cober

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux)

Polecane posty

cober    0

Witam

 

Potrzebuje informacji gdzie dostać przewod hydrauliczny kompatybilny z zabezpieczeniami hydraulicznymi pługa Agrolux. Wejście i akumulator widoczne na foto.

Pług 4 skibowy. Posiada 4 niezależne zabezpieczenia tzn sa 4 akumulatory pneumatyczne a nie jeden jak to w nowszych overumach. Szukałem dość długo ale nic nie znalazłem.

 

 

PS: Jak obchodzić sie z takim rodzajem zabezpieczenia? Jak sprawdzic ewentualnie dobić ciśnienia do akumulatorów? Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie na gleby średnio zakamienione?

 

Mile widziana instrukcja do obsługi takich zabezpieczeń.

post-44104-0-81542800-1347190790_thumb.jpg

Edytowano przez cober

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapewne w sklepie tylko trzeba znać typ i wszystko się dostanie oczywiście drogie to bedzie więc racze proponował bym w własnym zakresie coś dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cober    0

Nie znam modelu pługa, nie ma tabliczki znamionowej.

 

Dorobić czemu nie. Ale jaka jest zasada dobijania ciśnienia do akumulatora? Luzuje sie ta nakrętkę na akumulatorze (podczas gdy przewód jest podpięty pod ciągnik) żeby udrożnić przepływ ( cos w deseń odpowietrznika hamulcowego) czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a moglbys dac zdjecei caleo pluga,

w naszym jest zawor przed silownikiem, zdjecie w galerii, moze uda Ci sie zobaczyc


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tu powinni mieć

http://www.tubes-international.pl/

Szukaj oddziału najbliższego sobie.

Patrząc na fotografię, to bardziej mi przypomina zawór pneumatyczny pompowania kół. Rozmiar gwintu, ani powierzchnia styku nie przypominają złącz hydraulicznych

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cober    0

No właśnie. Jest ktos kto regulował ciśnienie w takich akumulatorach? żebym nie popsuł nic

 

Zebym chociaż wiedział jak to jest zbudowane. Wydaje mi się że ciśnienie reguluje się olejem z ciągnika a nie powietrzem. W nowszych Overumach tak jest ale tam jest inne złacze i jeden akumulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W jakimś folderze khuna pisano o regulacji ciśnienia oleju w zakresie 90-150bar. Zależy od gleby, szerokości skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cober    0

zorzyk2 a wiesz czy tam był jeden akumulator czy pojedyncze po jednym na korpus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tam były opisane różne wersje rozwiązań zabezpieczeń. W zasadzie nie ma to znaczenia, bo jeden akumulator musi być większej pojemności. Przykładowo w czeskim PHX jest jeden akumulator, a przed nim manometr i zawór odcinający(taki zakręcany). Tak łatwiej kontrolować, dobierać ciśnienie pracy. W środku takiego akumulatora jest jakby worek, membrana , która powinna być wypełniona azotem(zdarza się powietrzem). Tu znalazłem dość dobry opis budowy i działania akumulatorów

http://www.hektos.eu...PL_2010_net.pdf

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

sa tez zabezpieczenia pneumatyczne, moze mniej spotylane

wiem ze kiedys ktos na forum mial jakis problem z takim zabezpieczeniem pneumatycznym, chyba chodzilo o silownik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cober    0

Nie orałem jeszcze tym pługiem wiec nie wiem czy wymagana jest regulacja ale chciałbym go sobie odnowić i dobrze byłoby sprawić żeby jednak ta regulacja działała. Poki co nic nie ruszam jeśli nie trafi się ktoś kto miał doczynienia z takim zabezpieczeniem. ( przypominam wygląd - fotka poniżej )

post-44104-0-97764800-1347689474_thumb.jpg

post-44104-0-97764800-1347689474_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Treść poniżej niżej jest cytatem z instrukcji obsługi tychże pługów, inna firma, zasada działania ta sama..

INSTRUKCJA OBSŁUGI

PŁUGI ZAWIESZANE OBRACALNE

GREGOIRE-BESSON

(3, 4, 5 korpusów)

SERII: RWC4 – RWB4 – RWY4

 

"CIŚNIENIE W AKUMULATORZE

Ciśnienie azotu jest określone i nie może być modyfikowane. Wybór

funkcji w zależności od warunków pracy pługa:

– Warunki normalne : 100 bar

– Warunki łatwe : 80 bar

– Warunki ciężkie : 150 bar"

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cober    0

Ma ktoś na forum Agroluxa?

 

Pojawił sie problem którego sie spodziewałem prędzej czy później:/ Jeden korpus nie chce powrócić na swoją pozycje ( Ogólnie wyskakiwał na kamieniach i było ok ale 2 razy nie chciał powrócić od razu tylko po chwili) teraz nie chce powrócić dłuższy czas a do orania jeszcze kilka Ha :/ Pukałem gumowym młotkiem w cylinder i akumulator ciśnienia i nic.

 

Potrafi ktoś pomoc? Możliwe że trzeba sprawdzić ciśnienie w akumulatorze... Jak to jest w agroluxach dobijamy ciśnienia olejem czy jakimś gazem? Bo w Overumach jest jeden wspólny akumulator do którego dobijamy ciśnienie olejem.

 

Przydatne będa też numery do sklepów z cześciami do Agroluxów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

witam

mam na oku overum model BT H 4 skiby non stop hydrauliczny, chciałem zapytać jak to się sprawuje i co sięmoże w tym popsuć ewentulanie. mam kvernelanda non stop resor i jestem zadowolony ale jest on za mały. co myslicie o takim overum cena wysoka dość 9200 do negocjacji wkład to lemiesze i ew. 2 piersi. proszę o pomoc i wypowiedzi


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,czy w pługu z zabezpieczeniem hydraulicznym stawiając go na jednym z korpusów np. podstawiając pod niego jakiś pieniek to powinien się on ugiąć pod ciężarem własnym pługa, tak jakby trafił na jakąś przeszkodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Stawiając na pieńku pewnie się nie ugnie bo jakby tak działał to by nie wszedł w ziemię. Zaczep liną za czubek lemiesza i drugi koniec do drzewa i delikatnie pociągnij, powinno odchylić korpus.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli bedzie niskie cisnienie to oczywiscie ze sie ugnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

jakie jest ciśnienie nie wiem,pług to świeży nabytek a zegar jest uszkodzony ale jak odkręciłem zawór to przewód idący do ciągnika poruszył się więc myślę że jakieś ciśnienie jest i zastanawiam się jak teraz spuścić z niego olej nie przyłączając do ciągnika,nie chcę sobie zapaskudzić oleju w skrzyni a i ten zegar też trzeba będzie wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj