Skocz do zawartości
sebekwolkasos

XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym - Siedlce 2012

Polecane posty

XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędą się w dniach 8-9 września 2012 roku w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6

Organizatorami imprezy są: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, Miasto Siedlce, Powiat Siedlecki, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z O.o., Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Uczestnikami wystawy będą firmy handlowe i usługowe pracujące na rzecz rolnictwa, drobni wytwórcy, wystawcy zwierząt hodowlanych i gospodarskich. Zgodnie z hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia, nawiązującym do grupowego działania – zostaną zwiedzającym zaprezentowane grupy producentów rolnych, licznie działające w regionie siedleckim.

Wystawa rolnicza w Siedlcach to również okazja by pokazać dorobek wielu pokoleń. Zwiedzający mają możliwość degustacji zdrowych i smacznych potraw regionalnych. Można też zakupić wyroby rękodzieła ludowego oraz zapoznać się z ofertą gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych.

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym to doskonała okazja do prezentacji osiągnięć Ziemi Siedleckiej i możliwości jej mieszkańców oraz do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów gospodarczych i zagranicznych. W minionych latach gościliśmy delegacje zagraniczne z: Włoch, Francji, Ukrainy, Niemiec i Białorusi. W czasie trwania wystawy zostanie przeprowadzonych i podsumowanych wiele konkursów ( m.in. „Najlepszy produkt ekologiczny”, „Najlepsze produkty tradycyjne Wschodniego Mazowsza”, „Piękna zagroda wizytówką wsi”, Hit XIX MDzDR). Na scenie można będzie obejrzeć występy zespołów ludowych i artystycznych.

Wybiera się ktoś z Agrofotowiczów? Ja pewnie będę w niedzielę, a może nawet w sobotę jak będę mógł. :) Może będzie jakieś spotkanie członków AF, tak jak w tamtym roku, tylko żeby więcej osób przyszło. :D

danielhaker    823

Już sam miałem dziś założyć ten temat :D

Ja będę raczej na 100% w niedzielę a w sobotę bardzo chciałbym ale w domu trochę roboty... Tego jeszcze nie wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal97rolnik    396

no mi odpowiadało by ok. godziny np.12 może 13. W sumie w Siedlcach będę już ok. 11 i będę tam do ok.15. Zależy od pogody i tłumu.

Dzientki    1

Najlepiej było by sie umówić przy stoisku którejś z firm, co do godziny trzeba ustalić ale myślę, że 12 – 13 każdemu by pasowała.

Edytowano przez Dzientki

Dzientki    1

Może być, ciężko będzie nie zauważyć tego ciągnika :D

Edytowano przez Dzientki

Kamil1998    85

w tamtym roku było już pod Case'm. Najłatwiej byłoby przy Auto-Agro,bo oni zazwyczaj są na samym początku pokazów. :)

Mi tam by odpowiadało o 13 :)

marulekk    63

o dobrze, że napisaliście o tej wystawie bo ja nic nie wiedziałem, być może w niedziele i ja będę, musze tylko full auto zebrać :D

W tym roku dla odmiany może by tak pod Jeleniem spotkanie zrobić (tzn. na stoisku dilera JD czyli Agrotechniki z Białej Podlaskiej). Godzina mi pasuję tak jak podaliście tzn. 12-13. :)

danielhaker    823

Konkretnych miejsc dla wystawców chyba nie ma. Dzisiaj już ostro sprowadzają sprzęty. W Siedlcach na Brzeskiej widziałem ciągnik i prasę JD z Agrotechniki a na "dwójce" mijałem się z DF-em, Forterrą i Lambo.

Maniek1049    187

Ja też będę z sąsiadem i może tatą więc jak będe was widział to podejdę i się przywitam:D

@Edit będę w niedzielę 10,11 do 12-13 jak coś to będe w okularach :P

Edytowano przez Maniek1049

Grzesiek44    4

No ja też się wybieram w niedzielę oczywiście :) To mówicie panowie już dokładniej o której i przy jakim sprzęcie to może dolecę :)

Ode mnie ze szkoły było widać, że przy stadionie, stoją dwie prasy Krone. Widziałem też jak Kazimierzowską jechał DF z rozrzutnikiem Metal-Fach i Zetor z siewnikiem zbożowym Pottinger, oraz chwilę później jechało na lawecie kilka McCormików. :) Także dowożą sprzęt cały czas. :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez Piters182
      Witam. 4 wolne miejsca na Agroshow, wyjeżdżam z Lubelskiego w sobotę rano.
    • Przez Rene
      Jak w temacie:)Ciężko znaleźć jakieś zbiorcze info o targach rolnych w sieci.
    • Przez Radzio15
      Witam. Czy ktoś może ostatnio zdawał kategorię T w Białej Podlasce lub gdzie kolwiek indziej. Mam parę pytań.W jakiej kolejności należy podłączyć i odłączyć przewody? Co należy sprawdzić przed rozpoczęciem jazdy? Co sprawdzić po podłączeniu przyczepy ? I na co należy zwrócić uwagę.
    • Przez agrorobert
      Witam!
      Ostatnio dostawca oleju napędowego poinformował mnie ze od 1 kwietnia będzie mógł wlewać paliwo tylko i wyłącznie do zbiorników do tego przeznaczonych (dwu płaszczowych) ponieważ za nie stosowanie się do tego grożą kary dla dostawcy jak i odbiorcy.
      Wiec z tego co zrozumiałem konieczny będzie zakup zbiornika dwu płaszczowego z atestem.  Z tego co się orientowałem owe zbiorniki kosztują nie mało i nie chce mi się wieżyc ze niektóre małe gospodarstwa je kupią. Jestem ciekaw co wy myślicie na ten temat?