RYZYNH

Kukurydza ???

Polecane posty

Bartek72511    81

Ja kosiłem 27 września. Odmiania KWS Ambrosini. wilgotność około 35 %. Plon to 11 t/ ha. Mam jeszcze Pioneera A79, jednak to późniejsza odmiana i na zbiór trzeba povzekać jeszcze z 3 tygodnie, jednak plon na moje oko zapowiada się z niej lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Delitop FAO 240 wczoraj koszona, wilgotność 34%, średni plon ~15t/ha

 

ziemia klasy 3a,b

siew 28 kwietnia po wymarzniętej pszenicy, 200kg/ha Polifoski 4 w podsiewacz, 500kg/ha RSM32 przed uprawą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Kolego a czarną plamkę kiedy zauważyłeś?

Też mam Delitopa więc może ułatwi mi to orientacyjnie kiedy kosić, bo wilgotność masz znakomitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no nie wiem czy znakomita :) trochę dużo ale ojciec na tyłku już usiedzieć nie mógł :lol:

 

a o co chodzi z tą czarna plamką bo ja pierwszy raz siałem kuku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Czarna plamka na ziarniaku jest wyznacznikiem dojrzałości kukurydzy do omłotu lecz wtedy wilgotność jest jeszcze zbyt wysoka. Znajduje się przy nasadzie ziarnika, trzeba paznokciem zdrapać tą miękką warstwę i pod nią jest czarna plamka.

Od tego momentu czekamy jeszcze aby uzyskać ok 30% przy założeniu spadku wilgotności 0,2%/dobę przy nie przekropnej pogodzie.

Oczywiście wszystko zależy od rejonu kraju ale przyjmuję takie założenia dla mojego rejonu (na północy Kujaw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

na donymśląsku kosimy pełną parą u nas w jaksonowie gm żórawina plony rekordowe nigdy jeszcze takich nie było !

Skosiłem juz NK Falkone plon 15,3t/ha przy 24%h2o i DKC2787 plon 12t/ha przy pieknej niskiej wilgotności 21%h2o!

i jestem w trakcie koszenia NK Cooler plon jakies 14-15t/ha przy 26%h2o została mi jeszcze NK Nekta i super dentowiec pioneer-owski PR39F58 . Dodam że plon NK Falkone na sucho wyniósł ponad 13,5t/h to jest nasz rekord hah ogólnie polecam odmiany Syngenty a w szczegulności NK Falkone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

10 % pola skoszene poszło 80 ton :D wilgotnośc 31% więcej na razie nie kosze za mokra plon 14 ton z hektara bez obornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

Ricardinio Kws plon z części pola ok 13 ton/ha przy wilgotności 24% nawożenie 154 kg N , 60 kg P i 150 kg K w czystym składniku

Edytowano przez roart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Delitop od Syngenty wczoraj wykoszone ostatnie 6ha posiane na ziemi klasy 4a,b, plon 13t/ha, wilgotność 32%....

 

 

 

 

i po kukurydzy, czas na dożynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

hm... nie powiem mam ochotę na powtórkę tylko nie bardzo mam gdzie zasiać, przydało by się jeszcze z 50ha ale w naszym regionie praktycznie niemożliwe, zobaczymy jak po zimie będzie bo nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

@losiek jak masz ziemie II i III klase , dogodny klimat i nie żałowałeś nawozu to i plony masz ekstra :D

co do ziemi to mam przewage III klase ale czesto zdaza sie II a nawet I klasa a co do mawozenia to dawki oscylowały w granicach : ok 200 kg N/ha 180 kg K/ha i 110 kg P/ha

dodam ze azot był w formie RSM z dzielonymi dawkami 60% przedsiewnie i 40 gdy QQ ma 30 cm. A co do P i K to Sól potasowa i Superfosfat potrójny zaplikowany jesienią pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Ja kukurydze wykosiłem w piatek wieczorem. Pierwszy raz posiałem kukurydze,plon to prawie 13,5 tony z hektara. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie w okolicy wszystko wykosili na ziarno :) można jeszcze spotkać gdzieś kukurydzę ale to już na takich polach co późno było siane... U jednego gospodarza który dużo sieje qq w czwartek skosił ostatnie pole i w ponad 3 tygodnie położył ponad 70 ha kukurydzy


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

zaczalem dzis zbierac kukurydze. mam tylko 3,5hektara ktore zasialismy po wymarznietej pszenicy.

szczerze mowiac to plon jak narazie przerosl oczekiwania bo wychodzi 16ton z hektara, wilgotnosc tez w miare ok 23-27% w zaleznosci od obszaru pola (nie byla siana w jednym kawalku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, jaką wilgotność musi mieć ziarno kukurydzy, żeby możliwe było jego przechowanie? Ile kukurydza ma % już po dosuszaniu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SanchoPansa    0
szczerze mowiac to plon jak narazie przerosl oczekiwania bo wychodzi 16ton z hektara, wilgotnosc tez w miare ok 23-27% w zaleznosci od obszaru pola (nie byla siana w jednym kawalku)

Ludzie co mówią o takiej wydajności z hektara,zawsze mają wysokie plony,wasze samochody malo palą,wasze krowy mało jedzą ,dużo mleka dają,wasze świnie rosną do 100kg w 3tyg,a wasze portfele jak były puste ,tak są do tej pory.Jak uraziłem ,to przepraszam,to nie piszcie takich bzdur,bo ja juz trochę na tym świecie żyję.

Mój znajomy też miał 5 ton z hektara żyta,na szóstej klasie ziemi,co nawet perz rosnąć nie chcę.

Czym mnie Boże pokarałeś że ja nie mam,takich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie, jaką wilgotność musi mieć ziarno kukurydzy, żeby możliwe było jego przechowanie? Ile kukurydza ma % już po dosuszaniu?

 

 

14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

Nie wiecie może czy młócą QQ na ziarnko na mazurach i żuławach ?


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

mam pytanie chłopaki: otóż kosząc 5 października jeden z kawałków wilgotność wynosiła 30-32%, pogoda jest różna tydzień padało później słońce troszkę wiało teraz jest znów pogoda ale nadają deszcz ze śniegiem i nie wiem co mam zrobić? czy czekać czy wymłócić?? doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Kolego a wiesz co to jest FAO? Bo jeżeli tak to nie gadał byś takich głupot o odmianach z FAO "bliskiemu" 400. Co ta kukurydza rośnie ponad rok i w zimę też rośnie?

 

W sumie nie chcę podpaść moderatorowi ale w przypadku kukurydzy spotyka się odmiany o liczbie FAO chyba 1000.

Tu masz przykład z brzegu firmy, która oferuje nasiona o liczbie FAO 700:

http://www.rv-venturoli.com/products/corn_01.html#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj