Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzioo    3

Witajcie... nie wiem czy jest taki temat ale nie znalazłem...

 

Otóż mam problem z moim kombajnem Anna... kope nim 2 sezon i powiem tak obija ziemniaki... robią sie szare i nie zdatne do sprzedaży...

Znajomi mówili aby puszczać więcej ziemi na taśme... w tym roku tak zrobiłem kopalem w sobote że ziemia prawie dolatywała do odrzutnika czy jak to sie nazywa na koncu taśmy a ziemniaki jak byly obijane tak są obite... Co na to poradzić ? ma ktos na to jakis sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

www.youtube.com/watch?v=L-_L0RU7H5k&feature=channel&list=UL

www.youtube.com/watch?v=HCvo_kVWnWo

 

W którejś z tych części masz wszystko dokładnie opisane jak ustawić do jakiej ziemi itp.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

przeciez mowie ze ziemia leci prawie do konca a w tych filmikach tak mowia aby ziemia chronila ziemniaki przed obijaniem sie... wiec nie wiem co moze byc...

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Wytrząszacze masz może włączone maksymalnie, albo po prostu jedź większym biegiem a gazem mniejszym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jedź najszybciej jak warunki pozwalają, aby bylo wiecej masy na dolnej taśmie. nikt ci nie powie jak masz ustawic bo kazdy ma inne warunki. Ja po prostu caly czas obserwuje co sie dzieje na dole. Jesli ziemia ladnie sie przesypuje, wylaczam calkowicie wytrząsacze przy niskiej prędkosci, bądź włączam w niewielkim stopniu gdy kopie szybko. Najwazniejsze zeby bulwy nie podskakiwały bez ziemi na dolnej tasmie przy niskiej prędkości kopania.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Wytrząszacze masz może włączone maksymalnie, albo po prostu jedź większym biegiem a gazem mniejszym..

 

wyłączony jest wytrząsacz a przed chwilą ukopałem zbiornik ziemniaków na przypiachu to ziemia tak sie sypie to nim doleci do wytrząsacza to juz przesiana.. kopałem c330 3 biegiem to nie dało sie przebrać na taśmie bo tyle ziemniaków...

 

hmm sam już nie wiem moze zalozyc jakieś węże na taśme odsiewającą ? jeszcze zobacze jak po dzisiejszym kopaniu bo ziemniaki nie są poobijane tylko po paru dniach robią sie szare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

kolega pisze że kopie dopiero 2 sezon Anną ,jak przed tem wybierał kopaczką zbierał ręcznie to miał idealne niestety kombajn może trochę uszkadzać ziemniak ,koledzy już pisali że niekiedy pomaga szybsza jazda więcej ziemi ale jak masz dużo kamieni czy ziemia zgrupiona musisz wolniej jechac coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Mam ogumowaną taśmę u siebie i nie zbyt to pomaga... Zbiera kombajn wtedy nawet najdrobniejsze ziemniaki które się do czego nie nadawają, a gdy mocniej popada to błoto między drutami nie może przelecieć i strasznie cierpi sprzęgło w Annie i tryby a przede wszystkim cała taśma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

hmmm tak źle tak nie dobrze.. wyłączyłem wytrząsacz i poglebilem redlice na maksa co prawda ziemi ryje bardzo duzo ale jest sucho i tuż na wyskości wytrząsacza ziemia juz sie przesiewa zobacze czy ziemniaki będą szarzeć czy nie... a powiedzcie mi jeszcze czy gdybym zrobił inne mniejsze podpory do regulacji wysokości wysypu ziemniaków czy to nie będzie w niczym przeszkadzać ? bo mam niską przyczepe samoróbke i możliwe że też od wysypowania sie obijają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dużo niższych nie zrobisz. Akurat parę dni temu dorobiłem takie bo chciałem od razu kopce z 1.5metra wysokości usypywać z kombajnu ale nie dało się założyć tych podpórek. Ziemniak powinien spadać z bardzo małej wysokości ale w praktyce się nie da. Zrób ewentualnie takie taśmy co są w zbiorniku pod taśmą albo chociaż uwieś jakiś worek. Może to wina pogody. Jak tak sucho to i ziemniak jakiś przesuszony. U mnie po wczorajszych 4 cm deszczu znowu bagno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ja mam podpory o długości28cm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

dużo niższych nie zrobisz. Akurat parę dni temu dorobiłem takie bo chciałem od razu kopce z 1.5metra wysokości usypywać z kombajnu ale nie dało się założyć tych podpórek. Ziemniak powinien spadać z bardzo małej wysokości ale w praktyce się nie da. Zrób ewentualnie takie taśmy co są w zbiorniku pod taśmą albo chociaż uwieś jakiś worek. Może to wina pogody. Jak tak sucho to i ziemniak jakiś przesuszony. U mnie po wczorajszych 4 cm deszczu znowu bagno

 

 

piszesz że nie da sie założyć ale dlaczego? a czy zbiornik moze byc opuszczony prawie ze do samej ramy tylko żeby taśma o rame nie zawadzała? czy nie będzie to przeszkadzało mechanizmowi wyładowczemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez GangstaRapShit
      Cześć,
      mam takie pytanie, gdzie można dostać metalowy przewód od hydrauliki do kombajnu ziemniaczanego Anna Z644. Chodzi o przewód idący do siłownika od podnoszenia lemiesza. Olej leci spod nakrętki przy siłowniku, do tego jest w nim też dziura w innym miejscu. Nie mogę znaleźć tej części w internecie. Można to gdzieś dostać czy trzeba będzie coś kombinować z dorabianiem? Z góry dzięki i pozdrawiam  
    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj