rein

TC56 - sprzęgło rozdrabniacza

Polecane posty

rein    16

Kupiłem używany Tc56 ten rok był pierwszy w użytkowaniu po przesiadce z bizona praca nim to inna bajka,wszystko chodzi bez zarzutu tylko jedno budzi mój niepokój dość głośna praca sprzęgła rozdrabniacza(po załączeniu),i gorące sprzęgło nie wiem jak to powinno wyglądać prawidłowo czy ma klekotać w czasie pracy czy nie,w serwisie powiedzieli mi że to prawdopodobnie tarczki sprzęgła trzeba wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Napewno się spaliła lub rozwarstwiła. Dobra nie powinna się grzać ani śmierdzieć. W tym sezonie mialem taką awarię po zablokowaniu sieczkarni słomą tarcza spaliła sie doszczętnie. Wimieniłem na nową i wszystko gra. Cicho i zimna obudowa.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Czy koszt wymiany był bardzo duży bo mi powiedział znajomy że to koszt ok 5tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Niemożliwe tarcza teego sprzęgła nie kosztuje 1tys.PLN. Dokładnie niewiem bo mialem wymieniane na gwarancji. Szukałem w sklepie internetowym ale niema tej pozycji w ofercie.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Jutro dowiem się w serwisie też mi się wydaje że 5tysiaków za tarcze to byłaby gruba przesada najlepiej spytać u źródła,bo znajomy to slyszał od znajomego iitd.Już nawet słyszałem że posiadacze tc przerabiają sprzęgła na mechaniczne skręcając na śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

No dowiedziałem się-i szczęka mi opadła zestaw 2tarcz w katalogu tak figuruje kosztuje tylko 5600zł więc chyba zainteresuję się przeróbką na śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A niedało by sie nabić samych okładzin? Są firmy co nabijają okładziny na tarcze sprzegłowe i to nietypowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

To w takim razie Tc56 ma inne sprzęgło rozdrabniacza niż Tc5070 bo u mnie była tylko jedna tarcza.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

No właśnie w katalogu też wygląda że jest jedna tarcza i docisk ale nie ma jej pozycji oddzielnie,jest jako zestaw chyba razem z dociskiem co za cyrk.

Edytowano przez rein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

To jakim cudem mi serwis wymienił tylko tarczę? A gdzie pytałeś? Mój deale to Perkoz Brodnica niebyło problemu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

My również w TC5050 wymienialiśmy samą tarczę , Koszta ? , tarcza niewiele ponad 850 zł . Zakup w Raitechi


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

To samo dwie tarcze (metalowe) po rozbiórce tylko na prasie może istnieć możliwość stoczenia płaszczyzn,ale to trzeba rozebrać,sieczkarnie na jeden pasek mają zupełnie inne sprzęgło. TC5070 inne sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj