reflex52

Kupno kombajnu ''Anna''

Polecane posty

reflex52    0

Witam przedewszystkich posiadaczy kombajnu ziemniaczanego anna. Mam otóż takie pytanie : Na jakie rzeczy zwracać uwagę przy kupnie kombajnu i jak stwierdzić czy on jest w dobrym stanie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

No chyba przede wszystkim na pasy i taśmy :) jak coś to ja moge sprzedać Anke dwu rzędową... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ile można wołać za Anne prawie nową [15ha przebiegu] ,garażowana?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Przede wszystkim zwróć uwagę na taśmy paski łańcuchy na wygląd wizualny rolki prowadzące kolo Na stan ogumienia najlepsze są anny na balonowych kolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

kolego a ile sadzisz ziemniaków? bo anna to nie ma co ukrywać stara konstrukcja , nie myślałeś nad czymś lepszym np wullmans ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

kolego a ile sadzisz ziemniaków? bo anna to nie ma co ukrywać stara konstrukcja , nie myślałeś nad czymś lepszym np wullmans ,

 

Anna na 20 ha nawet wystarczy... A co do Wullmansa to sąsiad wujka taki posiada i kopie na 1, 2 terenowej, ale nie znam powodu. Anna ma tanie części i łatwo dostępne.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

górka palcowa. Kosztuje nie mało a jak wytarta to od razu cenę zbijesz. Po taśmach ciężko powiedzieć. Chyba że na prętach w tym miejscu co zębatki napędzające chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Taśmy można dokupić ale górka oraz dolną taśma są najdroższe. Moim zdanie trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość kroi oraz czy rama nie jest pogieta pod koszem,ważne też jest to w jakim stanie jest przegło od rozładunku z kosza oraz to główne schowane pod podłoga. Zwróc również uwagę na luz na przekładni kątowej.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Przede wszystkim rama czy nie pogięta/pęknięta pospawana potem taśma od łęciniaka bo ona jest chyba najdroższa (1600 zł kosztowała ze 3 lata temu) pozostałe taśmy wiadomo stan dolnej poznasz po drutach "jeżyk" jak jest z jednej strony zjechany to można jeszcze przełożyć odwrotnie i jeszcze któryś sezon pochodzi. Opony też drogawe więc też spojrzeć czy nie popękane/struchlałe Łożyskami raczej się nie przejmuj bo to i tak wymienia się w sezonie na bieżąco i cię tak czy siak nie minie. No i ogólny stan wizualny, ja osobiście pordzewiałego nie garażowanego "dziada" bym do ręki nie brał.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

no właśni co z tą ramą pospawaną i może trochę wygięta czy to tak przeszkadza w pracy bo mam takiego na oku jego właściciel mówi że on już takiego kupił i w niczym mu to nie przeszkadzało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Ostatnio tak dokładniej przyjrzałem się mojej Ance i biedaczka coraz gorzej wygląda. Nie wiem co zrobić. Górki już wytarta cała połowa, dolny odsiewacz też na zębatkach cieniutkie pręty. Łęciak jako tako ale do tego kilka łożysk wysypanych, to na górce, górne piszczy więc też nie jest z nim ok (czekam z wymianą przy okazji wymiany taśmy). Sprzęgła nie wiem w jakim są stanie. Zastanawiam sie czy inwestować w nią. Jeśli utrzyma się obecna cena ziemniaków 0,8-1zł to jeszcze by sie opłacało sprzedać ze 2-3 tony i podrasować kombajn. W zeszłym roku wymieniane łańcuchy taśmy wysypowej, kilka rolek na odsiewaczu, robiony wał z tych talerzy gumowych zarówno przy totolotku na dole jak i na górze.

Oglądam na olx co jest w okolicy i nic specjalnego, Myślałem wziąć coś drugiego na części, ewentualnie mojego przeznaczyć na części.
Jedynie coś takiego wygląda jeszcze ok
http://olx.pl/oferta/kombajn-ziemiaczany-anna-CID757-ID8Ap1T.html#bd8f3fa5a8

Ewentualnie to ale cena już mniej ciekawa. http://olx.pl/oferta/kombajn-ziemniaczany-anna-644-CID757-IDbuy9b.html#bd8f3fa5a8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ten za 6 tysiaków stan bdb :D  ten zestaw z linku pawelca nawet cenowo pasuje ;) o ile chodzi o cały zestaw a nie tylko o kombajn :P 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Ten za 15tys też na żywo pewnie nie jest aż tak wspaniały bo już na zdjęciach widać że górka trochę wytarta.

Czyli co, jeśli u siebie w moim na starcie mam do wymiany odsiewacz, górkę, prętowa góra też już się rwie bo wycierają się druty, to lepiej rozejrzeć się nad czym w lepszym stanie niż remontować? Ile za Ankę w dobrym stanie można zapłacić bo te 15 to pewnie zestaw z sortownikiem.

Do obkopania mam niewiele bo jakieś 3ha rocznie więc trudna decyzja co robić.


Widzę że sporo jest nawet ciekawych ofert
http://olx.pl/oferta/kombajn-ziemniaczany-anna-z-644-garazowany-malo-uzywany-bolko-karlik-CID757-IDbvrA7.html#6380926a48

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a co wy sie boicie tak tych górek ?   koszt 400zł. ja i tak musze wymieniać co max 3 lata bo sie wyciera, wiec to zaden koszt. Duzo wiecej kosztuje odsiewacz prętowy i łęcianiak. tam sie robia koszty. 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Trochę Was rozczaruję panowie ale tydzień temu przyprowadziłem z kolegą "Anke" za 1500zł z 78r(nie wygląda jak złom ,co by ktoś nie pomyślał,garażowana) i jak na te lata stan dobry ,przesmarowaliśmy ją, uruchomiliśmy stojące rolki i w pole i o dziwo bez awarii na razie kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

He he jedna dolna rolka zwrotna odsiewacza do grimme kosztuje 504 zł a taśma osdiewacza w zależności od gęstości prętów 800 do 1000 euro.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok. 6 m. z małym hakiem .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Witam, szukam kombajn do ziemniaków anne do 15tyś zł  najlepiej z szeroką listwą (chyba że do kombajnów z prętową taśmą można założyć szeroką listwe) i garażowana. rocznik nie ma znaczenia liczy się stan bo  tak czy siak bym malował. Jezeli macie panowie taki kombajniik lub ktoś znajomy ma to proszę o info. a i jedna ważna sprawa kombajn musi być z małopolski ewentualnie najbliższe woj. nie chce płacić 4 tyś za transport..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie wiem czy jest taki temat ale nie znalazłem...
       
      Otóż mam problem z moim kombajnem Anna... kope nim 2 sezon i powiem tak obija ziemniaki... robią sie szare i nie zdatne do sprzedaży...
      Znajomi mówili aby puszczać więcej ziemi na taśme... w tym roku tak zrobiłem kopalem w sobote że ziemia prawie dolatywała do odrzutnika czy jak to sie nazywa na koncu taśmy a ziemniaki jak byly obijane tak są obite... Co na to poradzić ? ma ktos na to jakis sposób?
    • Przez emiil683
      Witam,
      Planuję odnowienie mojego kombajnu do zbioru ziemniaków Anna Z644. Oprócz wymiany niektórych części planuję odnowienie lakieru na całym kombajnie, i tu przechodzę do mojego zapytania, po rozebraniu i wyczyszczeniu wszystkich elementów do malowania jaki podkład i jaki lakier ( firma, nie kolor) zastosować, mam kompresor i pistolet, tylko jaką dyszą malować? Jeśli ktoś ma trochę pojęcia na ten temat, proszę o pomoc.
    • Przez wujo_usiu
      Witam sprzedam kombajn Anna taki jak na foto stan dobry , do malowania i drobnych poprawek , bardzo mało używany , cały czas sprawny cena 3600 zł do negocjacj info pw albo kom 601-286-698 woj Łódzkie , pow Zgierski , gm Parzęczew .






    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj