Zaloguj się, aby obserwować  
BYCZEK7

Claas 98 SL

Polecane posty

BYCZEK7    0

Chłopaki ile kosztują nowe wytrząsacze do tego kombajnu?????

Robie mu remont noi tak sie dopytuje jak możecie to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

gdzies kiedys odbilo mis ie o uszy ze 2500 sztuka ale nie wiem czy prawda ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

nie chce pisac nowego tematu wiec pisze tu class 98 dobra maszyna ? i w 98 to chyba silnik merca 150km czy perkinsa 125? na co szczególnie zwracać uwage przy tym modelu przy kupnie? ( oprocz tradycyjnych rzeczy)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

No wiadomo na stan techniczny itp, ale jeśli będzie to wersja sl to sprawdź dokładnie czy pompa i hydromotor niema najmniejszych przecieków, a jeśli wersja s to zwróć uwagę na wariator czy niema luzów, bo nowy jest strasznie drogi.

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

na wytząsacze też możesz popatrzyć ,

podajniki i sita na to też możno zwrócić uwage chyba nie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

to wiadomo w obojętnie jakim . chodziło mi o słabe punkty tego akurat modelu


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Jakim najlepiej zalać olejem silnik oraz zbirniki na olej z hydrauliką. Jeżeli naszymi krajowymi to prosze o opinie jak się one sprawdzają. Hodzi o Claas 98 sl. Dzięki -pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja silnik zalewam Turdusem, robie tak już 7 lat i nic się nie dzieje, a do hydrauliki LH-L 46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Witam mam pytanko kupilem claasa dominatora 98 sl i chciałbym w nim zamontowac hektaromierz.Jak to działa gdzie jest zainstalowane i podco podłączone proszę o komentarze

pozdrawiam:))))

 

P.S Ile taki interes może kosztować????

 

mam pytanie jak dlugo jeżdzicie na hydrostacie. Jeżeli mieliście awarie i nawalila pompa to tak odrazu czy były jakieś wczesniej objawy tzn głośna praca nadmierne grzanie się itp . Mile widziane odpowidzi pozytywne-że też jezdziłem ileś tam......lat i wszystko ok. A jeszcze jedno ile kosztuje nowa bądż regeneracja i gdzie wykonują. Chodzi o 98sl i nabliżej centralnej polski

 

Witam mam pytanko co moze byc przyczyną wskazań obrotomierza w claas dominator 98 sl pokazuje mi obroty młócarni z tego co słyszałem ona jest dwu funkcyjna co jeszcze po wina pokazywać i jak sie ja przełącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

obroty mlocarni i obroty wentylatora;) jesli chodzi ci o ten zegar po prawej stronie na konsoli czyba ze masz starszy typ wiec to bedzie ten zegar pod kierownica i wtedy powinien byc 3-funkcyjny: obroty silnika obroty młocarni i obroty wentylatora :rolleyes: p@zdro


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

no dzęki Rataj Przy Wszej pomocy doszedłem do przyczyny awari. Od obrotów wentylatora był przerwany przewód przy czójniku natomiastod prędkości jazdy wada w przełączniku -wysunięta wsówka. U mnie zegar do odczytu znajduje się pod kierownicą a przy nim wyłcznik świateł oraz wycieraczek Natomiast przełącznik o który tak pytałem do załczeni odczytu obrotów młocarni/wentylatora /jazdy jest po prawej stroniena górnej częsci pulpitu..Ciekaw jestem czy to rozwiazanie to jest w nowszych wersjach czy starszych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

w starszych. w nowszych jest od obrotow mlocarni i wentylatora na kokpicie zegar a pod kierownica predkosciomierz(chyba) jak sie myle to poprawcie ale ja mam wersje classic i chyba ten zegar pod kierownica to jest predkosciomierz bo jak przesuwam hydrostat do przodu to wskazowka pokazuje wyzsza wartosc ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Będe musiał wymienić bijaki w claas 98. Po odjechaniu skośnym by łatwiej sie do nich dostać zuważyłem ze mimo przykręceń na śruby są jeszcze lekko przyspawane bijaki.Czy to jest orginalne mocowanie ?.Czy po założeniu nowych też trzeba lekko przyspawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0

Para cepów (bijaków) to koło 210zł (w całym kombajnie są 3pary), co do mocowania możesz je lekko przyspawać (nic im to nie zaszkodzi) ale farbrycznie nie jest to robione.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
wyważyć też trzeba? Jeśli tak to jak to zrobic?

Producent informuje, iż cepy są niewyważone jednak kilku moich stalych klientow niewywazalo i juz 5 sezonow pracuja bezproblemowo. Nawet przedstawiciel handlowy firmy (od ktorej je kupuje) mowi ze nie ma potrzeby ich wyważać.

 

 

myśle zakupić taśme podajnika głównego ile to może mnie kosztować??????

65zł 1mb. (bez łopatek)

5zł -1 łopatka


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

W jakim momencie podczas pracy kombajnu claas 98 sl z załączoną młocarnią lub bez powinna się zapalić kontrolka

na monitorku STOP .Jeżeli tak to na stałe czy pulsacycjno bo u mnie raz mrygnie jak schodzi z obrotów silnik

z młocarnią i koniec. Chyba coś nie tak i co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Witam. Powiedzcie mi bo nie wiem do końca a mianowici .Czym sie różni

98SLod 98SL clasic a98VX. Wiem że98VX to nowa kabina a reszta to tosamo co 98SL czy 98SL CLASIC

W jakich latach mogły wychodzić 98VX. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

vx to gdzies tak 98 99 rok mogl byc.no reszta to w zasadzie to samo jest co wczesniejsze modele.tak mi sie wydaje . nie jestem pewien ale vx mial juz chyba siedzenie dla pasazera i podzepoly zalaczane elektrycznie. tzw "nozne przyciski" od sterowania wysypem ziarna i zatrzymywania podzespolow. to tyle.pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

koledzy gdzie moge znalez kranik spóstowy do wody z bloku

w Claas Dom. 98 sl silnik MERC-170KM TYP-366A.

Czyżby był tylko jeden przy chłodnicy.

Z góry dzięki...za pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

to masz go na wodzie?? nie mam pojecia gdzie moze byc taki kranik. ja mam na plynie i nie spuszczam z bloku. sam sie chetnie dowiem gdzie ten kranik jest ulokowany wiec dolaczam sie do pytania kolegi @krzysiek24m. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj