kat181

Ibis LS + wał doprawiający terra

Polecane posty

kat181    5

Witam,

 

Po roku użytkowania Ibisa LS wpadło mi do głowy, że przydałby się jakiś wał do niego. Musi być zawieszany na pługu bo mam stosunkowo duzo małych kawałków. Najlepiej żeby był to wał terra i teraz moje pytanie jest takie: czy na tym pługu da rade go zawiesić? W katalogach jest podawana szerokość 2.5 lub 2 metry, czy jego budowa jest taka że z 2 metrów po zdemontowaniu pierścienia zrobię 1.8 metra? Ile takie coś waży? Jak ktoś posiada taki wał to byłbym wdzięczny gdyby mi wysłał kilka wszczegułowych zdjeć jak to wyglada.

 

Czy prubował ktoś na własną rekę wyspawać ramię i zawiesić na nim obrotową ramkę na przykład z bronami? Ja się nad taka opcją zastanawiam.

 

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

prawie nowy sprzet chcesz spawac.... :/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ja ramienia jeszcze nie mam, zastanawiałem się czy sobie takie ramię z bronami na końsu nie wyspawać, do pługa było by mocowane na 6 śrób w miejscu do tego przeznaczonym. Jeśli starannie to bym wykonał z solidnego materiału i polakierował to podejżewam że fabryka by się nie powstydziła, więc jakiegoś większego problemu w tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w ciekawych filmach wstawiałem kiedys (w styczniu?) link z gościem który zmajstrował cos takiego dla brony-czyli da się


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A Ibis LS może być fabrycznie wyposażony w wał Terra? Bo chodzi mi tutaj czy wieżyczka i obrotnica wytrzyma te kilkaset kilo dodatkowo do obrotu- bo tutaj z wagą trzeba uważać- pierwsze egzemplarze wału Terra były po prostu za ciężkie i były problemy potem z obrotem pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dokładnie kris . Na orginalny wał Terra na pewno nie wytrzyma - za duży klamot w porównaniu do wielkości wieży . Po za tym ta wieża raczej nie ma na tym suwaku mocowania do tego wału .

Pozostaje jedynie pokombinowac coś we własnym zakresie - inne mocowanie i mniejsza masa wału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Faktycznie panowie z tym ciężarem macie rację, orginalna terra 2 metry według danych to ponad 500 kilo więc przy wadze pługa 1200 chyba raczej odpada. Patent z wałem z przodu ciągnika widziałem kilka razy w akcji i nie podoba mi się to rozwiązanie, jest za bardzo kłopotliwe jak dla mnie. Pozostaje cos pokombinować samemu. Na ten sezon to raczej nic nie wyskrobie ale po jesiennych siewach cos zacznę grzebać. Przydałyby się jakies zdjęcia orginalnych wałów żeby złapac pogląd. niestety w mojej okolicy nikt nie ma terry.

 

@ahme999 udało się znaleść ten filmik http://www.agrofoto.pl/forum/topic/641-ciekawe-filmy/page__st__3980#entry862239 tylko pod twoim postem ktoś napisał że obrotnik nawalił. Zaczynam się bać czy coś takiego robić.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Kiedyś podobny filmik znalazłem z tym że zamiast brony była kolczatka .

Filmik pokazywał taki zestaw w orce ,wyglądało to dość obiecująco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ja orzę z broną tyle że przy zagonowym i grudy rozbija to całkiem dobrze mimo zdartych zębów-teraz wymieniłem je na nowe i zobaczę jak będzie. wiadomo że nie zagęści gleby tak jak wał, ale na moich gliniastych ziemiach priorytetem jest pokruszenie brył i zatrzymanie max wilgoci. Myślałem nad kolczatką ale do odpowiedniej pracy potrzebuje masy, a w przypadku mojego dwuskibowca już brona oscyluje na granicy przechylania pługa w prawą stronę... jednak wydaje mi się że kolczatka potrzebowałaby mniej mocy, bo brona w świeżej ziemi stawia straaszne opory.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRVKXXX    17

Witam,

Wiec jestem szczesliwym posiadaczem czegos takiego:

Kilka uwag jezeli chcesz robic cos podobnego :

- pomysl z walem na stzywnym ramieniu przy standardowej glowicy wedlug mnie kiepski - zbyt duze obciazenie, w czasie pracy nie ma to wplywu ( przy zaglebionym plugu) natomiast przy przyjazdach dodatkowe 500kg na dlugim ramieniu obciazajace obrotnice moze spowodowac duze szkody

- na ramieniu od roku zawieszona jest brona o masie ok 110kg, nic sie nie dzieje, elementy sie nie uginaja, dodatkowo teraz planuje zalozyc wloke z C200

- osoba ktora napisala komentarz pod tym linkiem http://www.agrofoto.pl/forum/topic/641-ciekawe-filmy/page__st__3980#entry862239 nie do konca jest zorientowana - owszem pekl sworzen obrotnicy natomiast po dokladnej analizie okazalo sie ze prawdopodobnie kupilem juz plug z peknietym:( po naprawie jak narazie plug zaoral ok 100ha i po zdjeciu wiezyczki nie bylo zadnych niepokojacych sladow:

Co do rozwiazan jakie zastosowalem to wiecej szczegolow za jakis czas bo narazie przebywam poza domem.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

KRVKXXX - w takim razie bardzo prosimy o jakiegoś tutka opis ,fotki i pomoc jak takie ramię z broną wykonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Dzięki kolego @KRVKXXX że odpowiedziałeś na moją prośbę. Ja osobiście czekam na dokładniejsze zdjęcia, bo to na pewno ułatwi mi pracę, najlepiej by było jak wrzucisz je gdześ w sieci tak aby każdy zainteresowany na forum mógł zobaczyć, skomentować. Mi w tej chwili nasuwa się tylko jedno pytanie czy ten siłownik wychyłu jest niezbedny?

 

Ja proponuję pozostałym żeby klikali strzałeczkę w górę dla kolegi @KRVKXXX bo myślę że jego posty pomogą kilku osobą zbudować 'packomat' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRVKXXX    17

Siłownik nie jest niezbędny ale ułatwia pracę - ideą było to aby podczas transportu mieć jak najmniejszą szerokość a podczas pracy możliwość ominięcia słupów, drzew itp, można zrobić to samo za pomocą układy mechanicznego blokowanego bolcami ale dawało by to tylko położenie transport-praca. Największym problemem był dobór siłownika - wykorzystaliśmy siłownik od poziomowania belki z opryskiwacza. Przekroje elementów dobierane z tego co było z przeliczeniem czy wytrzyma - co do wcześniejszego postu czy od ramienia brony mogła się zerwać obrotnica - moment od ramienia brony w pozycji transportowej wynosi ok 800kgm , moment działający na obrotnicę przy zerwaniu kołka ok 8000kgm, wytrzymałość obrotnicy na zginanie ok 22000kgm więc jak widać wpływ jest niewielki, zakładając nawet podwójne szarpnięcie przy przejazdach np. przez bruzdy moment wzrasta do ok 2000 kgm co stanowi 1/4 wartości przy najechaniu na kamień - Wasze zainteresowanie zmobilizowało mnie żeby to solidnie policzyć.

Zdjęcia za jakieś dwa tygodnie jak mnie firma wypuści do domu więc trochę musicie poczekać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w jaki sposób policzyłeś dynamiczne obciążenie pochodzące od transportowanej brony? kiedyś próbowałem to rozwalić matematycznie i ni jak nie mogłem tego zamknąć sztywnymi wzorami.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

podłaczam sie pod temat.tez chce zbudować taki pakomat.karol ty buduj pierwszy a ja od ciebie podpatrze :D

Edytowano przez jack83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Napisałeś w takim tonie jakbyś mnie znał, może wpadnij i w dwóch cos wyskrobiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Podoba mi się, ale nie sądzą żeby było tańsze od tradycyjnych rozwiązań. Widziałem kiedyś filmik jak kirowce ciągneły duże pługi z włukami zawieszonymi własnie w ten sposób, kółek nie było tylko takie solidne zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarunio666    10

Witam. .zwracam się z tą samą prozbą o dodanie szczegółowych fotek też jestem zainteresowany taką budową niedługo pan KRVKXXX będzie musiał pobierać opłaty za patent....;-)

Pług jaki posiadam to LEMKEN opal 140 pług ...

Jeśli by pan KRVKXXX mógł już jakieś foty przesłać to byłbym bardzo wdzięczny..pozdrawiam.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj