo maly wiatr ;). Jesli dosuszyles trawe to beben wystarczy na 500 obr. Sita to juz w zaleznosci, musisz sprawdzic co leci do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

W moim gospodarstwie uprawiamy trawę nasienna juz parę lat i wychodzi z tym mało roboty raz nawozy raz oprysk od chwastów, dosuszenie i omlot prosto z pnia nic prostszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

A jaką trawę siejesz Kolego? Jak wychodzisz na tym po odjęciu kosztów? Średnia z wieloletnia z hektara.

 

Mnie Granum częstuje Życicą mieszańcową. Korci mnie posiać 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alucard    0

Witam. Mógłby ktoś poradzić, czy można Festulolium skrócić Moddusem w jednej dawce czy podzielić na dwie? Znajomy twierdzi że należy opryskać 0,6l/ha, ale trzeba to podzielić na dwie dawki bo na raz za mocno skróci, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Dnia 9.07.2017 o 18:04, Egzo napisał:

Ja ma zasiana trawe na nasiona pierwszy raz i teraz właśnie szykuje sie do pierwszego zbioru. Mam kupkówke i życice trwałą. Teraz czas mlocenia kupkowki, ale niestety przez pogode :wiatry i burze niestety jakies 30-40% poszlo sie j.... Plon zapowiadał sie naprawde ładnie, zbiór bedzie z pnia po dosuszeniu reglone i sklejaczu :-P Natomiast o życicy jeszcze sie nie wypowiem, bo narazie zielona leży plackiem na polu :-D :-D A o dochodach pogadamy na koniec lipca :-D

Kolego jak wrażenia po poprzednim sezonie? Młuciłes życice trwałą z pnia? Jaki plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj