Poznaniak

długość lemiesza a szerokość robocza

Polecane posty

Poznaniak    6

Nabyłem uzywanego kvernelanda vd100 4 obrotowa. rozstaw korpusów 100 ,max.szerokość korpusu 20cali, pług zabiera mi ok 2,10m ale lemiesz wydaje się za mały bo nie podcina całej darni.

Czy to normalne czy tez powinienem nabyc lemiesz 20 calowy zamiast 14 ale dzis porównywałem w grene i otwory nie pasują, bo 14 i 16 calowe lemiesze sa mocowane na 4 dziury a 18 i 20 calowe na 5 dziur o innym rozstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Coś ci namieszali Kolego. Ja mam pług AB 100 lemiesz 18"(073006) orgianł mocowanie na cztery śruby, a zamiennik z grene na pieć ostani otwór zaślepiam srubą. Natomiast sąsiad ma taki sam pług i mu wcisneli 16" (bo tylko takie były) mocowany na cztery i tak samo pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lemiesz powinien podcinać całą szerokość roboczą,


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale spotyka się przypadki że przy maksymalnej szerokości roboczej takie coś jest nie osiągalne- lemiesz nie podcina całej szerokości bruzdy, gdzieś w czasopismach jak testowali pługi to to pokazywali ale to było ładne parę lat temu.

I po prostu trzeba się z tym liczyć że jak ustawi się pług na 50cm na skibę czy nawet więcej to cała bruzda nie będzie podcięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tam gdzie lemiesz nie podciął zostanie taki mały garbek o szerokości takiej jaka nie została podcięta i wysokości 6-10cm zależnie od zwięzłości gleby, ciężko mi powiedzieć czy będzie perz czy nie.

 

Jak będziesz orał to sobie odkop kawałek zaoranego pola, delikatnie żeby usunąć tylko wzruszoną glebę i zobaczysz jak wygląda ten kawałek nie podcięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj