Zaloguj się, aby obserwować  
milosz1713

Polski Traktor czy Zachodni???

Polecane posty

milosz1713    4

Witam tak jak w temacie prosze was koledzy o pomoc w wyborze konrketnie chce kupić ciągnik i nie wiem jaki mam okazje kupić Ursus 1634 98r i Landini 2002 r Landini jest troche droższy od ursusa ale mniejsza z tym Ursus ma ponad 6000tys mtg Landini dokladnie 7500tys mtg proszę o pomoc w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

części do ursusa są na pewno tańsze ursus jest ciężki ale jak dasz po garach to idzie tyle że lubi spalić i na pewno więcej spali no i maszyny musisz mieć idealne na szerokość bo będzie duzo więcej palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

a co mowisz o landini jakos ursus mnie przeraza mam 5 ursusow i szkoda gadac swoje robia ale wciaz cos trzeba grzebac itp

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

no ja też mam ursusa c360 3p ale bardzo przy nim nie robie

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ponad 6000mth na Ursusa to dużo - pewnie w niedługim czasie bedzie wymagał remontu natomiast Landini jak zadbane to może nawet drugie tyle pochodzic. Co prawda ceny części zamiennych do Ursusa będą niższe ale i ich jakośc znacznie gorsza (po prostu tania lipa którą trzeba często wymieniac bo się szybko zużywa)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wszystko zależy jak się uda kupić. Ja sprzedałem 1224 która się psuła i praktycznie co roku coś trza było robić i kupiłem Case z przebiegiem 8500 i drugi rok tylko paliwo i olej. I na robotę czekam.

Teściu, jak go kupiłem ,to powiedział że teraz będę wiedział ile części do Case kosztują.

A jak na razie to on znów rozbierał 1634 i kasę wkładał. Średnio co drugi rok robi i wkłada z 5-6 tyś rocznie w nią. A ciągnik jak nowy wygląda tak dbają.

Osobiście teraz to mówię nigdy więcej Ursusa.

Niby mają natrzaskane tych MTH, ale nikt nie mówi że te MTH w zachodnich ciągnikach, dużo szybciej nabijają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Dzieki za wyczerpująća odpowiedz naprawde wasze odpowiedzi są dla mnie przydatne naprawde troche polskich ciągników mam dosyc chyba zdecyduję sie na zachodnia marke nawet jak by nie daj boże coś sie zepsuło wolal bym naprawic zachodni i bym mial napewno na dłuższy czas spokoj niż jak bym wyremontował ursusa i za rok znowu to samo miał bym go naprawiać

tomek73 a jakiego case kupiłeś ??bo też sie zastanawiałem nad kupnem case??myslałem nad mx

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem MX 150 z 2001 roku.16 Polskie robi w polu jak chce. Teraz myślę że 150 km na 100 ha to już trochę może i za dużo.A wszyscy mówili bierz 180-200 bo Ursusami jeździli.

A kolega ma JD 6800 125km i mówił nie bierz takiego dużego. Trochę mu nie wierzyłem i teraz sam się przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

A ile wydałes za case??ja myślałem nad case mx 120

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku na wiosnę dałem 84 netto i 2 tyś VAT.

120 i 135 to chyba te same, tylko ustawieniem pompy wtryskowej się różnią.Tak jest w 150 i 170. A 135 jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

a powiedz mi ile jest teraz procent VATU

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Twót ciągnik był sprowadzony???nie orientujes się może ile trzeba zapłacić za zarejestrowanie ciagnika sproawdzonego itp??i pyytanie czy mogł bym go zarejestrować na syna??ma 19 lat skarbówka sie nie dochrzani??

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za rejestracją dałem może z 500 zł, ale ja nic nie robiłem. Znajoma mi załatwiła razem z samochodem. Wzięła z 150 zł za ciągnik i tablice do domu przyniosła.

Jak nikt nie zakapuję to nie dochrzani się. A tak pytanie skąd miał pieniądze.

Ja już miałem taki przypadek z US ale wszystko miałem w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

zrob darowizne na syna (przelew na jego konto bankowe z dopiskiem darowizna), zglos to do urzedu skarbowego w terminie do 6 miesiecy od wykonania przelewu (wypelnia sie jeden formularz) i nikt sie do Ciebie nie przyczepi. A syn niech kupi sprzet placac ze swojego konta bankowego, na ktore mu przelales pieniadze.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

zrob darowizne na syna (przelew na jego konto bankowe z dopiskiem darowizna), zglos to do urzedu skarbowego w terminie do 6 miesiecy od wykonania przelewu (wypelnia sie jeden formularz) i nikt sie do Ciebie nie przyczepi. A syn niech kupi sprzet placac ze swojego konta bankowego, na ktore mu przelales pieniadze.

 

Pozdro

 

oki dzieki a co mowisz landini czy ursus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

miłosz - proponuję siąść i poczytać. Takie pytanie landini czy ursus świadczy albo o tym że nie masz pojęcia o ciągnikach. Bierz się za studiowanie stron internetowych z maszynami, określ jakiej mocy za jaką kasę potrzebujesz, wybierz model spełniający Twoje oczekiwania i czekaj na okazję aby kupić perełkę a nie podkręconego dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

miłosz - proponuję siąść i poczytać. Takie pytanie landini czy ursus świadczy albo o tym że nie masz pojęcia o ciągnikach. Bierz się za studiowanie stron internetowych z maszynami, określ jakiej mocy za jaką kasę potrzebujesz, wybierz model spełniający Twoje oczekiwania i czekaj na okazję aby kupić perełkę a nie podkręconego dziada.

Oki ale zawszeo lepiej dowiedziec sie opini od inncyh tez pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiem kolego że lepiej popytać ale pamiętaj że wybór jest ogromny i świat się na Landini nie kończy. Coś dla siebie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Wiem kolego że lepiej popytać ale pamiętaj że wybór jest ogromny i świat się na Landini nie kończy. Coś dla siebie znajdziesz.

Wiem ze swiat sie nie konczy na landini ale mam okazje kupic i chce sie troche dowiedziec wiecej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez Dinek94
      Witam a mianowicie rozchodzi o to że jak wczoraj wywoziłem gnojówkę to przy 30 spod korka od chłodnicy wydobywała para tak jakby się zagotowała woda.
      A przez całe żniwa było dobrze dodam ze pompa wody jest nowa i głowica
    • Przez Jarekb20
      Witam kolegów.
      Problem jest następujący, od jakiegoś czasu zaczęło mi przybywać oleju w silniku (2 miesiące temu). Okazało się, że to była wina pompki paliwowej ( pęknięta membrana). Pompę zmieniłem miesiąc temu na nową. I wszystko było ok. Aż do dzisiaj. Dodam jeszcze że przed wczoraj zmieniałem olej hydrauliczny w ciągniku (wymiana na HL-46 był wlany wcześniej GL-4) , wczoraj natomiast cały dzień pracowałem z ładowaczem czołowym i dzisiaj jak się okazało przybyło 1 centymetr oleju na bagnecie. Pompkę paliwową dzisiaj sprawdzałem i jest ok. Czy możliwe że olej przedostał się do silnika od strony pompy olejowej od hydrauliki (jest ona umieszczona tuż przy wlewie oleju do silnika), Czy mógł się tam jakiś simering rozszczelnić. Czy może wymiana oleju coś spowodowała. Chciałem dzisiaj rozebrać pompę hydrauliczną, ale wiąże się to ze zdjęciem chłodnicy żeby tam się dostać (bo są dwie pompy jedna przy drugiej) i pomyślałem że może ktoś z was miał podobny przypadek.
      Proszę o pomoc i jakieś sensowne rozwiązanie.
    • Przez Jarekb20
      Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
      Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.
    • Przez milosz1713
      Witam wszystkich!!
      Mam problem z kontrolka od oleju przekrecam kluczyk nie wyswietla sie, sprawdzalem bezpieczniki niby OK , odkrecilem zegar zaróweczka jest OK sprawdzilem co moze byc nie tak prosze o jakies rady???moze cos z czujnikiem cos??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj