Zaloguj się, aby obserwować  
TOM121

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś

Polecane posty

abuk14    1
No problem ;)-i tak stoi ze spuszczoną wodą-jedno co trzeba c-360 uczciwie przyznać to to że potrafi pojechać praktycznie na wszystkim i bez wszystkiego ;) -a co to oznacza ?-można urwać w nim praktycznie wszystko,wyrzucić maskę,spalić instalację,co tam by nie jeszcze-a i tak można zapalić na rozciąg i spokojnie udać się np.do lasu aby dokańczać dzieła zniszczenia ;) -jedną słową-jest jak moja teściowa-młotkiem nie dobijesz.

Dokładnie opisałem ciągnik sąsiada. Ma 3p bez:

- maski

- błotników

- instalacji

Pod silnikiem wisi baniak na cieknacy olej, jeszcze do niedawna miał zwalona kolumnę kierowniczą i krecił 10 razy, aby koło skreciło. Jednak wciąż jeżdzi i będzie jeszcze długo, chociaż robi na 20 ha i bedzie robił.

PS. Nie miał nawet jednej kapitalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Niby wszystko sie zgadza tylko jak cos nawali w zachodnim sprzecie to dopiro boli!!!Ursusa mozna wyremontowac za 30tys i bedzie to kapitalka a w zachodnim to niewiele sie za te pienioadze zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale to wszystko wina komunistów nie tylko Ursusa dobili ale też np.: Star Jelcz itd. Wymyśli że nie trzeba modernizowac bo i tak wezmą (PGR i inne przedsiębiorstwa państwowe) czyli swój wewnętrzny zamknięty rynek na którym wszystkiego brakuje. A było wiele projektów i prototypów zresztą jak wygłądały i w co były wyposarzone te eksportowane na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jelcz, jeszcze jakoś się trzyma, ale Stara wykupił Man...

Poza tym dużo firm z krajów postkomunitycznych upadło, chociaż w Rosji jeszcze jakoś sie toczą, no ale napisałem postkomunistycznych, czy tak jakby się nie zaliczała :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie czepiacie się ursusa, a przecież poza fajną kabiną czy czymś się różni od proximy załóżmy do 4514 kabine z wajchami z boku i też będzie hitem, a tu tak naprawde nie chodzi o najnowsze technologie o modyfikajcje i ulepszanie ale jak jest coś dobre to wystarczy to starannie z dobrych materiałów produkować a w tej dziedzinie niestety ursus sobie nagrabił bo stary mf 255 co ma 3 razy większy przebieg lepiej chodzi jak młodszy 3512 to fakt, ale i o zetorach się słyszy że te nowe to już nie to, mał tego było w okolicy kilu zuchwałych co to pokupili pod koneic 2000 r same explorery czy lambo premiumy i myśleli że jak już zachodni to tylko kierowcy będą się zmieniać i po usługach naginać i przyznają teraz że zaczyna się sypać dużo żeczy po 10 latach i wcale nie dłużej nachodziły jak stary z7211 czy c385 czy mf 255, no i hit tej wiosny i zeszłego roku w okolicy to gołe JD 5620, bo co niemiec to nie włoch, zobaczymy jakie zdanie bedą mieli za 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no ale zobaczcie za komunistów nic się nie rozwijało np. nowe kabiny wogóle kabiny jakieś rozwiązania techniczne i dbałośc o jakośc bo po co jak i tak wezmą .Polskie fabryki trzymają się po wykupieniu a mogło byc inaczej np Mana mógłby wykupic Star no ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj