Gość Luke16

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa??

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam takowe pytanko. Dzisiaj u mojej ciotki robili kiszonkę z ququ... wiadomo zorganizowało się paru rolników i wozili... tą ququ w obrębie mojego wujka pola nie wyjeżdżając na drogę publiczną (pole własności mojego wujka) wiadomo wypili po jakimś piwku... i jeden z tych rolników się nie chcący zagapił i przyłożył w słup wysokiego napięcia ciągnikiem znajdujący się na tym polu ... słup się złamał i spadł na ciągnik... Tamten że był po piwie się przestraszył i uciekł ... Elektrownia wezwałą policję... Ale nie znaleźli kierowcy... Co mu za to grozi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardzo dużo o ile udowodnią ze jechał pod wpływem alkoholu bo straci prawko do tego mandat i teraz zalezy czy ubezpieczyciel ciągnika wypłaci ubezpieczenie bo jak pijany to może się odwołać i sam z własnej kieszeni zapłaci za słup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Rolandgif tylko zastanawia mnie fakt ... Przecież to teren prywatny.... Przecież wypiję powiedzmy flachę wsiadam w samochód i co nie wolno mi po moim podwórku jeździć ??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W temacie'' Złapany przez policję i co dalej" przeczytaj post

http://www.agrofoto....100#entry903179

oraz następne.Wspomniane było coś o ruchu lądowym.Może to coś wyjaśni

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

na własnej posesji masz prawo jezdzic bez prawa jazdy, ale po spożyciu alkoholu nie mozesz wsiąść za kółko. n a twoim własnym polu, jedyne co policja moze kontrolować to stan twojej trzeżwościi mogą cie za to ukarać


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Ostatnio był u mnie znajomy taty to mówił że po polu lub po podwórku można jezdzić pod wpływem alkoholu ale nie można nawet 1 kołem wyjechać na droge!!!

Bo mówił że nie było wolno jezdzić tak, ale ktoś tam sie poskarżył i sprawy w sądzie i zmienili prawo i mogą nas bodnąć I policja może wejsc nam na pole sprawdzić rope nic więcej na drodze to mogą nam zrobić i to dużo ale na polu to ja se moge konia walić w końcu moje a nie państwa!!!

A z tego co wiem to w tamtym roku w mojej wiosce też koleś walnął w słup ale bizon rekord to płacił 10tys za postawienie i drugie 8tys za słup!

 

Błędy kolego, błędy !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Koledzy policja ma prawo zbadać nas alkomatem czy to na podwórku czy też na naszym polu. Prawo się zmieniło i nie ma wyjatku, kiedyś było tak, że mogli tylko gdy ktoś stwarzał zagrożenie a teraz tak nie jest, od tego roku bodajże. Także pilnujcie się bo możecie prawko na podwórku stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja już nie wiem kto te chore prawa wymyśla... jestem po alkoholu lecz zapomniałem auta do garażu wprowadzić... wsiadam i wredny sąsiad poluje na mnie dzwoni po niebieskich i co ja tracę prawko ??? Za kierowanie pod wpływem na własnym podwórku?? Wolne żarty!!! Co najwyżej to ja ich wtedy psami mogę poszczuć ... Jestem chyba u siebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

No niby jesteś u siebie. Ale tak jest bo ten temat mnie też dość ciekawił na wiosne bo miałem podobną sytuacje na wiosnę pod kuku wjechali mi na pole i z alko do mnie. I akurat chodziłem na prawko (C+E) i pytałem instruktora i na szczęście jego znajomy jest jakaś szycha w komendzie głównej w Gd i się dowiedział od niego, że maja prawo czy to na polu czy na podwórku tak samo jak na drodze publicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mój znajomy robi w policji od 20 lat. Z tego co mówił, to po prywatnej posesji mogę jeździć pod wpływem alkoholu, bo nikt bez nakazu mi na nią wejśc nie może, przecież to tak samo jakby Ci policja do domu mogławejśc kiedy chce. Za to policja moze wjechać na pole bez nakazu w razie gdzy dojdzie do jakiegos wypadku, wtedy stan naszej trzeźwości jest od razu sprawdzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Koledzy policja ma prawo zbadać nas alkomatem czy to na podwórku czy też na naszym polu. Prawo się zmieniło i nie ma wyjatku, kiedyś było tak, że mogli tylko gdy ktoś stwarzał zagrożenie a teraz tak nie jest, od tego roku bodajże. Także pilnujcie się bo możecie prawko na podwórku stracić.

Chore prawo, władza i system. Stworzyli państwo policyjne gdzie nic nie wolno, gorzej by nie może.

Jeszcze pare lat temu policje na wiosce ciężko było zobaczyc a dziś? Dwa, trzy razy dziennie sie wożą, mandaty za picie piwka ostatnio doszły jakieś głupie przeszukania i wszystko na malutkiej wiosce. To co sie dzieje w dużych miastach?

 

Podam inny przykład, w te wakacje byłem w Belgi i tam w mieście jak i na wsi policja praktycznie nie zauważalna, stoi na światłach ciągnik totalnie bez żadnego oświetlenia nawet nie wiem czy przegląd ta ruina miała w dodatku ciągnął starą przyczepę która pewnie III Rzesze pamięta za nim policja, nawet go nie zatrzymali za co w Polsce byłby spory mandacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Koledzy masiew i rafal09086 co wy za bzdury tu piszecie ale żaden nie poda źródła tych idiotyzmów tylko pleciecie co wam palec na klawie wystuka Żeby nie być gołosłownym to zamieszczam link do artykułu który wszystko zgrabnie wyjaśnia - http://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/378120,pijany-rolnik-moze-jezdzic-traktorem-po-wlasnym-polu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Ostatnio był umnie znajomy taty to muwił że po polu lub po podwurku można jezdzić pod wpływem alkocholu ale nie można nawet 1 kołem wyjechać na droge!!!

Bo muwił że nie było wolno jezdzić tak ale ktoś tam sie poskarżył i sprawy w sądzie i zmienili prawo i mogą nas bodnąć I policja może wejsc nam na pole sprawdzić rope nic więcej na drodze to mogą nam zrobić i to dużo ale na polu to ja se moge konia walić wkońcu moje a nie państwa!!!

A z tego co wiem to w tamtym roku w mojej wiosce też koleś walną w sup ale bizon rekord to płacił 10tys za postawienie i drugie 8tys za słup!

 

Za znęcanie się nad zwierzętami też można zostać ukaranym :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A więc możemy pić i jeździć po polach.

Sąsiad tak kiedyś łąkę sąsiadce i drogę [ asfaltową] zaorał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Rolandgif tylko zastanawia mnie fakt ... Przecież to teren prywatny.... Przecież wypiję powiedzmy flachę wsiadam w samochód i co nie wolno mi po moim podwórku jeździć ??

 

 

Z tego co się orientuje nie można się poruszać żadną maszyną mechaniczną pod wpływem alkoholu, niezależnie czy to jest teren prywatny czy nie.

 

Zazwyczaj jak się zdarzy jakiś wypadek w gospodarstwie (teren prywatny) to poszkodowany jak i winowajca badani są alkomatem, bo cześć firm ubezpieczeniowych nie wypłaca odszkodowania jeżeli coś wydarzy się z powodu "alkoholu".

 

Wuja kilka lat temu zabił prąd na własnym podwórku (przy naprawie kombajnu) i lekarz stwierdzający zgon pobrał krew w celu zbadania na trzeźwość.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

No tu poruszasz inną kwestię jeśli chodzi o odszkodowania w razie wypadku Natomiast faktem jest że policja nie ma prawa nas badać na trzeźwość na polu choćbyśmy nie byli w stanie się wdrapać do ciągnika o własnych siłach a oni to z drogi sobie obserwowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I tu was zaskoczę. Policjant ma prawo wkroczenia na prywatną posesję bez nakazu. A daje mu to art. 220 KPK i art. 15 ustawy o policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale na jakich zasadach może wkroczyć na posesje prywatną?

z podejrzeniem czego?

Bo z tego co wiem to tylko służba celna ma takie uprawnienie i chodzi o przemyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Aż zadzwoniłem na komendę i się zapytałem w tej sprawie... Tak jak kolega tomek73 napisał policja nie ma prawa wkroczyć na prywatną posesję bez nakazu... Jest to teren prywatny i koniec kropka co najwyżej psami możesz ich poszczuć :P .... Bardzo dobry jest artykuł zamieszczony przez hatetuska ... Policja bez nakazu może tylko obserwować i w razie wyjazdu takiego rolnika na drogę publiczną może go złapać ... Podobną sytację miał mój tata w tym roku... Sąsiad nasłał na ojca policję że jest pod wpływem alkoholu i jeździ samochodem... Miśki długo krążyli ale im się nie udało, zatrzymali się i z gębą że jeździ pan pod wpływem i że proszą o dokumenty i alkomacik, a tata chwile chwile a czy ja prowadzę to auto?? No nie to do widzenia i tyle... Tata był podpity ale przyjechał z mamą ... i nic nikomu nie zrobili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Może wkroczyć jeżeli ma podejrzenia, że popełniłeś przestępstwo, ukrywasz przestępcę, fanty z przestępstw albo na zwykłą interwencję. Więc jeżeli policja uzna, że właśnie na podwórku ćwiartujesz zwłoki bo słyszeli jakiś dziwne głosy lub sąsiedzi powiedzieli, że właśnie rąbiesz żonę to policja bez nakazu może na podwórku wejść i sprawdzić. A czy było to słuszne to już rozsztrzygnie sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolandgif tylko zastanawia mnie fakt ... Przecież to teren prywatny.... Przecież wypiję powiedzmy flachę wsiadam w samochód i co nie wolno mi po moim podwórku jeździć ??

 

 

teraz już nie i ci by wzięli prawo jazdy sąd i wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Ludzie czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem Nie rozumiem co ma wkroczenie policji na posesję do ukarania za jazdę pod wpływem alkoholu na własnej posesji lub polu? To sa 2 rózne fakty i poc co to ze sobą mieszać? Dopóki rolnik nie wyjedzie z pola na drogę publiczną to moze jeździć nawalony o ile nie spowoduje wypadku - tu mogą sie pojawić problemy Moge też dodać przypadek opisany w lokalnej gazecie jak jakiś czas temu siedział sobie chłopak kompletnie pijany i zamknięty w samochodzie - ktoś życzliwy zadzwonił oczywiście na pały i skończyło się na tym że chłopak sobie smacznie spał a policja siedziała i czekała kiedy ruszy Oczywiście to nie nastąpiło i upadł kolejny mit opowiadany w formie plotek że jak się siedzi pijanym w samochodzie i ma ze sobą kluczyki to można stracić prawko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj