Zaloguj się, aby obserwować  
Dariusz

Rozrusznik (maly problem )

Polecane posty

Dariusz    0

WItam

Posiadam rozrusznik który jak jest zimny to noramalnie kreci po przekreceniu stacyjki! Ale jak sie nagrzeje to rzeba isc i go troszke popukac i wtedy dopiero zapali! Wyminilem juz wszytskie szczotki ale na dal to samo zimny pali, cieply trzeba puknac?

Czy ktos moze mial do czynia z czyms taki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Sprawdziłeś czy nowe szczotki luźno się przesuwają .Jeżeli tak jest to prawdopodobnie jest gdzies zimny lut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz    0

Mozliwe trzeba zobaczyc ;) Troch to denerwuje jak juz sie nagrzeje to lecisz z kluczem i pukasz i dopiero zaskoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
WItam

Posiadam rozrusznik który jak jest zimny to noramalnie kreci po przekreceniu stacyjki! Ale jak sie nagrzeje to rzeba isc i go troszke popukac i wtedy dopiero zapali! Wyminilem juz wszytskie szczotki ale na dal to samo zimny pali, cieply trzeba puknac?

Czy ktos moze mial do czynia z czyms taki??

 

rozumię że niema luzu na tulejkach rozrusznika

 

na test:

 

jak jest ciepły-po pracy ciągnika

-odpinamy kabel z bendixa i stykamy do łaczówki co wchodzi do środka-powinien odrazu zaskoczyć -uruchomić się-jeśli tak się dzieje za kazdym razem to szczotki ok- nie zaszkodzi też przeczyścić pole szczotek na wirniku-oczyścić rowki

 

- sprawdzamy lutowanie na bendixie oraz stan łączówki od startera-suwka-nadpalona???

-rozebrać automat przeczyścić styk załączania bendixa

- sprawdzić też kable połączeniowe od akumulatorów masa i połczenie do rozrusznika

-sprawdzić jakość styku stacyjki-tz START

-

 

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez fredf9
      proszę o pomoc przy podłączeniu przełącznika rozruchu 12/24 do mtz 82
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj