romanik99

Wykształcenie rolnicze - Robotnik rolnik wykwalifikowany

Polecane posty

romanik99    3

Mam pytanie odnośnie tego kursu internetowego, którego efektem jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rolnictwa

 

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=139957

 

 

Mam pytanko czy któryś z was bądź waszych znajomych brał w tym udział? Jak wyglądają te materiały co sie tam niby do nauki dostaje, czy wystarczają one do zaliczenia egzaminu, jak wygląda sam egzamin i czy jest cieżki. Pytań jest troche ale jest to warte zastanowienia, skończe studia i po co mam 2 lata siedzieć w policealnej w soboty i niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

w jakim sensie sprawdzic? zapisac sie? hmm szkoda wyrzucać kase w bloto dlatego wolalbym wiedziec wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yrek23    0

Jestem akurat z ("Piątej edycji kursu wykwalifikowany Robotnik rolnik"). Też jak państwo miałem wiele wątpliwości co do intedu spierający przez PPR (pierwszy program rolny) ponieważ instytucja nie cieszyła się zbytnio dobrą opinią wśród internatów za sprawą nie wypału "IV edycji na technika rolnika" którą absolwenci kursu nie mogli przystąpić do egzaminu z powodu zmiany ustawy. Ale po wielu wątpliwościach ponieważ nie jest to mała kasa odważyłem się przystąpić do kursu. Przede wszystkim przekonało mnie to że nie muszę się nigdzie ruszać, wydawać pieniądze na paliwo ani czasu. Jedyny minus to jechanie 3 razy na egzamin do łowicza (ale to też zależy od miejsca zamieszkania) ja akurat jestem spod piły. Po wpłaceniu jednej części pieniążków za kurs,materiały szkoleniowe przysłali na komputer. Za egzamin chcieli drugą część pieniędzy. na egzamin miałem 1 marca 2008 roku obawiałem się tylko żeby egzamin się odbył. Po przyjechaniu na miejsce

okazało się że egzamin odbędzie. Na pierwszej części egzaminu teoretycznego było 42 ludzi. na egzaminie był test była poprawna tylko 1 odpowiedź którym było 70 pytań: (50 pytań rolniczych i 20 pytań z przedsiębiorczości rolniczej) żeby zdać czeba było mieś 28 poprawnych odpowiedzi. Po mojemu nie jest to ciężko zdać. egzamin w nie długo mam egzamin

egzamin praktyczny to wam napiszę co na nim było????????

Mam nadzieje że komuś pomogę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj