Skocz do zawartości
Ali0027

Uprawa Papryki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfl    1

Ja sadzę mało, a nawet bardzo mało bo mniej więcej po 25arów, nawadnianie mam kropelkowe i takie mogę polecić. Czy warto pchać się w koszta to już kwestia indywidualna, myślę że warto. Może być rok wilgotny i nawadnianie będzie zbędne, a może być tak jak w 2014 a zwłaszcza w 2015 gdzie na zdecydowanej większości plantacji nienawadnianych plon był symboliczny.

Koszt na 1ha to jakieś 5-6tyś. Same linie to wydatek jakieś 4000 i wytrzymają 4lata, więc 1tyś PLN rocznie, biorąc pod uwagę wielkość plantacji i pozostałe wydatki to raczej symboliczna kwota

Kolego a ty zwijasz te tasiemki czy masz linie kroplujace, ja w tamtym roku 1 raz stosowalem tasmy w cukini i jestem zachwycony ta metoda. Mnie nawodnienie 1,3 ha wynioslo  okolo 2,5 tys tzn kupilem 5 rolek o dlugosci 2300metrow po 520 zl.Tylko u mnie po 1 sezonie tasmy do wywalenia bo koszt zebrania ,zwiniecia (robocizna ) w ogole sie nie kalkulowaly

beowulf87    1

Witam, postanowilem w tym roku rozpoczac przygode z uprawa papryki w gruncie, na poczatek  przymierzam sie do 1 ha jaka odmiane polecicie? rozwazam aristotle, caryce lub chouca, Co doradzicie na poczatek i jaka ilosc sadzonki 30 tys czy wiecej, owoc pojdzie na przetworstwo

do odmiany chouca sam sie w tym roku przymierzam a od Ciebie zainteresowala mnie odmiana aristotle, chcialbym Ci natomiast odradzic odmiane caryca, moi rodzice ja uprawiali wiele lat i uwazam ze nie nadaje sie do gruntu w naszych warunkach, w kazdym razie z tej odmiany plon byl zawsze najnizszy  i z niej w pierwszej kolejnosci zrezygnowalem.

Wiadomość z agroFakt.pl

alfl    1

ja  pozostalem przy odmianach aristotlei chouca, mam nadzieje ze bede  przy moim debiucie liczyc na wasze doradztwo

alfl    1

Kolego aby uzyskać sensowne plony należy zasadzić około 40 000 na h. Uprawiam paprykę na giełde oraz przetwórstwo - chyba najbardziej dochodowa uprawa obok ogórka.

14292664407_f43b7f797f_c.jpg

kolego  ja myslalem o 35 tys ale tu wszyscy mowia ze zbyt duzo ze 25 tys to max. widze u ciebie rzedy sa nierowne to znaczy wezsze i szersze, jaki rozstaw preferujesz miedzy rzedami i roslinami?

beowulf87    1

kiedys uprawiajac papryke mielismy 25000 na ha, ale nie mialkem wtedy deszczowni, takze tez myslalem teraz o zwiekszeniu gestosci nasadzenia, moze nie do 40000/ha ale moze do 30tys, ktos sadzi w takim zageszczeniu?

balejaz    0

Witam!

Mam pytanie odnośnie polerowania/czyszczenia papryki, jakich urządzeń do tego używacie?

Pozdrawiam

kamil0qwe    5

Witam jakie są koszty założenia i utrzymania plantacji papryki w gruncie? Same sadzonki wyjdzie pewnie 30tyś zł na ha, kiedy sadzić i czym?

laki444    0

witam panowie jestem nowicjuszem gdyz chce posadzic paprykę na pół hektara wspomne ze dotąd uprawiam ogórki krótke na małosolne mam 6 tuneli foliowych a chciałbym spróbowac papryki w gruncie moge prosić o wskazówki jak gesto sie sadzi papryke w jakich rozstawach jak nawozic czym pryskac na choroby i zielsko z góry dziekuje

romek2016    0

Witam wszystkich.Jestem producentem papryki w tunelach foliowych nieogrzewanych.Od 2 lat mam problem z bakteryjnym gniciem owoców,nie pomagają żadne z dostępnych środków chemicznych.Może ktoś pomoże jak temu zaradzić?

alfl    1

Witam, koledzy,  malymi krokami zbliza sie nowy sezon  paprykowy wiec mysle ze trzeba by sie podzielic  swoimi doswiadczeniami z poprzedniego roku a przy okazji  wymienic sie doswiadczeniami. Jak ktos sledzi ten watek to zauwazy ze w tamtym roku zapoczatkowalem swoja  przygode z papryka i ....Wlasnie i ...wyszla fajnie.ale od poczatku. Zasadzilem 1 ha 35 tys sztuk, rozsaw 2 rzedy co 40 zm przez srodek tasma i przerwa 1m, odmiany aristotle oraz chouca, Plon 3 tony melanz 12 zielona i 25 ton czerwonej wiec  jak na 1 rok jestem zadowolony.Ale apetyt rosnie w miare jedzienia i w tym roku postanowilem podwoic plantacje.  pierwsze spostrzezenie to ze do konca nie jestem przekonany do tasmy pomiedzy 2 rzedami, jesli chodzi o podlewanie to ok troche dluzej  sie leje jak gdzies nie dolewa, ale jesli chodzi o ferdygacje to widac po krzakach ze miejscami brakowalo nawozy ( tasma sie przesunela na 2 strone  pod wplywem wiatru. jesli chodzi o odmiany to aristotle super, chouca jest na moj klimat  (kuj-pomorskie)troche za pozna gdyz duzo kwiatu nie zdarzylo zawiazac owocu w porownaniu do aristotle. Mam pytania: czy na poczatek zrywacie po 1 zielonym owocu aby przyspieszyc kolorowanie , i ze wzgledu na brak nasion  aristotle co doradzicie w zasteptwie, dodam tylko ze przedstawiciele handlowi namawiaja mnie na odmiane syngenty. czekam na wasze spostrzezenia  i doradztwo pozdrawiam

laryy123    11

Panowie kiedy sadzicie pod tunelami paprykę i kiedy pierwszy zbiór zaczynacie?

thor1984    7

3 pytania:

1. Czy paprykę można sprzedawać na skupach tak jak malinę czy truskawkę?

2. Ile lat można sadzić paprykę w jednym tunelu nie stosując jakichś tam preparatów odkażających glebę?

3. czy można ją nawadniać z wodociągu?

Powiem szczerze, że sama też chciałabym także o uprawę papryki, a konkretnie o szklarnie ogrodowe tego typu http://gamm.pl/pl/c/Szklarnie-ogrodowe/1115 . Powiedźcie mi proszę, czy będą one odpowiednie do uprawy tego rodzaju warzywa, czy jednak lepiej będzie postawić na klasyczne folianki. Niestety z uprawą typowo gruntowej papryki mam bardzo złe doświadczenie, bowiem mimo braku mrozów i zahartowania roślin dwa lata temu cała rozsada niestety uległa zniszczeniu, nie wiem z jakiej przyczyny. Po przejściu deszczu roślinki po prostu obumarły, dlatego tym razem wolałabym uniknąć takich sytuacji. 

Jakubek7    0

Gdzie sprzedałeś taką ilość polnej papryki podziwiam super plon   , czy cena  była taka sama jak papryki tunelowej czy juz wysialeś siewki

alfl    1

Gdzie sprzedałeś taką ilość polnej papryki podziwiam super plon   , czy cena  była taka sama jak papryki tunelowej czy juz wysialeś siewki

Papryka sprzedana do chlodni, rozsade kupuje gotowa,  w tamtym roku  od Krasonia  a w tym od MUlarskiego, cena 2 zl

rob334    3

jaka odmiane polecicie zamiast aristotle ktora wycofali niestety?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się