miloszek15

Prasa do 60tys.

Polecane posty

miloszek15    0

Witam

Zamierzam kupić prasę, która będzie pracowała z 92 konnym MF'em. Mój budżet na nią to maksymalnie 60 tysięcy. Wymagam, żeby posiadała noże docinające, centralne smarowanie i najlepiej jakby to była prasa walcowo-łańcuchowa. Zastanawiałem się nad Sipmą tylko nie wiem jaki model. Unia Faramol odpada bo słyszałem, że to szit. Oczywiście chodzi mi o nową prasę.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystkie polskie belarki to "szit" :P moze cos z zachodnich tylko nie wiem czy kasy styknie bo nie orientuje sie w cennikach. ale na AF jest taki temat wiec zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

wszystkie polskie belarki to "szit" :P moze cos z zachodnich tylko nie wiem czy kasy styknie bo nie orientuje sie w cennikach. ale na AF jest taki temat wiec zapytaj

 

 

Wybacz...nie wszystkie.Np Sipma jest niedopracowana.

 

 

 

http://ursus.com.pl/...omy/Prasy#Z-594

 

Proponuję taką ona jest walcowo-łańcuchowa.Widziałem jak taka prasuje to bele są eleganckie.

Edytowano przez Marcin91

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a nie wolisz prawie nowej uzywki ale pozadnej firmy...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek15    0

Zapomniałem dodać, że nie będę nią wogóle słomy prasował tylko sianokiszonke i siano. Co myślicie o tym ursusie co kolega wyżej podał? Lepsza od sipmy i jak z awaryjnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

'

 

 

 

Wybacz...nie wszystkie.Np Sipma jest niedopracowana.

 

 

 

http://ursus.com.pl/...omy/Prasy#Z-594

 

Proponuję taką ona jest walcowo-łańcuchowa.Widziałem jak taka presuje to bele są eleganckie.

 

 

 

 

to jakie wg ciebie sa dobre???. bo link do ktorej wysłałes to warfama z naklejka ursusa. wlasnie taką uzytkuje od 12 lat i za nic nie polecam. Jeden wielki chłam. <_< Jakość materialu z jakiego jest zrobiona jest niska i co nie rusze to jakas awaria <_<

 

chyba ze ktos mysli robic 100-200 bel rocznie to inna sprawa, ale wtedy tez lepiej jest korzystac z usług niz kupic to coś -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

wszystkie polskie są po jednych pieniądzach miałem dwie sipmy i jak na mały areał to tak ale do siano kiszonki za mały zgniot i wiecznie coś nie domagało ,kolega teraz kupił unie i po 60 balach tylna klapa się wygięła drugi kupił NH stało komorową zrobił 4000tysiące bali i palcem się nie dotknął u mnie robi NH zmienna komorowa drugi sezon i tak samo się nie dot kłem a jak teraz sobie przypomnę jak się ko sipmy latało to aż ciarki przechodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Dokładnie a8185 popieram. Kolego jak chcesz robić robotę wydajnie i mieć balot prawdziwy a nie kulkie zwinięto na odwalonego mało wydajna i co rusz awarie to odpuść sobie polskie firmy robiące prasy rolujące. I polecam walcową tylko i wyłącznie do kiszonek i sianokiszonek z owijaniem na siaktę czyli używka np. Welger RP200 czy RP220. Nowe to tylko na zwrot bo cena kosmiczna ale np. taka Welger Lely pasowa z owijarką z tyłu piękna sprawa. Tylko słychać szum cichy a baloty marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek15    0

Czyli jaką mógłbym kupić dobrą, zagranicznąn nową i żeby była jak najtańsza? Ile np. kosztuje NH bo słyszałem, że są dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup sobie za te pieniądze używanego Claasa varianta z pełnym wyposażeniem i będziesz w niebie a nie tam jakieś polskie łajno co się sypie od samego stania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jaka to twój wybór tylko do zachodniej musisz jeszcze dołożyć a jeśli tylko siano kiszonki to nie lepiej przyczepa samo zbierająca koszta zwożenia dużo mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja polecam ferabole mam 2 lata uzywana ferabole extreme z 2007r przez ten czas zrobiła 1200 bel i jak narazie bez awari sasiad ma ferabole entry 120 i tez sobie ja chwali mysle ze ta entry 120 bys w 60 tys kupił jest to prasa walcowo łancuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

uzywke Lely polecam mialem pokazowke, maszyna nie do zajechania, po prostu rewelacja przy 19/h presa chodzila jak przy 12/h, zrobilem nia zrobilem nia 650o balotow w dzien :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek15    0

A co sądzicie o Metal Fach? Sąsiad miał sipme i mu sie 3 razy zepsuła na gwarancji to oddał i kupił metal-fach'a i zrobił już 4000 tys. balotów i tylko jakieś łożysko raz wymieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Uwierz mi kolego. Kup sobie lepiej jakąś używkę z John Deera. Jakąś 592 ładna za tą kasę kupisz, a uwierz mi, to nie ma porównania. Samo zbicie belki z sianokiszonki jest bardzo istotne przy zakiszaniu, a takich rezultatów nie osiagniesz polskimi zwijkami, no chyba że pasowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tak jak wyżej, kup sobie jakąś używkę, za te 60k będzie dobra prasa. Ja posiadam claasa 44s od ośmiu lat i nic w niej jeszcze nie wymieniałem, a prasa chodzi na 30ha, a u sąsiadów ciągle się sypią metalsr**hy i pierdzifamy. Gdybym mjiał większy ciągnik to bym wymienił tego claasa na coś z rotorem i szerszym podbierakiem, ale przez myśl mi by nie przeszło żeby brać jakieś polskie badziewie mimo że jestem za wspieraniem polskich firm.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to po co zalozyłes temat prasa do 60 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Nowej prasy za taką kasę nie dostaniesz dobrej zbytnio, lepiej kup siebie dobrą używkę zagraniczną np: welger rp.220 czy jakiegoś claasa.

Edytowano przez pancer527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@ysy jaką komorę miała ta famarolka, uznali gwarancję? Z polskich pras to jedynie walcowa Unia famarol DF 1,8 Dd ale obawiam się, że sie w 60 tyś nie zmieścisz. Jest to konstrukcja zachodnia i najmniej zaszło w niej zmian w stosunku do zachodniego oryginału niż w przypadku walcowo-łańcuchowej. Odpowiedni przerób ta prasa ma bo 100 konnego Pronara P5 potrafi zdusić także będzie odpowiednio wykorzystywać moc Twojego MF'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Wydaje mi się że między Vd a Dd różnica jest tylko w tylnej części komory ;) Jedna na klapie ma walce a druga łańcuch i to wszystko ;)

Kiedyś była akcja wymieniania w Unii tylnej części komory i uznawali ją tak samo jak w Zetorze Proxima Power wymieniano centralki rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No właśnie ten łańcuch i występująca z nią klapa to już dzieło naszych konstruktorów, prasy Deutz-Fahr, Greenland czy też Vicon w takiej konfiguracji nie wystepowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, idą dobrze ale ja teraz otwieram bele z takiej prasy ze słomy pszenicznej i straszna sieka jest :D nie wiadomo jak to brać :P w środku beli gdzie nie było kontaktu z walcami słoma jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Łopatą do śniegu :P Jak belka była pełna to słoma już nie miała miejsca gdzie wejść i belka dociskała na walce a te zaczęły się ślizgać i ocierały o nią i stąd sieczka. Ja w tym roku przywiozłem słomę pociętą przez myszy z drugiej stodoły (pozmiatane resztki z klepiska) to łopatą nosiłem bo na widły nie dało się brać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj