RYZYNH

Kukurydza ???

Polecane posty

smertin    80

@sanchopansa - wczoraj skonczylismy zbierac. okazalo sie, ze srednia wyszla nizsza bo 14ton/hektar.

bajek pisac nie lubie bo i tak rzadko kto teraz je czyta. po prostu na tym polu przez ostatnie 20lat nie bylo kukurydzy. sprawa druga - to obszar, ktory zawsze byl dosc podmokly co przy wyjaktowo suchym roku pomoglo wydatnie.no i trzy - cale pole bylo bardzo obficie uraczone 'obornikiem' spod pieczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja dziś troche pojeździłem przy odwożeniu kukurydzy usługowo. A więc tak:

Pioneer A79, wilgotność : 33%. Wydajność : 10 ton /ha. Dużą rolę odegrał siew, który został wykonany tragicznie. Siewnik przepuszczał, odstępy były np po 30 cm a po chwili kilka ziarenek w jednym miejscu. Myślę że przy perfekcyjnym siewie byłoby 12-13 ton.

 

KWS Ambrosini : wilg. : 28%. Plon : 14 ton/ ha. Kukurydza zasiana przez faceta pierwszy raz, odpowiednia dawka nawozów, odżywki i wyszedł piękny efekt. Z 1,2 ha była cała przyczepa (15,2t) i 2 tony w zbiorniku.

 

Kukurydza niehybrydowa , dłubana z kolby. Facet miał 5 ha, podstawili cięzarówkę i ja bylem z przyczepą 15 ton. Ledwo starczyło na gondole. 6 ton/ha. Wilgotność jeszcze nie znana bo dopiero jutro na suszarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

W sumie nie chcę podpaść moderatorowi ale w przypadku kukurydzy spotyka się odmiany o liczbie FAO chyba 1000.

Tu masz przykład z brzegu firmy, która oferuje nasiona o liczbie FAO 700:

http://www.rv-ventur...s/corn_01.html#

Podpaść? Wręcz przeciwnie, dzięki takim informacjom rośnie poziom wiedzy( i mojej i innych użytkowników). Ale sam powiedz kolego że taka kukurydza to zdecydowanie nie na Polskie warunki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

W Polsce nie ma szans, ja bynajmniej mam jeszcze Pioneera A79, FAO bodajże 270, siana 1 maja, i jeszcze do konca dojrzała nie jest. Ciekawe ile takie odmiany z FAO 700 plonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Ale sam powiedz kolego że taka kukurydza to zdecydowanie nie na Polskie warunki.

 

 

Tego typu odmiany to rejon Morza Śródziemnego itp miejsca na świecie. Tam gdzie nie ma zimy :)

W Polsce FAO300 to chyba max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z tego co się orientuję liczba FAO maksymalnie wynosi 1000 aczkolwiek w oborcie chyba są odmainy 600/700 max


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik82    0

u nas tj opolskie jeszcze kukurydze stoja. U siebie wymucilismy na poczatku pazdziernika i wilgotnosc byla wzgledna i bardzo dobrze sypala . ok 13 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

u mnie nawet po wymarzniętych zbożach już prawie niema kukurydzy

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie zostało jeszcze ponad 100 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Słyszał


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Mógłbyś kolego rozwinąć swoją myśl?

chodzi o sprzedaż kukurydzy są oni wiarygodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słyszał ktoś coś o firmie Agropol z Golubia Dobrzynia?

 

Jak coś to chyba bardziej Agrolok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

własnie chyba Agrolok, napewno handlują materiałem siewnym , nawozami , chemia rolna itp ,ale czy skupują kukurydze to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Agrolok,Golpasz to znane na naszym terenie firmy,natomiast wymieniona przez Ciebie nic mnie nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj