Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz1999

Zetor Forterra [opinie]

Polecane posty

TheBociek1996    598

Zależy jaki mode,l ile ha masz, do czegy był by uzywany, czy wykorzystywany byłby też do usług jakie i czy posiadasz jakiś ciągnik/ki itp. A to że ktoś pisze że nie poleca, "bo znajomy tak mówi" to tego nie słuchaj, bo to zazwyczaj głupie gadanie zazwyczaj zmyślone, a tak po za tym to ten temat tyczy sie czegoś innego.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ja mam traktor od 3 lat. Jak kupowałem miałem 20ha, teraz mam 30+. Mój model akurat z elektroniką problemów nie miał, jedyna wada jaka wyszła to przycinający się elektrozawór za ok 250 złotych i niedawno uzmysłowiłem sobie że mi sprzęgło stosunkowo ciężko chodzi ale chyba mój egzemplaż tak ma. Nie jest to ciągnik idealny, o jego mankamentach pisałem już wiele razy, ale w hsx wydaje się że zostały one wyeliminowane. Nie wiem jak teraz z cenami ale pieniędzy które ja wydałem na swojego nie żałuję i ogulnie jestem zadowolony. Dodam tylko że mam dość ciężkie ziemie, górki, glinki, klinki. Mam do niego stosunkowo ciężki sprzęt (nie którzy mówią że za ciężki), ale radzi sobie z nim bezproblemowo i mógłbym nim nawet 100ha opie... ;)

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na ile ha się opłaca... pytanie ni z gruchy ni z pietruchy.

Wiem że ARiMR tak klasyfikuje potrzeby rolników- ile masz hektarów, taki ciągnik Ci jest potrzebny. Ale nie można się sztywno trzymać tych ram powierzchni uprawy ziemi.

 

Opłacać się będzie kiedy ten ciągnik będzie pracował a nie stał w garażu. A to czy będzie pracował czy nie zależy od tego jakimi maszynami do ciągnika dysponujesz, jakie masz technologie uprawy/produkcji i jakie zadania do niego przewidujesz, bo u jednego na 20ha taka frotka nie będzie miała czasu ostygnąć a u drugiego na 50ha będzie się obijać.

 

Więc bardziej trafne by było określenie rodzaju prac i oczekiwań wobec ciągnika a nie dopieranie modelu do hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

. A to że ktoś pisze że nie poleca, "bo znajomy tak mówi" to tego nie słuchaj, bo to zazwyczaj głupie gadanie zazwyczaj zmyślone, a tak po za tym to ten temat tyczy sie czegoś innego.

 

 

 

 

Wiec ja jako użytkownik nie polecam. Nie bede pisał w kazdym temacie dlaczego, powiem jednym słowem chłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

a ja jako użytkownik polecam ;)) szału niema ale źle też nie myślę ze lepszy od belarusa/pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh belarusa tez uzytkowałem przez jakies 8 lat wiec powiem ze jeszcze wiekszy chłam. :P Tą "zemste stalina" powinni ludziom za pokute dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

odświeżam temat

Zetor Forterra: opinie użytkowników tych ciągników czyli:

ile mtg;

awaryjność (ile pln od nowości)

spalanie (np. orka na ha)

komfort jazdy

i inne.

i na koniec pytanie:

Czy znowu kupiłbym ten ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawie 100mth spalanie okolo 15-20liter na ha w orce ziemia 1-4 górkowata kupil bym bo ma teraz rewers elktro chydrałliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2356    0

Mój wujek ma Forterre 10641 jest z niej zadowolony ma ponad 20 ha ziemi i nic się nie dzieje z zetorem tylko kolor wyblakł i czarne końcówki błotników się tylko połamały chyba jak u każdego i nic nie robił przy silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj