przemyslaw111187

Czym malujecie budynki inwentarskie? agregat.kompresor itp

Polecane posty

Witam

Moze ktos z was ma doswiadczenie z malowaniem duzych powierzchni w budynkach inwentarskich

Jakich urzadzen urzywace do malowania wapnem emulsja itp

Czym czyscicie powierzchnie sciany syfity ? na mokro czy na sucho?

Interesuje mnie glownie malowanie za pomoca agregatu malarskiego lub podobnych maszyn na bazie kompresora

Chce kupic cos do malowania tylko nie wiem czy to ma byc zwykly kompresor pistolet i zasobnik czy profesjonalny agregat malarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

no jak masz zamiar malować wapnem to kup coś lepszego bo kompresor nie zdaje egzaminu przynajmniej tak u mnie było

ale może jak miał byś kompresor 100 lub 150l do powinien iść a ja na swojej 50 parę dni malowałem słabe ciśnienie a wiadomo w wapnie są grutki które zapychały mi ciągle dyszę i nie chciało iść

a co do czyszczenia to ja ściany czyściłem szpachelką na sucho to co chciało odlecieć to skrobałem a sufit to miotłom z twardym włosiem i wapnowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
techniczny    0

Tradycyjne kompresory tłokowe wraz z osprzętem spokojnie wystarczą. Kluczowe będzie dobranie pistoletu do kompresora (np. ciśnienie pracy) żeby ciągłość malowania była zachowana, bez tzw. duszenia się i plucia.

Edytowano przez danielhaker
reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

no jak masz zamiar malować wapnem to kup coś lepszego bo kompresor nie zdaje egzaminu przynajmniej tak u mnie było

ale może jak miał byś kompresor 100 lub 150l do powinien iść a ja na swojej 50 parę dni malowałem słabe ciśnienie a wiadomo w wapnie są grutki które zapychały mi ciągle dyszę i nie chciało iść

a co do czyszczenia to ja ściany czyściłem szpachelką na sucho to co chciało odlecieć to skrobałem a sufit to miotłom z twardym włosiem i wapnowałem

 

 

Jak Ci się zapychało to raczej wina pistoletu a nie kompresora.

 

Ja czyszczę na sucho oraz na mokro myjką w zależności od powierzchni. Co do malowania to wapnem maluję dużym pistoletem a farbą małym ewentualnie pędzlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja maluję za pomocą oprskiwacza ciągnikowego sypię wapno do starej wany łazienkowej leję wodę wkładam wąż sący od pompy zamykam sekcje zeby wapno nie poszło na koncówki a na jedno zakładam szlałf a na nim jakoś bardzo grubą koncówkę i parę minut i obora pomalowana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

st220 - no tak ale to jest specjalny pistolet do konserwacji podwozia to tym bardziej wapno powinno iść, to znaczy idzie ale jakoś słabo

a ty jakim pistoletem malujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na kawałku rurki założyłem korpus z opryskiwacza i dyszę płasko strumieniową. Pompa do wody i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Najtańszym i moim zdaniem najlepszym sposobem jest zastosowanie pistoletu do tynków. Na allegro 50-80zł. A kompresor chyba każdy ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wykonałem podobny sprzęt (tylko do malowania wapnem) z zbiornikiem 60L i całkowity koszt nie przekroczył 150 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Butla  z samochodu z gazu, wąż z 10-15 metrów dysza  z opryskiwacza 0,4 lub 0,5 płaska i sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster71
      wiecie może jakie miały kolory c-325,c-328 i pierwsze c-330 :rolleyes: jestem tu nowy.pomożecie??
    • Przez maniack1211
      Witam, mam pytanie, mam zbiornik na powietrze pod ciągnikiem, ze zbiornika idzie przewód ( rurka metalowa) do komresora ( wbudowanu orginalnie) kolo wlewu oleju do silnika ( ursus c-355) i mam pytanie czy ten kompresor pompuje cały czas CZY JAKOŚ SIE GO ZAŁAŃCZA I CZY TA BUTLA MA JKIŚ ZAWÓR ZE NP. PRZY ILUŚ ATM. WYPUSZCZA POWIETRZE CZY A JAKIEJ ZASADZIE JEST TO ROZWIAZANE, i jeszcze jedno . od butli idzie przewód do gniazda tam gdzie się wpina przyczepe ale po srdku jest rurka zagięta czy jak ten kawałek wytne i założe zwykły zbrojony wąż to wytrzyma, czy wystrzeli ten wąż.
       
       
       
       
      a tu link zdjecie poglądowe i to co ? jak ktoś wie to niech napisze : http://fotofotki.pl/pliki_img/pueqbq436tve94suqqf.jpg
    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez Danielson21
      Witam, jestem na zakupie kompresora do gospodarstwa. Będzie on miał do obsługi raszlownicę, klucz pneumatyczny, smarownicę pneumatyczną. Uważam że butla musi mieć około 150-200l. Mój budżet to około 3000zł.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj