Polecane posty

Slomek    186

Mam problem z ustawieniem tej brony wirnikowej. Na lżejszej ziemi( piasku) sypie mi kopce pomiędzy przejazdami. Piach wydobywa się przed wirnikami oraz przed wałem... Co mogę pokombinować aby uprawiał równo bez kopców. Przy mniejszej prędkości 7-8km/h jest lepiej ale nie tak jak powinno być. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pisze, może być to od włóki która jest za nisko, ekrany boczne możesz mieć za wysoko, albo cała brona idzie zbyt głegoko, jeszcze jedna sprawa, wał pakera na piasku może cieżko się obracac ze wzgledu na opór lekkiej ziemi i troche przed sobą garnie, ja kaurat posiadam hrb 302 ale między przejazdami jest równo, ale prędkość roboczą utrzymuje około 7,7 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdo podobnie źle ustawioną osłonę boczną wirników względem wału. Powinna być ustawiona tak ,że dolna krawędź osłony musi być w lini z rurą wału packera. Ta brona ma skrzynie przekładniową z biegami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ooo moj agregacik :D oslona zle ustawiona tak jak wyzej opisali:) masz sama brone czy masz na niej siewnik?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

jest też i siewnik... ale tej osłony już się nie da inaczej przestawić? Starsze modele miały regulowane. Włóka jest za wirnikami przed wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz osłonę wytartą, ona jest na uchwycie i dociskana sprężyną. Trzeba ją zregenerować( naspawać) do pierwotnego stanu. Zęby jakiej masz długości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

U mnie w tym agregacie juz jak był nowy to sypał delikatne kupki po bokach. Nic nie dało przestawianie itd. Z czasem problem sie nasilał. Aż wkońcu po bokach założyłem dodatkowe sprężyny równające. Teraz jest malina. Pole fajnie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

sprzęt nówka więc spawać to chyba nie bardzo... Rolland mogę prosić jakąś fotkę Twojego patentu na równanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filtheor    0

zdemontowałem w cholerę tą włókę i przestawiłem bliżej wał tak by szczelina między osłoną boczną a wałem była mniejsza i jest git;) a tak własnie apropos tej brony wirnikowej, to na jakich obrotach robicie? Ustawiłem sobie w ciągniku na 1000 i moge bez problemu szybciej sunąć podczas siania, bo jak miałbym jezdzić w trakcie siania 5/6 km/h to bym się pożygał. Nie po to tyle kasy za taki sprzęt by jechać tak co by żółw wyprzedził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam!  dawno nikt tu mu nie pisał! Niedawno zakupiłem brone aktywną berelecolt hrb301, identyczną jak kuhn hrb 301,

Mam pytanie : czym jest smarowane koła zębate wirników? Czy to olej, czy jakiś smar? Muszę powiedzieć źe ta brona nie posiada korka do odlewania oleju lub jakiegoś smaru płynnego, ani korka spustowego. Wierzch całej brony pokrywa metalowa płyta,  .nie ma nigdzie wycieków,  maszyna pracuje cicho, Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Dnia 16.08.2018 o 22:01, nikejanek napisał:

 

Kolego powiedz jak z tym olejem zakończyła się sprawa , kupiłem w tym roku taką bronę tyle że 302 i nie wiem czy olej jest ten sam w obu przekładniach bo na oko to właśnie tak wygląda , no i w takim razie ile powinno być oleju w w tej górnej przekładni bo tam jest tylko odpowietrznik


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Rozmawiałem z mechanikiem który pracuje przy naprawach sprzętu rolniczego na temat tej brony,i powiedział tak: w tych przekładniach jest smar płynny, czyli coś gęstszego od oleju i jeżeli jest wszystko wporządku,maszyna pracuje cicho i się nie grzeje nic nie trzeba dolewać ani uzupełniać!! Na, nawet nie da się uzupełnić bo nie ma korka!! Te maszyny mają taką dożywotnia pracę! U mnie przy jednym wirniku tak jakby się coś pojawiło, lekkie pocenie, być może coś się zaczyna,ale jest tak znikome że nie ma potrzeby tego zaczepiać!! Co do przekładni włączyłem tam przez korek z wierzchu drut i był olej!! Nic nie dolewalem, pół dnia pracował wirnik na 540obr i nie grzeje się przekładnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj