Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
crashi4

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby

Polecane posty

crashi4    0

mam pytanie kupiłem zetora 125 trzy miesiące temu. Póki co nie robił nic ciężkiego tylko balotowanie i zwożenie słomy i zboża do domu. teraz odbierałem pług ibis ls 4skiby i podczas jazdy z pługiem do domu od dealera poluzowały mi się śruby skręcające felgi. Nie mylić z tymi które trzymają koła z ciągnikiem:-) dociągnąłem je ale widze że to nie wszystko. Dojechałem do domu i teraz znowu dociągnę. Więc pytam czy miał ktoś po\dobnie a wiem że przypadki takie się zdarzają z zestawami siewnymi. dodaję że z przodu mam tuz i balst 600kg. tylko mi nie mówcie że miałem zabrać spawane..u nas pół wsi forterrami jeździ i wszyscy skręcane mają. Wydaje mi się jak je dociągnę chyba sprawa się uspokoi, ale trzeba będzie jak narazie kontrolowac sprawę...Pług wazy 1200kg.

DrJoint    0

są też kleje do sklejania śrub z nakrętką. koszt około 15 zł, sam korzystałem z tego w Belarusie 820, lecz mi odkręcały się sruby mocujące felge z ciągnikiem. Teraz zeby odkręcic potrzeba bardzo bardzo mocne szarpnięcie lub podgrzanie do 150 stopni

Wiadomość z agroFakt.pl

crashi4    0

CO TAM WYWALCZYSZ..JAK ZAPŁACISZ TO CI ZROBIĄ ALE BĘDE PYTAĆ.. MOŻE SIĘ SPRAWA USPOKOI. A NIEDŁUGO ZESTAW SIEWNY WIĘC DOPIERO BĘDZIE ATRAKCJA DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

mój wujek miał ten sam problem pomogła wymiana podkładek sprężynowych na utwardzone, my założyliśmy klasy 10 i po do ciągnięciu już nic się nie dzieje

surowa1994    2

ja w swojej frocie którą kupiłęm w zime też luzowały mi sie śruby od tej felgli jak chodziła przy agregacie aż lawałek lakieru odpadło z felgi hehe :P ale ja dokręciłęm i jest ok :) w serwisnie nawet mi mówili jak byłem po odbiór aby sprawdzać czy aby sie nie luzują

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam pytanie kupiłem zetora 125 trzy miesiące temu. Póki co nie robił nic ciężkiego tylko balotowanie i zwożenie słomy i zboża do domu. teraz odbierałem pług ibis ls 4skiby i podczas jazdy z pługiem do domu od dealera poluzowały mi się śruby skręcające felgi. Nie mylić z tymi które trzymają koła z ciągnikiem:-) dociągnąłem je ale widze że to nie wszystko. Dojechałem do domu i teraz znowu dociągnę. Więc pytam czy miał ktoś po\dobnie a wiem że przypadki takie się zdarzają z zestawami siewnymi. dodaję że z przodu mam tuz i balst 600kg. tylko mi nie mówcie że miałem zabrać spawane..u nas pół wsi forterrami jeździ i wszyscy skręcane mają. Wydaje mi się jak je dociągnę chyba sprawa się uspokoi, ale trzeba będzie jak narazie kontrolowac sprawę...Pług wazy 1200kg.

Bo spawana felga jest lepsza, dobry klej do gwintów rozwiąże sprawę

Michufarmer    21

Tylko z tym klejem trzeba uważać, Kleje do gwintów są różnej "mocy" i wtedy należy dokręcić nakrętki czy też śruby z odpowiednim momentem. Śruby/nakrętki składane na klej nie są tak mocno dokręcane jak bez, bo to klej trzyma a nie siła sprężystości śruby.

crashi4    0

Jest dokręcone już konkretną przedłużką i mamy spokój..wiecie jak nowe to sie usadowiło i teraz będzie spokój na lata. Lepszy byłby Kirowiec. Co by było a nie jest to lepiej o tym nie gadać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?