Mucha

spadek ciśnienia oleju Belarus

Polecane posty

kotwczapce    30

Kupiłem czujnik i przy montażu go ukręciłem, więc odkręciłem korpus, aby usunąć tą "resztę" i podłożyłem pod jedną sprężynę od zaworka( strona prawa -dół) podkładkę, bo była wręcz lużno, zamontowałem stary czujnik i przykręciłem. Aha spuściłem ok 2 l oleju bo jednak było za dużo nalane. Aktualnie ciśnienie jest poprawne, ale średnie ciśnienie na zimnym wynosi 2 atm, na rozgrzanym 4 a przy gorącym spada na 3-4. To falowanie mi się nie podoba. Podejrzewam, że zawór(y) sterujący się zacina lub się rozkalibrował :wacko:


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli masz filtr oleju bąka to są tam trzy zaworki. Jeden na bank nie ma możliwości regulacji. Dwa pozostałe tak a przynajmniej ten od ustawiania ciśnienia na magistralę silnika. Dla wyjaśnienia jeden jest ustawiony na około 7 bar. Zabezpiecza bąka przed nadmiernym ciśnieniem, drugu zabezpiecza chłodnicę oleju a trzeci reguluje ciśnienie w magistrali silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Jak napisałem pół roku temu tak zrobiłem, czyli silnik zalany olejem 15w 50.

Jak na razie zrobiłem 80mth i jest widoczna poprawa. Ciśnienie co prawda na mocno rozgrzanym silniku potrafi spaść do 1 bara przy 700obr, ale już przy 1200 jest normalna wartość ok 3bary.

Jest jeszcze jeden pozytywny efekt uboczny, mianowicie silnik troszkę ucichł.

Negatywna jest cena oleju, za 12l zapłaciłem 240zł, orlen ultor był tańszy... Ja tam polecam 15w 50 :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

u mnie pronar 82 sa chodzi teraz na mobilu delvacu 15w40 a cisnienie na rozgrzanym przy obrotach nominalnych 3-4 atm na wolnych jakies 1,2-1,5. Przed zalozeniem turbo na rozgrzanym potrafilo spadac do 1 atm na wolnych ale to jeszcze na turdusie chodzil. na mobilu jest delikatna roznica na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

wczoraj jak odpaliłem to ciśnienie na zimnym 2,5 a po rozgrzaniu spadło do 1 ciągnik tylko stał na postoju po wciśnięciu gazu wskazówka nawet nie drgnęła może to być czujnik ciśnienia? jesienią w sumie wszystko było ok od nowości tak miał że zimny 5 a po rozgrzaniu spadło na 1.5-2 na postoju a przy ciężkiej pracy na wolnych do 1 a tu ni stąd ni zowąd takie coś jak myślicie mogło coś się z czujnikiem stać wczoraj już nie było gdzie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

u mnie tak było, że zapaliłem i wskazówka poszła do góry i spadła do zera, mówię co jest a kontrolka od zaniku ciśnienia zgasła, to mówie smarowanie jest, później wykręciłem czujnik przedmuchałem powietrzem i wróciło do normy, moze jakiś papruch wszedł


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

odkopuję ;)

 

Mam problem z mtz 82 latem (przed remontem)  miałem ciśnienie oleju w ruskim między 2,2 a 1,8 niezależnie od obrotów, we wrześniu remontowałem silnik górę, i wał jak nowy tylko po jednej rysie na panewce było, jest okazja, to wymieniamy, zakładamy nowe panewki, i wszystko grało a po 200 mtg a teraz mam na zimnym silniku 2,5 a na 1000 obr 0,5  a na pełnych obrotach 1,2 co się stało??? jest zalany turdusem oczywiście olej wymieniłem po 150 mtg od remontu i nie wiem co jest grane? boję się żeby go nie zatrzeć :/ czy wymienić pompę oleju? Bo podkręcanie zaworu chyb a nie wiele da, ale też z jednej strony sobie myślę ża było nie wymieniać tych panewek, ale z drugiej strony to nie powinno mieć żadnego wpływu skoro panewki nominalne dobrze dobrane :/


A przed remontem miałem zalanego superolem, i nie zmieniałem oleju czyściłem tylko filtr, i dolewałem ok litr dziennie a po założeniu nowej głowicy nie bierze ani grama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mogło coś popuścić i ucieka olej pomiędzy pompą a filtrem, mógł zawiesić się jeden z zaworków w podstawie filtra a są trzy a osobiście na początek podciągnął bym za zaworze przelewowym. jeśli się nie uda trzeba szukać przyczyny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

odpaliłem na rano to przy obrotach 2000 tys pokazał 3,5 nigdy takiego ciśnienia nie miał :o a tak to w pracy mam 1,5 ja myślę pompę wymienić, a w jaki sposób można mu ciśnienie podnieś coś słyszałem że gdzieś przy filtrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W podstawie filtra od strony pompy pod dolną zdaje się zaślepką jest regulacja max ciśnienia oleju.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
seweryn20 

 

Jakiej pompy wspomagania? Dziś na rano jak go opaliłem pokazał 5 at no kurna weź to ogarnij (na ciepłym silniku max obroty 3 at wolne 0,5 at) to pompa musi być dobra jak nic nie było robione w tym układzie a zawsze miał ciśnienie stałe niezależnie od obrotów zimny 2 at gorący 1,8 at Czy przypadkiem ruski nie ma jakiegoś zaworka czy jakkolwiek się to nazywa bo zaobserwowałem już kilka lat temu że mój ciapek ciśnienie skacze zależnie od obrotów między 2-4,5 at a rusek zawsze miał stałe ciśnienie no to sobie tak łopatologicznie rozumuję że musi byc zaworek który mu utrzymuję stałe ciśnienie bo to cholernie korzystne dla silnika stałe ciśnienie oleju, to i wiem ze szkoły ale praktyki przyszło się douczyć na AF ;)

 

z góry dzięki za odp pozdr ;)   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

http://naforum.zapodaj.net/a027f1a6b815.jpg.html

Pod zaślepką 15 która jest od strony pompy wspomagania. Tam jest zaworek przelewowy. A ogólnie są trzy i sprawdź czy się nie zacinają. 

W moim też spadało na wolnych ciśnienie a winny był blokujący się zaworek. 

Druga sprawa sprawdź poziom oleju po około 15 min po zgaszeniu. Jeśli jest mało dolej. Na odstanym u mnie jeśli było max to zapalała sie kontrolka po spuszczeniu nogi z gazu. Dopiero gdy sprawdziłem jak piszą w książce 15 min. po zgaszeniu okazało się że mało. 

Jeśli nic nie pomoże zdjął bym michę i sprawdził smoka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

mam górny stan jak nalałem po wymianie tak jest teraz po wymianie głowicy już nie bierze a tłoki też mam inne bo te poprzednie miały jeden pierścień zgarniający a te mają dwa ale to na pewno ten zaworek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

jak to może byc mam poziom loeju pod max pochodzi troche i po zatrzymaniu i ostygnięciu poziom oleju wskazuje minimum na następny dzień olej powraca na pod stan dodam jeszcze że skacze mi ciśnienie oleju na max i powraca ponownie na3,5 atm co sie może dziadz belarus 820 rok 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Stan oleju sprawdzaj zawsze 10 minut po zgaszeniu a traktor parkuj w tym samym miejscu. Nawet najmniejszy przechył ciągnika powoduje zmiany poziomu oleju.

A co do ciśnienia, pewnie zacina się zaworek o którym pisał Seweryn. Wyjmij, wyczyść, przedmuchaj, wyreguluj i śmigaj dalej :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Olej spłynie z głowicy, bąka i poziom rośnie. Instrukcja pisze żeby sprawdzać przed rozpoczęciem pracy lub 15 min po zgaszeniu. U mnie sprawdzając 15 minutach i dolewając do stanu przestała zapalać się kontrolka po jeździe na wysokich obrotach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

o jakiej kontrolce mówisz ? i o jakich wysokich obrotach? u mnie pierwsza z lewej kiedyś się paliła powyżej 2200 obr/min ale ktoś mi tłumaczył że to kontrolka od niewydajności filtra powietrza bo jak go gasiłem tym cięgnem to się zapalała, a teraz po prostu pewnie nie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jadąc długo na wysokich obrotach po spuszczeniu nogi z gazu i spadku obrotów na wolne zapalała mi się kontrolka ciśnienia oleju i manometr spadał na zero. Tak jak by cały olej był rozchlapany po silniku i dopiero jak spłynie po chwili to wraca ciśnienie. Dolanie dosłownie pół litra oleju albo wyczyszczenie papierem zaworków przelewowych pomogło. Dokładnie trudno powiedzieć co bo obie rzeczy zrobiłem jednocześnie. Teraz olej sprawdzam po zgaszeniu silnika około 15 min. i na razie jest ok. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Wracając do tematu spadku ciśnienia w Moim MTZ to jak te zaworki się wyciąga? odkręciłem sprężyna wyskoczyła i co dalej?  

seweryn20

Odnośnie teko zdj co wstawiłeś, to odkręciłem 15 zaworki a 26 nie mogę ruszyć za nic w świecie,  tam jest klucz 14 nasadowy 

 

Bo u mnie narobił się gnój, bo ta zębatka od ustawienia rozrządu się po puściła i śruba tarła o obudowę aluminiową i śrut leciał do oleju, olej zmieniłem to raczej czysty był, flitr wszystko wyłapał, i pewnie taki opiłek wszedł w  zaworki 

 

Bo tam gdzie jest 15 nr po odkręceniu jakby tego korka włożyć śrubokręt i odkręcać 17? tak i tym się reguluje? tylko który jak i w która stronę :)  

 

Z góry dzięki za odpowiedź jestem dość początkującym mechanikiem a ruski to dla mnie swoiecka tajemnica  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręć cały filtr i powykręcaj korki. Sprawdz wszystkie zaworki jak trzeba przejedz papierkiem ściernym. 

Ciśnienie podnosisz dokręcając korek w otworze. Sprawdz czy nie ma kontry.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

są dwa zaworki więdz którym regulować dwoma jednocześcnie? w jaki sposób ocenić czy zaworek do wymiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem czy one są w ogóle do kupienia. 

Z lewej strony jest zaworek ograniczający ciśnienia na samym bąku, z prawej od góry zaworek ograniczający ciśnienie na chłodnicę oleju a na dole ograniczający ciśnienie oleju idącego już do smarowania silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glodzilla    0

Seweryn pokaż jakieś foto gdzie reguluje się ciśnienie na chłodnice oleju bo rozsadza mi wąż od chłodnicy i cały olej idzie na glebe nie chce mówić jak ciągnik wygląda jak to strzeli w rozpędzony wentylator :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj