Skocz do zawartości
Arek

Błąd 18 - brak ciśnienia w skrzyni biegów

Polecane posty

Arek    134

Na infocenter pojawia sie informacja o braku ciśnienia oleju w skrzyni biegów, na wyświetlaczu od skrzyni błąd 18. Co może być przyczyną?

Błąd zapala się podczas jazdy w polu, jak zgaszę i po chwili znowu zapalę to przez jakiś czas jest ok.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak na szybko w serwisówce znalazłem, że błąd 18 to coś związanego z ciśnieniem pedału sprzęgła. Może coś z tą pompką przy pedale sprzęgła masz nie tak lub z wzmacniaczem sprzęgła. Jak będę miał więcej czasu wolnego to poszukam i posprawdzam jeszcze.

Edit:

A ten błąd to dokładnie kiedy się pokazuje? Jak wciśniesz pedał sprzęgła, czy jak ruszysz czy jeszcze inaczej?

Edytowano przez Profil usunięty

Arek    134

Agrotron 135 MK3 2000r, pedał sprzęgła w pełni elektryczny. Błąd wyskakuje podczas jazdy w polu.

Wiadomość z agroFakt.pl

mazbenek    0

Kolego 85% to to, że do wymiany masz uszczelki pod płytą elektrozaworów skrzyni biegów, któraś ścieżkę wydmuchało.

Arek    134

Przyczyna była dość błaha, pękła łapka trzymająca elektrozawór na płycie elektrozaworów. Koszt naprawy kilkanaście zł :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin007
      witam
      posiadam deutz fahr agrotron 135 mk3. Mój problem polega na tym że w wycieraczce tylnej cały czas jest prąd i gdybym jej nie rozłączył cały czas by chodziła. Wtyki, kostki bezpieczniki sprawdzone. Moim drugim problemem są przednie reflektory a mianowicie nie działają , po wyjęciu przełącznika stwierdziłem że nie dochodzi do niego prąd . Może spotkał się ktoś z was z takim problemem lub wie o co chodzi ? Czego to może być wina ?

Pozdrawiam
    • Przez makos2
      Witam posiadam problem związany z ciągnikiem Deutz Fahr Agroton 150. Mianowicie co jakiś czas wyskakuje mi błąd EB który uniemożliwia mi dalszą jazdę ciągnikiem, muszę go zgasić a następnie odpalić aby móc znów jechać. Z tego co wiem błąd EB dotyczy czujnika położenia sprzęgła. Zakupiłem nowy czujnik oraz go zamontowałem lecz błąd nie ustał. Sprawdziłem okablowanie i wszystko jest w porządku - przynajmniej tak mi się zdaję . A więc moje pytanie jest takie, w czym może być problem ? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

• Przez cccepik
      Witam znajomy ma DF Agrotron 90 z 1999roku problem następuje po zmianie profilu przednich opon z 85 na 70 dodam że tylne opony nie były zmieniane i mają 420/85/38. podobo coś tłucze i szarpie podczas włączania przodu. pytanie moje jest następujące czy da się w tym modelu przestawić stałą kół???
    • Przez DawidWsik
      Zakupiłem deutz fahr agrotron 106mk3 i ma troszke mało płynu hamulcowego i ciągle mryga kontrolka od poziomu płynu hamulcowego. Nie wiem dokładnie jaki jest wlany płyn hamulcowy. Czy są jakieś płyny mieszalne ze wszystkimi czy raczej spuścić stary i nalać nowego czy należy wypłukać instalację 
    • Przez Orzech334
      Wiatm. W ostatnim czasie kupiłem Deutz Fahra Agrotron K90 z 2008 roku z przebiegiem 5500 mtg.
      Ciagnik pali na dotyk ,nie jest zniszczony,półbiegi wchodzą bez szarpania ,rewers pracuje delikatnie i płynnie.Ogólnie strzał w dziesiątke gdyby nie mały kruczek w postaci cięzko wchodzących biegów 1 i 2.Czytałem ze częstym problemem sa lineczki które sie zacierają ,wiec nasmarowałem je olejem do wspomagania (wybrałem go ponieważ jest rzadki i łatwo sie rozprowadził pod pancerzem linki) poprawe czuć było od razu ,lecz niespodziewanie po tym zabiegu ciągnik zaczął wybijac mi pierwszy bieg. Kiedy jade wszsytko jest okej ,gorzej jest gdy zaczynam cos pchać (TUR-em),ciągnąc lub kopać się to ciagnik wybija bieg i zatrzymuje sie :(:(:(:(.W skrzyni nie słychać zadnych podejrzanych dźwięków .Przed tym smarowaniem wszystko było okej ,pchałem hałdę obornika i nic nie wyrzucało .Ciągnik mam od dwóch tygodni więc jestem w fazie testów.

Pomocy prosze!!!

Czy problemem są wyciągniete,zużyte  linki wybieraka?
      Czy problemem jest awaria mechaniczna skrzyni?

Prosze o pomoc jestem przerażony !!!!!!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.