Zaloguj się, aby obserwować  
Fendt310

Fendt 512 półbiegi - pomoc w kupnie

Polecane posty

Fendt310    1

Witam! Mam na oku fendta 512. Wszystko wygląda dobrze tylko niepokoi mnie jedna sprawa. Przełączanie półbiegów następuje z pewnym opóźnieniem, trwa to sekundę może dwie od przełączenia guzika do zmiany przełożenia. W ciągnikach innych marek wydaje mi się ze następuje to dużo szybciej. Jednak bardziej niepokojące jest to ze między 2 a 3 półbiegiem jest jeszcze większe opóźnienie i mam wrażenie jakby przez jakaś sekundę wogóle "wrzuca na luz", mam wrażenie ze w orce ciągnik by się prawie zatrzymał zanim przełaczylby ten półbieg.

Czy tak powinno być? Jeśli nie to co jest nie tak czy to poważna sprawa? Dodam ze rewers działa idealnie, bardzo szybko przełącza.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poszukaj informacji na temat kalibracji skrzyni. W innych markach gdy półbiegi działają nieprawidłowo przeprowadza się kalibracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Tylko ze ja nie wiem czy to działa nieprawidłowo. Prosiłbym o pomoc szczególnie użytkowników fendtow z serii 500 czy to tak powinno być. A gdyby ktoś był tak miły i nagrał krótki filmik jak to powinno działać to byłbym bardzo wdzięczny. Ale sam opis powinien wystarczyć. Również byłbym wdzięczny za opinie kolegi kosti68. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielony111    0

Mam 512 w firmie , handlujemy dużo Fendt'em . Według mnie takie opóźnienie to nie problem przy 512 którą jeżdze także półbiegi działają z lekkim opóźnieniem .A jeśli chodzi o zmiane z 2 na 3 to norma w 5xx , zmiana jest dłuższa niż z 1-2 i 3-4 często towarzyszy tej zmianie puknięcie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Tu przy zmianie z 2 na 3 nie ma żadnego odgłosu, jednak czas przejścia jest na tyle duży ze ciągnik w tym czasie przez chwile wchodzi na wyższe obroty. czas w którym nie ciągnie żaden półbieg to może sekunda lub 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Żaden jak żaden, właczony może będzie ale kosz będzie za słabo zaciśniety i tarczki beda sie ślizgać... Ciekawy ogólnie temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeździłem takim fendtem ale tam nie działały pół biegi ale skrzynia i sprzęgło pierwsza klasa mimo 12tyś Mht jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Gdyby kosz się ślizgał to myślę ze dałoby się to wyczuć. Co może mieć wpływ na tak długi czas przełączania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Długi czas przełączania to pojęcie względne. Należało by porównać z podobnym modelem. Myse, że ślizganie się poszczególnych sprzęgieł dawało by o sobie znać przy ciagłej eksploatacji. Zresztą ktos wyżej napisał, że w tych modelach trwa to troszkę dłużej. Dyskusja trochę dziwna. Być może, że jest w pożądku a my się tu rozwodzimy niewiadomo nad czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simba66    0

Mam Fendta 510 c i polbiegi tez zmieniaja sie po zalaczeniu z pewnym opoznieniem.W polu tez tak jest ale ciagnik zmienia bieg czasami lekko szarpiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem ze półbiegi mają działać z pewnym opóźnieniem. Natomiast martwi mnie sprawa przełączania z 2 na 3. Czy u was też jest tak ze przez moment jakby nie ciągnął ani jeden ani drugi półbieg? Da się to wyczuć bo ciągnik aż wchodzi na troszkę wyższe obroty i dopiero załącza 3.

Nie ma w okolicy żadnej 500 ani do kupienia ani u kogoś bo tak to bym obejrzał i porównał i nie zawracał wam głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

W mojej 510 z 2 na 3 półbieg przełącza się tak około 2 sekund i jak zmieniałem je jadąc pod górkę to traktor nie zwolnił a z tymi obrotami to sprawdzę u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Oglądałem dla porównania druga 512 i jest tak samo. Co można sprawdzić jeszcze w tym ciągniku? Ma jakieś słabe punkty jak np wyskakujące biegi w starych 300? Podpowiedzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj