bdhpl

Koniczyna jak siać

Polecane posty

bdhpl    0

Witam,

 

Chciałbym zasiać ok 10 ha koniczyny, czym to zasiać (wysiewanie podobno 12-15 kg /ha)

 

Czy zwykłym bizonem skoszę koniczynę na nasiona ?

 

Wszystkie informacje o uprawie koniczyny będą bardzo mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

ja polecał bym ręcznie i zkosić kosą

ale nie w tym pprzypadku bo zadurzy areał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Trawy można siać jeszcze jesienią. Motylkowe wczesną wiosną. Ja siałem siewnikiem z agregatem aktywnym z ciężkim wałem. Musi być po siewie równo i kamienie powciskane by można było kosiarką kosić. Siewnik zwykły przystosowany do drobnych nasion.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdhpl    0

koniczyna czerwona,

jedyny siewnik jaki posiadam to stary konny przystosowany do ciągnika,

 

czy moglibyście polecić mi jakiś używany siewnik (model) który mógłbym kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wynajmij usługę. Siew agregatem aktywnym ok 150 zł za hektar. Dobry używany siewnik typu np amazone - 15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdhpl    0

Ok, tak zrobię zapewnę,

 

Odnośnie koszenia, zwykły BIZON SUPER jest w stanie wymłucić nasiona czy potrzebował będe bukownika?

Gdzie szukać zbytu na nasiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja nie koszę na nasiona. Oficjalnie nasion nie możesz sprzedawać z przeznaczeniem na siew, tylko ewentualnie na paszę. Poczytaj o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasiej zwykły siewnikiem najlepej jako wsiewka w jęznień jary młocisz jęczmieś i masz potem kończynke a co do młucenia to pewnie ze bizonem wymłucisz ale mi sie zdaje ze na młocarnie edziesz musialzałorzyć jakieś blachy tak chyba robi znajomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdhpl    0

Znajomy dzisiaj mówił, że w tamtym roku siał rozsiewaczem do nawozów, dziwna technologia ale może i skuteczna,

Sianie z jęczmieniem pozbawi mnie chyba dopłat, a licząc na ekologie to całkiem sporo bym stracił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

jeśli będziesz wsiewał w jęczmień to nie pryskaj, bo właśnie poto się sieje trawy ze zbożem żeby nie było chwastów


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja sieje koniczynę od zawsze, sieję ją zawszę wymieszaną z jęczmieniem jako wsiewkę pryskam to zawsze chwastox-em extra plus pumą jeśli jest owies głuchy. w pierwszym roku młócę jęczmień, pod warunkiem, że koniczyna go nie przerośnie ( już tak miałem przy mokrym roku), bo wtedy rotacyjna i z pokosów, albo na paszę. Na drugi rok pierwszy raz zbieram na paszę, a drugi młócę kombajnem na ziarno tak jak zboże, chyba że znów jest mokry rok wtedy najpierw kosiarką i dopiero z pokosów kombajnem. do kombajnu stosuję tylko tekturę z jednej strony wentylatora, aby nie wywalało ziarna "w pole" no i ustawiam odpowiednio. ogólnie też słabo to wychodzi a roboty sporo, bo kombajn tego idealnie nie odczyści i później trzeba na młynku, wialni, a w tym roku musiałem bukownikiem, bo ziarno było drobne i wywalało go za kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

jeśli będziesz wsiewał w jęczmień to nie pryskaj, bo właśnie poto się sieje trawy ze zbożem żeby nie było chwastów

co to za jakas glupia teoria? siales kiedys trawe badz koniczyne z jeczmieniem czy moze zielsko z jeczmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja sieje koniczyne + trawę z jęczmieniem albo mieszanka jarą i pryskam to chwastoxem extra.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj