Zaloguj się, aby obserwować  
Adam432

zgrzytanie zębów, biegunka oraz miejscowe ubytki sierści

Polecane posty

Adam432    0

Witam ,

kupiłem miesięcznego cielaka , lecz nie zauważyłem że gdzieniegdzie ma ubytek sierści np na tyłowiu nie ma wogóle oraz ma biegunkę którą leczę już od kilku dni i nic nie pomaga a do tego jeszcze dziś zaczął zgrzytać zębami nie wiecie może co to za choroba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Spróbój dać tabletki DITRIVET 480(u weta),lub Antilaksan z Sano(kupisz w sklepie z paszami)albo podaj herbatke z kory dębu,u mnie pomagało.Co do zgrzytania zębami to wiem tyle,że bydlę zgrzyta jak coś go boli.Brak sierści na zadku może być spowodoweane biegunką,a jak łysieje Ci plackami to spodziewaj sie świerzbu,ale wszystko jest do wyleczenia.Na świerzb zastosuj cielakowi Novoscabin - kupisz w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak takie objawy to chyba ostra biegunka. Szybko wzywaj lekarza bo może być za późno. Dobrze pije mleko lub preparat mlekozastepczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam432    0

Jak takie objawy to chyba ostra biegunka. Szybko wzywaj lekarza bo może być za późno. Dobrze pije mleko lub preparat mlekozastepczy?

 

 

 

 

pije preparat mlekozastępczy ale tylko trochę a pózniej traci zainteresowanie, nie wiecie coś więcej o tym zgrzytaniu zębów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Kup środek na biegunkę. Jeśli nie pomoże to wzywaj weterynarza. Te zgrzytanie zębów to po prostu objaw tej biegunki- choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Na sr**zke to przeważnie zapodaję cielakowi mocną kawę zbożową około 1,5litra i trochę mleka dolewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Robertkpa
      Witam,mam pytanie
      czy jeśli zaszczepię stado podstawowe(lochy) glewaxem 6 przeciw biegunce u prosiąt,to czy mogę nastepnego dnia zaszczepic je porcilisem ART przeciwko nosoryjówce,czy może musi być jakis czas odstepu miedzy tymi szczepieniami, z góry dziękuję
    • Przez stan1122
      Przedwczoraj zakupiłem 40 balotów sianokiszonki . Sianokiszonka średniej jakości nie spleśniała , dobrze podsuszona z lekkim zapachem kiszonki . No i pierwszą belke dałem wczoraj rano , pobierały prawidłowo . Ale dziś zauważyłem że nie jest wyżarte z wczoraj , prawie wszystkie krowy mają biegunkę , spadek mleka a dodatkowo maja mniejszy apetyt . Chciałbym sie spytać co może być przyczyną , czy przenawożona sianokiszonka i jak to wszystko szybko naprawić . Nie pierwszy raz kupuję sianokiszonkę ale pierwszy raz spotkałem sie z takim problemem . Mam 21 krów , moje żywienie
      rano sianokiszonka
      po dojeniu kiszonka z kukurydzy + melasa+śruta + słoma
      południe sianokiszonka
      wieczór kukurydza + śruta + sianokiszonka ze słomą
    • Przez Ryszard123
      Bydło ma biegunkę (jaki jest tego powód).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj