Polecane posty

kamil496    39

Tak, była akcja naprawcza. Sam diler zadzwonił ( już było po gwarancji ) i zaproponował naprawę tego rozdzielacza, która polegała na zdjęciu tej pokrywy i wymiany jakiegoś zaworka ( wszystko zajęło z 15 min ). Oczywiście bezpłatnie     Ciągnik brany od Małolepszego  Z Radomska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Widzę ze bede musial zadzwonic do swojego dilera bo mi nic o tym nie wiadomo. Moj diler to Gravit Lublin.

Edytowano przez mikic360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradeark    0

A czym charekteryzował się objaw z tym rozdzielaczem. U mnie wlaśnie coś cały czas bzyczy, jakby jakiś zaworek przelewowy, słychać że pompa cały czas pracuje, czy to o to chodzi.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Tak chodzi o ten dźwięk. Mnie jak narazie Gravit Lbn olewa dziś zadzwonie poraz 3 zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Olewają mnie konkretnie dzwonilem 4 razy i maila wysylalem do kierownika serwisu i żadnego odezwu. Może w glownej siedzibie w jelonku spróbować? Jak radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja bym nie odpuszczał, tym bardziej że ta wada była już uznana, jako ,,wada fabryczna '' i musi być to naprawione. Mimo iż to jest mała pierdółka ( obstaiwam że za parediesiąt zł ) która potrafi nie jedną pompe ,, zajechać '' jak co po niektórzy pisali, to tak nie może być !   Co innego było z przeciekami na pompie wtryskowej. Gdy gwarancja się skończyła to nie było żadnych szans, żeby została zregenerowana bezpłatnie. W przypadku tego rozdzielacza ,, powinno '' być inaczej, ale jak widać nie wszędzie tak jest...  Wg mnie, to musi być to zrobione bez żadnej łaski dilera.

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Niestety ale milczą. Rozmawialem z kierownikiem ds. Sprzedaży i obiecywal interwencje w tej sprawie. Mija 3 dzień i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradeark    0

Witam,

Dzieki waszym postom dowiedziałem się o tej mojej usterce. Powiem wam że byłem przekonany że ten rodzielacz ma tak działać, czyli sobie syczeć. Zadzwoniłem do serwisu, tam oczywiscie cieżko, jak zwykle mimo że za usługe płaci importer, no ale jakoś już w guberni mojego dealera czyli w rolmechu Radymno, facet sprawdzil kontrahenta, czyli mnie i mój zakup po numerze seryjnym i wyszło że się kwalifikuje do wymiany. Jestem już po, wszystko działa lepiej, mam na mysli hydraulike. Mocniejsza, mialem problem z podniesieniem brony talezowej 1300kg i cos mi sie to nie podobalo, teraz dzwiga bez problemu, wtedy tylko syczało i slabo podnosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Witam co sądzicie o nowym 5100M jako ciągnik dodatkowy pracowałby przy rozsiewaczu, opryskiwacz ciągany, brona ciężka itp. jak jest z awaryjnością tych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

@mikic360 Doszliście wreszcie do porozumienia i zrobili ten rozdzielacz, czy zlewka jak do tej pory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Zlewka jak do tej pory. Nic nie zerobili. Nawet interwencja u kierownika sprzedaży nic nie dala. Interesuje mnie co to za część jest do wymiany? Nie przypadkiem jakiś czujnik podnoszenia ramion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Wiesz co, ja Ci podam numer na pw  bezpośrednio do mechanika, który właśnie mi jd serwisuje i robił koło tego rozdzielacza. Więc będzie najlepiej ja się go spytasz i na pewno będzie wiedział o co chodzi, jaka część jest wadliwa i ile by to kosztowało przy robocie na własną ręke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol08865    0

Jestem w posiadaniu tego jelonka od 2 lat, mam zrobione prawie 2tys mth i moze ktos wie dlaczego on jest taki mułowaty, jadac pod gorke z pełna przyczepa czy pusta musze redukowac biegi do C, mam proxime 8441 i ona lepiej ciagnie plug czy cokolwiek niz ten jelonek, pytalem serwisanta o powod to nie byl w stanie udzielic odpowiedzi. Dodam ze tak jest od poczatku, jak tylko troche z obrotow spadnie to juz zero siły... Czy moze jest jakas blokada zalozona czy filtr bo nie pokazuj wgl dymku jak nawet sie go zadusi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Mój John tez byl lekko mulowaty z poczatku, teraz jest dużo lepiej. Pompa paliwowa byla w serwisie ze wzgledu na przeciek. Po powrocie ciągnik byl zwawszy. Wydaje mi się ze możesz mieć ustawiona za mala dawke paliwa tym bardziej ze nawet dymka nie pusci. Sam jestem zainteresowany podkreceniem pompy ale nie bardzo wiem gdzie kręcić. Najlepiej zlecić pompiarzowi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry90    4

Mój 509M był też mułowaty, wezwałem serwis i przestawili wtrysk na trochę wcześniejszy i teraz jest o niebo lepiej. Mechanik mówił że można to samemu zrobić pokazał żeby na pompie trzy śrubki odkręcić i sobie regulować miedzy kreskami (najlepiej gdy ciągnik jest w cięższej pracy żeby lepiej czuć jakie są rezultaty przestawiania) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

jeżeli chcesz mieć komfort pracy to bierz sobie tą M'ke miło się jeżdzi ponieważ sam jestem posiadaczem m'ki i chwalę ją za komfort a R'ka nie wiem co tam ma ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budremex    0

A czym charekteryzował się objaw z tym rozdzielaczem. U mnie wlaśnie coś cały czas bzyczy, jakby jakiś zaworek przelewowy, słychać że pompa cały czas pracuje, czy to o to chodzi.?

 

Dokładnie tak, pompa pracuje głośno bo ma duże obciążenie, u mnie jest to samo od nowości, a co najgorsze minęła już gwarancja i rękojmia. Zgłaszałem to, ale mi powiedzieli że ciągnik się dociera, a że dużo tym ciągnikiem nie robiłem bo koszę tylko 10h trawy raz w roku i mam tylko 180 mth to liczyłem że się dotrze i wyciszy, w życiu bym nie powiedział że sprzedają wadliwe ciągniki !!!

Napisałem do swojego dealera pismo, żeby usunęli mi to na gwarancji jako wadę fabryczną, zobaczymy co odpiszą.

Nawet białoruski Belarus ma 500mth gwarancji.

Witam,

Dzieki waszym postom dowiedziałem się o tej mojej usterce. Powiem wam że byłem przekonany że ten rodzielacz ma tak działać, czyli sobie syczeć. Zadzwoniłem do serwisu, tam oczywiscie cieżko, jak zwykle mimo że za usługe płaci importer, no ale jakoś już w guberni mojego dealera czyli w rolmechu Radymno, facet sprawdzil kontrahenta, czyli mnie i mój zakup po numerze seryjnym i wyszło że się kwalifikuje do wymiany. Jestem już po, wszystko działa lepiej, mam na mysli hydraulike. Mocniejsza, mialem problem z podniesieniem brony talezowej 1300kg i cos mi sie to nie podobalo, teraz dzwiga bez problemu, wtedy tylko syczało i slabo podnosiło.

 

Ja mam taką samą usterkę w ciągniku 5080M, sprawdzali i mój się nie kwalifikuje też w Rolmechu Radymno, dlatego straciłem zaufanie do firmy John Deere, podobnie znajomi strasznie narzekają na te ciągniki padają pompy wtryskowe lub nie mają mocy.W moim traktorze tak huczy pompa że łeb urywa, a mam 180mth , ciągnik stoi i czeka na ruch ze strony dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5100m    0

Witam. Czy ktoś może wie która część wymieniał serwis w związku z tym brzęczeniem w hydraulice??? Mam też problem z brakiem mocy w 5100m miał ktoś taki problem???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj