RYZYNH

Kukurydza ???

Polecane posty

RYZYNH    3

Mam pytanie czy w waszych okolicach koszą gdzieś kukurydzę na ziarno,bo w mojej okolicy już zaczęli i to spory kawałek.Chyba się ludzie się na pieniądze nie mogą doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

A skąd jestes? ja wczoraj jechałem przez województwo opolskie i tam już napotkałem skoszone pola na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Ja planuje cos skosić na ziarno w ten week może z 5 ha a jak nie w weekend to kolo 13-14 wrzesnia bo jade na urlop i 12 wróce dopiero, na słabszych glebach jak wczesna odmiana to juz jest pomalu tyle ze wilgotna bedzie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

ja kosiłem wczoraj ale na sieczeke u mnie w okolicy niewielu ma na na ziarno a ci co mająto raczej jeszcze nie ruszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w moich okolicach też jeszcze nie ruszyli, tak sądze że połowa września powinno się cos u nas ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

W jakich rejonach polski wy już mucicie kukurydze? W centrum dopiero trochę zaczyna schnąć od dołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Wczoraj zaczęliśmy sezon kukurydziany tylko tyle że na sieczkę. Ale mimo wszystko jest za wcześnie, tylko jak ktoś ma dylemat czy dziki czy gospodarz to chyba innego wyjścia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermis    0

No u nas też jeszcze nie zaczeli sezonu kukurydzianego. Pociesza mnie z kukurydzą to że ceny mają być ponoć w tym roku wyższe, więc i zarobek większy (a przynajmniej tak wynika z opracowania żniwa 2012). Gorzej jak ktoś będzie muszał dosuszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No u nas też jeszcze nie zaczeli sezonu kukurydzianego. Pociesza mnie z kukurydzą to że ceny mają być ponoć w tym roku wyższe, więc i zarobek większy (a przynajmniej tak wynika z opracowania żniwa 2012). Gorzej jak ktoś będzie muszał dosuszać...

 

 

to wy nie suszycie qq ? u nas się suszy wszystko i zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jaką masz wilgotnosc przy zbiorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie znajomy zaczął kosić na ziarno 5 września. Wilgotność 35-37 %. Odmiana to KWS AMBROSINI, czyli FAO 210. Posiada właśną suszarnie, także natychmiast suszył i sprzedaje po starej cenie czyli ponad 900 zł za tone. Kukurydza sucha ma około 13% , a zebrać taka to rzecz teoretycznie nie możliwa. koledze moze chodziło żeby ją dosuszyć jak mapowyżej 30% i sprzedać jako mokrą. Zresztą nie mam pojęcia sam o co mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na ziarno moglibyśmy kosic juz w przyszłym tygodniu, moglibyśmy już próbowac wyjeżdżac ale nie ma jeszcze gazu w suszarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wszystko kolego zależy od odmiany,KWS Ambrosini ma o ile dobrze pamiętam FAO 210, a mam Pioneera , z FAO chyba 280-290 to jest jeszcze całkowicie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Je jestem z centrum wielkopolski. Pioneer naprawde ładnie wygląda, ale zbiór to pewnie pod koniec października. Z tego co wiem, to na zachodzie nie sieją w ogóle wczesnych odmian. Znajomy ojca sieje nawet odmiany o FAO bliskiemu 400. Chodzi w tym oto, że kukurydza dłużej dojrzewa, i gdy przychodzi czas kształcenia kolby to ta z krótkim FAO dojrzewa przykładowo miesiąc, a ta z większym 2 miesiące, przezco masz mniejsze ryzyko wystapienia suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Je jestem z centrum wielkopolski. Pioneer naprawde ładnie wygląda, ale zbiór to pewnie pod koniec października. Z tego co wiem, to na zachodzie nie sieją w ogóle wczesnych odmian. Znajomy ojca sieje nawet odmiany o FAO bliskiemu 400. Chodzi w tym oto, że kukurydza dłużej dojrzewa, i gdy przychodzi czas kształcenia kolby to ta z krótkim FAO dojrzewa przykładowo miesiąc, a ta z większym 2 miesiące, przezco masz mniejsze ryzyko wystapienia suszy.

Kolego a wiesz co to jest FAO? Bo jeżeli tak to nie gadał byś takich głupot o odmianach z FAO "bliskiemu" 400. Co ta kukurydza rośnie ponad rok i w zimę też rośnie?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W tym roku na okolicznym powiatowym dniu kukurydzy pioneer pokazał odmianę z FAO 310 zalecaną na kiszonkę dla bydła lub biogaz. To była kukurydza z największym FAO jakim się dotychczas spotkałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

my kosilismy raz w lutym, ale to przez zime :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wiem co to FAO, i wiem jakie największe jest w Polsce. Tamto gadał mi rolnik z Francji, uwierzyłem mu na słowo, jednak może to było błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na wschodzie nie było suszy i dlatego macie taka zielona. U nas uschła z suszy a nie z dojrzałości i kolba dużo słabsza niż w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj