lukas99921

Mycie maszyn rolniczych

Polecane posty

lukas99921    0

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób myć maszyny rolnicze, jeśli nie ma się myjki ciśnieniowej? Mam taki pistolet do wody z funkcją JET (punktowy) SHOWER (prysznic) i wiele innych. Mam też dyszę prostą po ustawieniu na mały punkt zużywa mało wody a ciśnienie jest dobrze. Czy mam używać też jakiś płynów i szczotek czy silny strumień wody( nie myjka ciśnieniowa) pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak nie masz myjki to tylko środki chemiczne odtłuszczające pomogą ale przy małym ciśnieniu wody efekty nie będa zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak nie ma myjki, to dobra chemia i szczota, bo samą chemią wiele nie zdziałasz.

Do mycia maszyn polecam płyn DIMER, po naniesieniu w odpowiednim stężeniu zanieczyszczenia same spływają.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego rolnik to nie hobbysta co wyjeżdza tylko w niedzielę i picuje potem na połysk bo ma czasu od groma. Wąż w rękę z prądownicą by mieć cienki strumień spłucz brud, wyczysć z roślin, słomy itp. itd. i do garażu :) A, że gdzieś olej, smar to niema co płakać bo po płukaniu jak wyschnie i tak zakonserwujesz olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A, że gdzieś olej, smar to niema co płakać bo po płukaniu jak wyschnie i tak zakonserwujesz olejem

To jak mam silnik zalany olejem lub innymi płynami, tudzież wąż hydrauliczny pęknie i pół ciągnika zaleje to też to potem olejem konserwuje?? Co za głupoty piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

No maszyny to raczej o pługi, kultywatory, agregaty, siewniki może chodzi, bo gdyby o ciągnik to byłby inna nazwa tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nawet jeśli chodzi o ciągnik to dobra hemia radzi sobie z olejem czy smarem na silniku bardzo dobrze i bez myjki. Nawet tym kilkuletnim brudem. Według mnie gorzej myje się zaschniętom ziemię na maszynach. Tu faktycznie myjka jest niezastąpiona. Nie dość że radzi sobie z tym bardzo dobrze to jest oszczędność na wodzie i czasie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

"Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób myć maszyny rolnicze" Pytanie czy Traktor rolniczy to maszyna rolnicza kolego lukaczmarek???:) To pojazd rolniczy. Kolega Rolnik1973 piszę mądrze. A jak Ci coś na świerzo się zaleje olejem w traktorku to i wężem to spłuczesz. Bo jak stary smar-olej to i myjka nie da rady chyba, że przemysłowa z podgrzewaną wodą i środkiem myjącym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Gwarantuję ci, że moja stara myjka zimnowodna i bez chemii przetnie deskę. Ze smarem-olejem też sobie da radę i to na luzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

deske mozesz ciąć jak chcesz :blink: ale bez pianownicy i odobrego plynu to h.. a nie mycie.ja mam myjke 205 bar zimnowodną to bez plynu schodzi lakier a gdzie duzo smaru to i tak zostaje tluste, a tak nakladam piane i po 2 minutach mozna wężem oplukac i wszysko sie swieci a nie jakies matowe ,czy biale plamy.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

tedizetor56 dobrze mówi. Tylko chodzi oto by umyć pojazd czy maszynę tak by dalej wyglądała jak nowa a nie zniszczyć po jednym czy pięciu myciach i doprowadzić do koszmarnego wyglądu i staniu technicznego. Wy nie myjecie a piaskujecie do metalu można rzec w takim razie

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

Witajcie jeśli chodzi o mycie maszyn albo mycie ferm, chlewni to polecam myjki włoskie znalazłem firmę w szczecinie handlują tylko przemysłowym sprzętem mam ją już 10 lat i nic w niej nie robiłem jeszcze a myje kurniki na fermach wydałem konkretne pieniądze około 6 tys ale to mi się wróciło juz dawno cisnienie 200 bar 15l/m konkretna pompa podpbna budowa jak silnika w samochodzie sam miałem wątpilwości jak ją kupowałem ale nie żałuję nie jak w karcherze czy inne castoramy jezeli chcecie podam wam namiary.

Naprawdę polecam.

 

Witajcie jeśli chodzi o mycie maszyn albo mycie ferm, chlewni to polecam myjki włoskie znalazłem firmę w szczecinie handlują tylko przemysłowym sprzętem mam ją już 10 lat i nic w niej nie robiłem jeszcze a myje kurniki na fermach wydałem konkretne pieniądze około 6 tys ale to mi się wróciło juz dawno cisnienie 200 bar 15l/m konkretna pompa podpbna budowa jak silnika w samochodzie sam miałem wątpilwości jak ją kupowałem ale nie żałuję nie jak w karcherze czy inne castoramy jezeli chcecie podam wam namiary.

Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez myjki ciśnieniowej faktycznie trudno myśleć o myciu maszyn rolicznych... Ewentualnie zostaje Ci wąż i kran,ale na dłuższa metę jest to meczace i mao efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ah no właśnie. Jaką chemię na mocne zabrudzenia, olej, smar, maszyny z ziemi resztek roślin, tak co "samo spływa" ? Ja póki co zacząłem się bawić z pianownicą, ale to na samochodach, Valet Pro ph Neutral - zapach fajny, piana jest, ale to tylko na samochody, szukam jakiś mocnej chemi na maszyny. Pianownica jest Karcher k2 (wiem słaby, ale jest :) ) i teraz chemia. Piszecie, że Dimer tak? Jakieś inne propozycje?

A jakie stosujecie stężenie tego Dimera na 1l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Na smary i tego typu zabrudzenia stosuje płyn do mycia silników z K2, polecam, a jezeli chodzi o ziemie i resztki ziemi to przecie sama woda starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To jakaś reklama? Znowu o tym piszesz.  W nowym temaceie o myjkach też napisałeś to samo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj