Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chemikus

150ha łąki jak skościć i co zrobić z pokosem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Łąki

Chemikus    0

Witam!

Proszę o doradzenie jak w temacie jaką metodologie wybrać kosiarka dyskowa + belowanie czy przyczepa, trawa nie jest za wysoka bo podobno była koszona 1,5 miesiąca temu. Ile może wyjśc pokosu z takiego terenu, ile bel na ha?

Dziękuje za pomoc

Chemikus    0

Zaponiałem dodać że pokos nie jest mi do niczego potrzebny, chętnie go sprzedam, oddam za cene zebrania tylko chodzi o to aby działania nie trwały dłuzej niz dwa tygodnie

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr119    48

działania potrwają tak długo jak będziesz robił i ile ciągników będzie to robić a co do zbierania to wyłącznie w bele bo wątpię że luzem sprzedasz i gdzie to będziesz trzymać

rolnikursus    21

Hah ile wyjdzie będzie bel co ja wróżka nawet nie wyobrażam sobie tej łąki. Idź do gośća co ma krowy jak ci siano i sianokiszonka nie potrzebna i oddaj a ty chcesz jeszcze kasy sie za to nabrać. Teraz kto chce łąke to takiego ze świeczką szukać

Edytowano przez rolnikursus

kris14    259

Ewentualnie jak trawa jest już wyschnięta to skontaktuj się z firmą która skupuje biomase- masz ładny areał więc bez problemu sami przyjadą, zbiorą i wywiozą.

maniek33    35

Ciągnik z kosiarką bijakową (do nieużytków) i po problemie... Rozdrobni trawę i wyrówna łąkę.

Taurus83    88

dokładnie, na taką ilość ha to można nawet kupić kosiarke bijakową zamiast wynajmować kogoś a potem ją sprzedać.

damian40000    85

a jak wygląda ta łąka są tam torfy? Jest coś warta czy same chwasty? Jak jest normalna trawa na normalnym podłożu to skoś podsusz zwin w bale i wiosną po 80zł/szt sprzedasz spokojnie.

mtz_820    0

u mnie skupuja od tego roku siano na brykiet wiec mozesz zadzwonic do takiej firmy i zapytac co jak i za ile. U mnie skupuja po rolnikach a pozniej sprzedaja do firmy ktora wyrabia brykiet.

a8185    25

tak jak koledzy mowią. firmy brykietowe podobno kupują nawet najgorszy chłam. cos ok 150 zł/t.

załóżmy ze z ha bedziesz mial 10 bel po 300 kg( 10 x 0,3t = 3t x 150ha = 450t x 150zł = 67 500 zł)

Musisz policzyc koszty i bedziesz wiedzial co i jak

mtz_820    0

U mnie nawet nie trzeba sie fatygowac na łake sami przyjezdzaja kosza itd i biora wszystko nawet laki nie koszone co najmniej 20lat. Tylko ze wiadomo iz w tedy cena za zebrana mase jest mniejsza nic jakbys sam wszystko zrobil i w tedy mozesz jakos negocjowac cene, tylko kwestia tego czy masz potrzebne maszyny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?