wodzu

satelitarne mapki pól

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PrzemoO    29

Korzystając z tej strony nie ma sensu płacić za GPS.Ciekawe czy agencja korzysta z tej strony mierząc powierzchnie działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no jeśli ma się orientacje w terenie mniej więcej to spokojnie zmierzy się pola z dokładnością taką jak przeciętny GPS ;) Zdjęcia są takie same jak te przysyłane we wnioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Ta strona jest świetna, liczyłem ile jedno nasze pole to wyszło chyba 0.2ha mniej więc jest bardzo dokładna, szkoda tylko że z przed kilku lat są zdjęcia.

a jak na tej stronie zmierzyć powierzchnię działki, prubowałem i jakoś nie idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na górze masz zakładki z żółtymi paskami, ta środkowa z niebieską plamką . Potem klikasz na jednym rogu, ciągniesz w drugi dalej będziesz widział jak podaje wymiary boku i znaczy na niebiesko powierzchnię i podaje powierzchnię w ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazałem ojcu geoportal to pól dnia spędził przed komputerem i mierzył działki ;) według mnie to bardzo dobry pomysł i mam nadzieję że tego typu strony będą udoskonalane i będą nowe opcje co tu mówić w warunkach domowych za free możemy zmierzyć sobie działkę i wymiary wydają się jak najbardziej dokładne tylko powinien być moim zdaniem jeszcze lepszy zoom.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Dobrze by było gdyby mapki były kolorowe, bo czasami łatwiej było by określić granicę pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mają w systemie działki i mi w zeszłym roku mierzyli na mapce(na komputerze), wyglądało to podobnie, tylko nie było to z geoportala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ale wydaje mi się, że te mapki nie są zbyt dokładne - np. linie (granice) nie pokrywają sie z rowami, a przecież rowów nikt nie przesunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mapki i granice są identyczne jak te które dostajesz razem ze wnioskiem o dopłaty obszarowe, bynajmniej u mnie tak jest. Powierzchnie i tak mierzysz rzeczywistą a nie taka jaką masz wytyczoną niebieskimi liniami. Możliwe że są rejony w których granice pokrywają się idealnie z tymi w terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mapy są sprzed jakichś 5 lat, poznaje po tym, że mam na nich zaoraną łąkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Nie wiem ile tu dokładności, bo naniesione granice działek przebiegają np. przez środek zabudowań gospodarstwa, a nawet bywa że dom niby stoi na drodze. Geodeci nawet niedawno mierzyli niektóre działki, wiadomo gdzie są znaki graniczne i jaka jest powierzchnia działek a dane PEG ARiMR mówią nieprawdę. W terenie jest inaczej.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Idzie bardzo prosto i ładnie to zrobić, bez wychodzenia z domu, wymiary dł. szer i powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie wpisuje się swoją miejscowość, potem na mapie szuka się nr. działki i u góry w opcjach są: zmierz odległość, lub powierzchnię {mierzy i odległość i od razu powierzchnię} pojawi się + klikasz od punktu granicznego do punktu granicznego i cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

Witam tak tylko ze tam pisze ze prawym przyciskiem myszy a ja nie mam w laptopie myszki czy mógłby ktoś powiedzieć co pokolei robić aby zmierzyć działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Powiększasz sobie mapkę aż pokażą ci się czerwonymi liniami zaznaczone granice, odszukujesz nr swojej działki, na pasku narzędzi nad mapą klikasz na taką "plamkę" czyli mierzenie powierzchni i klikasz zaznaczasz kolejno rogi działki. Wynik pokazuje się na środku działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@andzej jak narzucić taką siatkę i sprawdzić ile mi się sąsiad w orał? bo mam z jednym problem ;p


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj