Zaloguj się, aby obserwować  
roxor

champion 300

Polecane posty

roxor    0

Witam

Mam problem z kemperem champion 300 otorz gdy probuje szybko jechac w duzej kukurydzy to kemper staje(dokladnie staja te talerze wciagajace) wciaganie na rotor i ucinacze chodza ale ta czesc kempera powyzej ucinaczy staje. Czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Musisz sprawdzić sprzęgła na bębnach. W razie czego to tarczki pasują z polskiej prasy kostkującej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

nie gubi wam kukurydzy ? u kuzyna strasznie dużo zostaje sie na polu i kukurydza zapycha sie w gardzieli drugi rok zaczyna sie walka z tym cudownym sprzętem z rzędówką szedł jak burza a z kemperem wieczne cofanie polska kukurydza idzie jakoś lepiej ale zagraniczna (chyba bardziej ulistniona ) to co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

W stojacej tez. Dodam ze w zeszlym roku nie mialem tego problemu, nic podobnego sie nie dzialo, predzej zapchalaby sie na rotorze niz stanelo w kemperze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

niekoniecznie tarczki na rotorach. @roxor czy staja poszczegolne rotory, czy np cala lewa badz prawa strona? jesli same rotory to powodow moze byc kilka: po pierwsze, w rotorach nie ma tarczek, a sprzegla przeciazeniowe skladajace sie z takiego kosza ze sprezynkami i wypychanymi przez nie specjalnymi kołkami. te sprezynki moga byc popekane, tak ja mialem u siebie i tydzien temu to usunalem. drugim powodem moga byc zuzyte gwiazdy wciagajace i zabieraki na gwiazdach. w tej sytuacji trzeba naspawac nowe zabieraki albo najlepiej sprzedac szybko przystawke:) jesli zas staje cala prawa badz lewa strona, powodem sa niesprawne sprzegla z tarczkami bedace pod maszyna. i nie radze stosowac zadnych podrobek czy zamiennikow z prasy kostkujacej, tylko oryginalne zestawy naprawcze do tych sprzegiel. komplet tarczek valtersheidta kosztuje ok 500zl i to sie powinno montowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Spręzyny owszem ale tarczki cierne można spokojnie zakładać od polskiej prasy kostkującej, nie ma żadnego sensu wywalać tyle kasy. Testowane na kemperze 345 i 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja juz przerabialem temat nieoryginalnych, co prawda od polskiej prasy nie stosowalem ale wzialem podrobki z grene. skutek byl taki ze sprzeglo nie dzialalo wlasciwie i poukrecalem trzy razy tulejki ktore lacza sprzegla z walkami. po lekkim poluzowaniu, maszyna stawala jak tylko wjezdzalem z wyzsza gestsza kuku. od kiedy jade na oryginalach, nic sie nie dzieje. kazdy niech robi jak uwaza. moze i ja kiedys sprobuje polskich tarczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj