Zaloguj się, aby obserwować  
Cyzyk

Koszt jednego stanowiska dla lochy

Polecane posty

Grzegorz83    2

A bo własnie robili mi wyposażenie w tuczarni. I ten cały brygadzista Marcin musiał jechać własnie gdzieś na pomorze bo był tam czysty meksyk z montażem coś tam murarze źle pomurowali i w ogóle tak dalej. I własnie mówił ze Facet robili tam porodówkę na 16czy 20 stanowisk a on wymyślił sobie jakiś wymyślny system jak by robił chlewnie na 300 macior a to był własnie budynek remontowany. A Ty własnie pisałeś ze na tyle sztuk robiłeś i ten system wannowy z wentylacją i dlatego tak pomyślałem czy nie chodzi o Ciebie. A to było teraz w grudniu?

Edytowano przez Grzegorz83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jaki ten swiat maly no dobrze rozszyfrowales tylko nie do konca jest tak jak piszesz meksyk byl jest i jeszcze troche bedzie a to wszystko przez czesciowo spieprzony projekt i tak to jest jak jestes pierwszy i wszyscy sie przy tobie ucza ten system pochodzi z holandii i tam fajnie funkcjonuje dlatego na to sie zdecydowalem ale ktos musial dostarczyc wyposazenie i to razem do kupy zlozyc padlo na biga zrobili projekt dlugo to wszystko trwalo i wedlug tego murarze pobudowali scianki pod wanny wg projektu a miary z gumy nie mieli a poziom z lasera i mialo byc git ale zas po dlugim czasie przyjechaly wanny i kurwica mnie brala bo sie okazalo ze wanny maja mniejszy roztaw i trzeba bylo ciac kuc dopasowywac a pozniej gora to juz niby bardziej standardowo ale ciagle braklo towaru albo trzeba bylo go zamieniac i montaz kulawo trwal i jeszcze nie ma konca bo wszystko jeszcze nie dojechalo

a to ze robie taki system dla 80 loch to co? dla mnie bez znaczenia 80 czy 300 moze byc i wiecej moze ci wieksi beda sie mnie dopytywac o szczegoly bo ja mam narazie 2 komory po10 i mozna to powielic sam jestem ciekaw jak to bedzie funkcjonowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

No faktycznie coś tam wspominał,ze wtedy co on pojechał na ten jeden dzień czy dwa miał przyjechać cały ten projektant z Niemiec i zobaczyć co jest grane. A u mnie też skończyli wyposażenie przed świętami ale to było kilka dni przed świętami i elektronik też nie dojechał a później święta i nowy rok a oni wszyscy na urlopach. A w piątek przyjechały już warchlaki bo miałem tak zaplanowane i trzeba było nosić paszę reczanie. Ale dzisiaj w końcu dotarł ten elektronik z niemieć więc w tym tygodniu będzie koniec. Ale z firmy już braliśmy prędzej towar więc w ramach przeprosin przywieźli gratis dodatkowe d*perele i jeden tubomat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

masz tez porodowke od nich czy sama tuczarnie bo mnie jeszcze czeka remont tuczarni zadowolony ogolnie jestes z ich wyposazenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Same tuczarnie. Sprzęt naprawdę na wysokim poziomie w Polsce tylko Hodowca może z nimi konkurować jeśli chodzi o jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

od tygodnia uzytkuje nowa porodowke i jestem bardzo zadowolony z tego systemu wannowego a temperatura i wentylacja to jest bajka prosieta leza na cieplych matach wodnych maciory na chlodnych rusztach zeliwnych i rzeczywiscie dostaja chlodne powietrze 16 st na ryj wenylator dziala na ok 30 % tem powietrza 22 st zadnego smrodu az chce sie tam przebywac i patrzec jak prosiaczki sie obieraja ale cale dobrodziejstwo tego systemu mam nadzieje okaze sie latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

No to tylko pogratulować ;) oby ci się w niej dużo prosiaczków rodziło ;) jak będziesz miał jakieś doświadczenia jak to wygląda podczas upałów to pisz bo jestem ciekawy czy da radę utrzymać przyjemną temperaturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dzieki a to ile porosiakow bedzie sie rodzilo nie zalezy od porodowki ale juz ich odchow tak widze ze czuja sie komfortowo zarowno lochy i mlode

1 marca mam taki maly dzien otwarty i pokaz tego systemu bedzie ok 130 rolnikow oraz kilka czasopism rolniczych ktore prawdopodobnie opisza co i jak a ja moze w koncu wstawie zdjecia a najlepiej jakis film byscie mogli tez zobaczyc

a calosc wszystkiego dedykuje mojemu sp. ojcu ktory zmarl tydzien temu niedoczekawszy tego fajnego dla gospodarstwa wydazenia

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Wiem, że to nie zależy od porodówki ale tak sobie napisałem;) no to może gdzieś w gazecie przeczytam o twojej porodówce;) czekam na zdjęcia;)

Składam szczere kondolencje, na pewno jest z ciebie dumny tam na drugim świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tez tak mysle i mam nadzieja ze to mnie jeszcze bardziej bedzie napedzac byle zdrowko dopisywalo i jakas oplacalnosc byla a bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

Maxiben... napisałem do Ciebie na pw (komunikator) , było by mi niezmiernie miło , gdybyś odczytał i w miarę możliwości odpowiedział na moje pytania. Pozdrawiam.

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@maxiben mogłeś zaprosić wszystkich z forum na to otwarcie, gdybym miał czas to bym przyjechał:)

Tak to dzisiaj jak w gazecie o Tobie pisali to sobie przypomniałem że ktoś na forum o tym systemie wspominał, no i już wiem że to Ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

skad jstes powiat ch*jnicki byl poinformowany bynajmniej ci wieksi hodowcy bylo u mnie gdzies ze 170 osob to byl szok ale jakos sie pomiescili

w top agrar hoduj z glowa i trzodzie tez to opisza pewnie bardziej obszernie i fachwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja juz mam artykul na temat mojej wannowej porodowki z top agrar ukaze sie w kwietniowym numerze calkiem fajnie pani redaktor Kurek wyszlo ale sami to niedlugo ocenicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj